Jadwiga Grynkiewicz: ambasadorka #PLogging Team

 

Jadwiga Grynkiewicz: ambasadorka #PLogging Team


Opublikowane w wt., 31/08/2021 - 16:58

,,Stąpaj z szacunkiem po kamieniach, gdyż każda rzecz posiada swoją wartość’’- św. Franciszek z Asyżu

Długie lata uczyłam dzieci w szkole, a nade wszystko szacunku do ludzi, przyrody i miejsc, w których przebywamy.
Od niedawna mieszkam na Dolnym Śląsku. Byliśmy z mężem zszokowani, gdy po zimie na osiedlu ukazało się tyle śmieci - szok i rozpacz, ale zorganizowaliśmy lokalne sprzątanie, do tego zaangażowaliśmy dzieci z naszego osiedla. Był podział na grupki, start, bieganie na czas, zbieranie śmieci, a na mecie pełne  worki z ‘’lokalnym dobytkiem’’ Dzieci były przeszczęśliwe, ale były też takie osoby, które pytały, po co to robimy, a że i tak naśmiecą.
Minęło 5 miesięcy i nasza okolica jest czysta, nie ma śmieci, gdy po dłuższej nieobecności wracamy do siebie - serce się raduje. smiley
Uczestnicząc i organizując imprezy sportowe, uczulamy naszych zawodników na sprzątanie po sobie i nie tylko po sobie. Zakładamy rękawiczki, zabieramy worki i do dzieła… Czasami przechodnie patrzą ze zdziwieniem, ale my uzbrojeni w uśmiech robimy swoje. smiley
Polska bez plastików i śmieci— przyświeca nam to hasło. W końcu wszyscy jesteśmy obywatelami tej Naszej Ziemi. Dajmy też ludziom dobry przykład sprzątania po sobie, uczmy też tego dzieci w szkole.
Moja pasja życiowa - to narty biegowe, a latem nartorolki i biegi na nogach na łonie przyrody. Nie ma cenniejszego antybiotyku, jak tlen. Zawsze to powtarzam jako instruktor swoim ,,uczniom’’, a z mężem organizujemy szkolenia i imprezy na nartach biegowych i nartorolkach.
Jestem również dumna ze swoich wyników sportowych. Jestem dwukrotną zwyciężczynią wśród amatorów w Biegu Piastów na 50 km. Udało mi się stać na podium z Naszą Królową Justyną.
PLOGGING – TO JEST TO, Z CZYM MI JEST PO DRODZE!

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce