Jesteś twardzielem? Wystartuj na 100 km podczas 15. Festiwalu Biegowego!

 

Jesteś twardzielem? Wystartuj na 100 km podczas 15. Festiwalu Biegowego!


Opublikowane w śr., 14/02/2024 - 16:26

Nie samochodem, nie rowerem elektrycznym, ale o własnych siłach! Czy można w ten sposób pokonać dystans 100 km? Oczywiście, że tak. Co roku przekonujemy się o tym podczas Festiwalu Biegowego. Podobnie będzie w czasie jubileuszowej edycji. To prawdziwa przygoda życia!

15 edycja Festiwalu Biegowego będzie wyjątkowa. Jak przystało na tak piękny jublieusz, nie zabraknie z pewnością wielu niespodzianek i pozytywnych chwil. Ta impreza z tego po prostu słynie! Zawodnicy zawsze wyjeżdżają z uśmiechem na ustach.

Wszystko będzie się działo od 6 do 8 września w Piwnicznej-Zdroju. Jeśli przyjeżdżacie z daleka, nie musicie się oczywiście martwić o nocleg. Miejsc w samej Piwnicznej, jak i Krynicy czy Muszynie jest naprawdę bardzo dużo. Świetny transport kolejowy sprawi, że bez problemu dotrzecie do samego Miasteczka Biegowego.

Największym, jednorazowym wyzwaniem na festiwalu jest zawsze Bieg 7 Dolin 100 km. W poprzedniej roku do mety dotarło 216 zawodników. To prawdziwi twardziele, którzy nie boją się niczego!

Bieg rozpoczyna się w sobotę (7 września) o godzinie 2 w nocy. Zawodnicy wyruszają z Miasteczka Biegowego, a następnie biegną przez okoliczne góry Beskidu Sądeckiego. Na swojej trasie mają m.in. Eliaszówkę, Wielki Rogacz, Rytro, Makowicę, Halę Łabowską, Jaworzynę Krynicką i Szczawnik. Następnie kierują się w stronę Piwnicznej, aż do czekających na nich na mecie kibiców.

Bieg odbywa się częściowo po zmroku, a częściowo za dnia. Na trasie mamy trzy punkty przepakowe. Punkty żywnościowe znajdują się z kolei na 21, 36, 50, 62, 74 i 89 km. Na mecie przewidziany jest także ciepły posiłek. Cała trasa jest oczywiście bardzo dobrze oznaczona, co zawsze zgodnie podkreślają startujący. Limit czasu trwa do godziny 21. 

Zawodnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą na trasę kubek na płyny, naładowany telefon komórkowy, numer kontaktowy do osoby najbliższej (zapisany na odwrocie numeru startowego), latarkę, odblaski, ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto, zalecany jest również plecak, pojemnik na wodę, gwizdek i środek do dezynfekcji dłoni. 

Podczas biegu prowadzone są klasyfikacje OPEN kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w przedziałach wiekowych: 18-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60 lat i powyżej.

- Udział w biegu 7 dolin na 100 kilometrów był moim marzeniem od dłuższego czasu. Kiedy biegając mniejsze dystanse na Festiwalu Biegowym patrzyłam na czerwone numerki startowe i widziałam ich zbiegających już na dół....

Ta radość mimo zmęczenia, duma i siła tych ludzi zmotywowały mnie żeby spróbować zafundować sobie to samo. Marzenia trzeba spełniać, a co najważniejsze udowodnić sobie, że niemożliwe nie istnieje – mówi Elżbieta Górka, która ma już zaliczony królewski dystans.

Ty również chcesz się znaleźć na zaszczytnej liście osób, które pokonały 100 km na Festiwalu Biegowym? Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Przypominamy, że do 19 lutego trwa wielka promocja. Wystarczy wejść i wypełnić formularz, wpisując kod promocyjny - FBWALENTYNKI25. Nie zapomnijcie również o dokonaniu opłaty rejestracyjnej. Kto chętny na przygodę życia? (MP, fot.: Dominika Rakszewska/ Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce