Jedenastolatek ukończył półmaratony we wszystkich 50 stanach USA!


Opublikowane w śr., 23/10/2019 - 09:41

Podróże palcem po mapie to dla niego za mało. Pewien amerykański 11-latek pobiegł i ukończył półmaraton we wszystkich 50 stanach USA! Towarzyszyła mu w tym babcia. Na lekcjach geografii nie powinien mieć problemów z poprawnym wskazywaniem miast i miejscowości.

W miniony weekend młody Aiden Jaquez zawitał do Des Moines, stolicy stanu Iowa. Wynikiem 3:34:51 i przedostatnim miejscem w grupie wiekowej U14 zakończył swoje wyzwanie. Na mecie 50 półmaratonu czekali już kibice i koledzy z trasy, odziani w okolicznościowe koszulki.

Chłopiec ma szansę wpisać się do Księgi Rekordów Guinnessa. W USA funkcjonuje zrzeszenie osób, które podjęły się wyzwania przebiegnięcia 50 półmaratonów we wszystkich stanach. Najmłodszą osobą, która tego dokonała, jest 12-letnia Syrafina Mohammed. Chłopiec „poprawił” jej wynik, ale trzeba poczekać na oficjalne zgłoszenie do Biura Rekordów.

Mały Aiden swoją biegową przygodę rozpoczął w 2015 roku w Sarasocie na Florydzie. W półmaratońskim debiucie 7-latek uzyskał 3:16:57.

We wszystkich imprezach towarzyszyła mu babcia Kathleen. To ona zresztą zabrała chłopca na pierwszą imprezę biegową do San Diego, jeszcze w roli kibica.

Chłopiec lubi spędzać aktywnie czas. Gra w małej lidze bejsbolowej, a także uprawia piłkę nożną. Jego biegowa przyszłość pozostaje jednak wielką niewiadomą.

RZ

źródło: ABC13.com


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce