Jarosław Zbozień, zwycięzca Biegu 7 Dolin 61 km, swój wynik poprawił o 12 minut!

 

Jarosław Zbozień, zwycięzca Biegu 7 Dolin 61 km, swój wynik poprawił o 12 minut!


Opublikowane w wt., 27/02/2024 - 14:57

Także w tym roku, w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego, odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń - Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Dla pasjonatów biegów długodystansowych od lat stanowi niezwykłą okazję do spotkania się zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem.

Wydarzenie przyciąga setki biegaczy gotowych podjąć się wyzwania. Festiwal ten nie tylko promuje aktywny tryb życia, ale również staje się miejscem, gdzie zawodnicy mogą przekraczać swoje granice, zdobywać nowe doświadczenia oraz czerpać inspirację do dalszego rozwoju swoich pasji.

Idealnym miejscem na sprawdzenie swoich umiejętności i uczestnictwo w zdrowej rywalizacji jest Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Biegi dla niektórych są rodzajem rozrywki, dla innych formą dbania o sylwetkę. Sport daje wiele korzyści, ale przede wszystkim pozwala się rozwijać. Konkursy biegowe wymagają często długotrwałego przygotowania.

Jak mówi nam Jarosław Zbozień, który wygrał bieg na 61 kilometrów podczas 14. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju, dla niego sezon trwa przez cały rok, a trenuje aż pięć razy w tygodniu. Nasz rozmówca biega już od ośmiu lat, a wygrana edycja festiwalu nie była jego pierwszym sukcesem w tym konkursie.

Zapytany o trudności jakie napotyka podczas przygotowań, mówi o pogodzie i rygorze treningowym, ale to wszystko rekompensują piękne, górskie widoki. Jeżeli chodzi o trudności w samym biegu, zwraca uwagę na pilnowanie odpowiedniego nawodnienia, zwłaszcza jeżeli biegowi towarzyszy upał. - Kiedy znajduję się na mecie, czuję ulgę, że to już koniec i udało się ukończyć bieg.

Po swoim ubiegłorocznym triumfie Jarosław Zbozień mówił, że był to już jego trzeci start na dystancie 61 km. - W roku 2022 byłem czwarty na tym dystansie, a w tym roku udało mi się postawić kropkę nad i - dodał zwycięzca Biegu 7 Dolin na 61 kilometry. Poprzedni wynik udało mu się poprawić aż o dwanaście minut!

Jarosław Zbozień z całego serca zachęca do podjęcia aktywności fizycznej. - Nie muszą to być od razu górskie konkursy biegowe, ale od czegoś warto zacząć, bo sport to piękne zajęcie - dodaje.

Festiwal Biegowy w Piwnicznj-Zdroju nie tylko promuje aktywny tryb życia, ale również staje się miejscem, gdzie zawodnicy mogą przekraczać swoje granice, zdobywać nowe doświadczenia oraz czerpać inspirację do dalszego rozwoju swoich pasji. Idealnym miejscem na sprawdzenie swoich umiejętności i uczestnictwo w zdrowej rywalizacji jest właśnie Festiwal Biegowy w Piwnicznej. (M.H.)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce