Imponujące Miasteczko Biegowe na Nakle w Piwnicznej-Zdroju już prawie gotowe

 

Imponujące Miasteczko Biegowe na Nakle w Piwnicznej-Zdroju już prawie gotowe


Opublikowane w pt., 21/05/2021 - 12:28

Nie przeszkodziły ulewy ani rozlane rzeki. W Piwnicznej-Zdroju, na Nakle, na ukończeniu jest już budowa Miasteczka Biegowego. Właśnie tutaj trzy dni Festiwalu Biegowego: od 10 do 12 września wypełnią się po brzegi imprezami sportowymi i wydarzeniami towarzyszącymi.

Miasteczko Biegowe w  Piwnicznej-Zdroju już prawie gotowe

Zobacz: godziny odjazdów autobusów i terminy depozytów

Wielkie Miasteczko Biegacza, składające się z ogromnych, tymczasowych pawilonów o powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych (to największy w Polsce tego typu obiekt) - zapowiadał Zygmunt Berdychowski, twórca Festiwalu Biegowego. Dziś mamy już wizualizację tego, jak będzie wyglądało ogromne, rozciągające się na siedmiu hektarach Miasteczko Biegowe.

Miasteczko Biegowe zostało zaplanowane z myślą o wszystkich: biegaczach i ich rodzinach, które tworzą unikalny mikroświat. Mamy dla nich cały ekosystem, w którym niezależnie od pogody znakomicie będą się czuli zarówno ci, którzy się przygotowują do biegu, ci, którzy temu się przyglądają, oraz ci, którzy towarzyszą swoim biegaczom i ich dopingują.

Będzie miejsce aby usiąść, wypić kawę, herbatę, coś zjeść i wziąć udział w wydarzeniach sportowych i towarzyszących. Znajdzie się tu miejsce na strefę food truck, będzie wydzielona strefa Iron Run, Expo, Pasta Party i ogromna scena. Cały, biegowy ekosystem z dala od murów miasta, oddany we władanie biegaczy jak kultowe już dla miłośników folku pole Pannoniki w Barcicach.

- Miasteczko i trasy, które przygotowaliśmy, dają gwarancje, że to będzie wydarzenie na poziomie takim, jaki gwarantowaliśmy dotychczas - dodaje Zygmunt Berdychowski - Biegi będą też odbywały się w Nowym Sączu, w Starym Sączu i w Rytrze, ale Miasteczko Biegacza będzie areną kilkudziesięciu wydarzeń biegowych,  począwszy od biegów na 300 metrów dla najmłodszych uczestników, kończąc na głównym biegu górskim na 100 kilometrów.

Lokalizacja na mapach:

Fot. Festiwal Biegowy/Krzysztof Fura

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce