Iron Run jeszcze trudniejszy. I z konkursem

 

Iron Run jeszcze trudniejszy. I z konkursem


Opublikowane w wt., 20/01/2015 - 13:38

Festiwalowa etapówka 2015 roku doczeka się jeszcze dwóch nowych biegów. Skróceniu ulega także limit czasu w ultramaratonie. Jeszcze większe wyzwanie, ale i dodatkowa nagroda na mecie.

Iron Run to najtrudniejsza konkurencja biegowa w Polsce. Przez trzy dni zawodnicy mierzą się zarówno z biegami krótkimi, średnimi, maratonem oraz ultramaratonem (łącznie ponad 140 km). Biegają po ulicy, ale i w górach, wdrapując się m.in. na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.).

Skalę wyzwania podkreślają też limity czasowe obowiązujące w poszczególnych biegach oraz krótkie przerwy pomiędzy poszczególnymi startami. – Trzy dni nie spałem – skomentował na mecie ubiegłorocznej edycji konkurencji jej zwycięzca (open) Jarosław Gniewek.

W kolejnej edycji Iron Run zawodnicy doświadczą aktywnej regeneracji. Program konkurencji uzupełnią bieg na 3 km (o poranku drugiego dnia zmagań) oraz bieg na 1 km (na koniec konkurencji). Ponadto skróceniu ulega limit czasowy w ultramaratonie 64 km, który będzie wynosił 8 godzin sam bieg wystartuje w południe drugiego dnia zmagań.

– Iron Run to konkurencja dla najlepszych z najlepszych. Dlatego zwiększamy liczbę konkurencji, choć sam kilometraż diametralnie się nie zmienia, i podkręcamy tempo rywalizacji w najdłuższym z biegów. Chcemy, by ukończenie tej konkurencji było powodem do dumy dla zawodnika, jednym z najważniejszych osiągnięć w karierze – wyjaśnia Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca Iron Run i samego Festiwalu Biegowego. – Chcemy też, by już na miejscu doceniono wysiłek zawodników. Stąd na wzór lekkoatletycznego dziesięcioboju finisz całą grupą na Deptaku, przy możliwie jak najszerszym audytorium – dodaje szef Festiwalu Biegowego.KONKURS:

Satysfakcję z ukończenia konkurencji podwyższy jeszcze jeden element – markowa koszulka techniczna z niepowtarzalną grafiką. Jaką? O tym możemy zdecydować sami.

– Rozpisujemy konkurs na projekt koszulki finiszera Iron Run 2015. Przez miesiąc czekamy na projekty graficzne. Chcemy, by koszulka podkreślała charakter rywalizacji, odwagę i wysoki poziom sportowy zawodników oraz honorowała ich wysiłek – wskazuje Zygmunt Berdychowski. Sam planuje start w konkurencji. – Jak tylko obowiązki pozwolą – dodaje.

Szczegóły konkursu „Koszulka Iron Run 2015” dostępne są w Regulaminie (do pobrania TUTAJ). Na prace czekamy do 20 lutego pod adresem g.rogowski@isw.org.pl. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 projekty do konkursu.

Spośród nadesłanych prac jury konkursu pod przewodnictwem Zygmunta Berdychowskiego wybierze pięć najlepszych projektów, które następnie zostaną poddane ocenie czytelników naszego portalu. Ich autorzy otrzymają nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy o wartości 200 zł. Autor projektu, który otrzyma najwięcej głosów internautów, zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 1 000 zł.

Zwycięski projekt zostanie ponadto wykorzystany w pracach nad innymi akcesoriami Iron Run.Program Iron Run 2015:

Piątek 11 września:

  • 15:00    Krynicka Mila
  • 18:05    Bieg na dystansie 15 km
  • 22:05    Bieg Nocny na dystansie 5 km

Sobota 12 września:

  •   9:45   Bieg na 3 km
  • 12:00   Ultramaraton na dystansie 64 km (limit 8h)
  • 22:35   Minimaraton

Niedziela 13 września:

  •   8:45  Maraton
  • 14:00  Bieg na Jaworzynę
  • 15:30  Bieg na 1 km

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce