Już w niedzielę 12 września Sztafeta Poprad Aqua Running, czyli bieg w wodzie!

 

Już w niedzielę 12 września Sztafeta Poprad Aqua Running, czyli bieg w wodzie!


Opublikowane w pt., 23/07/2021 - 09:59

Sztafeta Poprad Aqua Running: kolejna niespodzianka 12. Festiwalu Biegowego

Tego jeszcze nie było: już w niedzielę 12 września, podczas 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju czeka nas Sztafeta Poprad Aqua Running. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, będziemy biegli przez Poprad! Długość trasy to dwukrotna szerokość Popradu, w zakolu którego mieścić się będzie ogromne Miasteczko Biegowe.

Miejscem, gdzie bezpiecznie chcemy rozegrać ten bieg sztafetowy jest plaża przy rzece Poprad na wysokości stacji PKP Piwniczna - Zdrój. Eliminacje zaczną się od godziny 10.30. Startować mogą 3-osobowe drużyny, dobrane bez względu na płeć. Limit czasu wynosi 9 minut dla drużyny.

Rejestracji będą mogły dokonać przez elektroniczny formularz lub w biurze zawodów osoby, które uiszczą opłatę rejestracyjną, odbiorą numery startowe, a 12 września 2021 r. będą miały  ukończone 18 lat. Dla drużyn przygotowane zostaną cztery "korytarze biegowe” losowane przed startem.

Jak biegamy? Zawodnik  1 zmiany dobiegnie do swojego stanowiska w strefie zmian, założy szelki asekuracyjne i kask, zabierze ze stanowiska kije do NW  i po wpięciu się do liny asekuracyjnej nad swoim korytarzem biegowym ma pokonać biegiem szerokość rzeki Poprad, wybiec na przeciwległy brzeg, zostawić kije do NW w wyznaczonej strefie na przeciwległym brzegu i wrócić, pokonując biegiem szerokość rzeki Poprad do strefy zmian. W strefie zmian przekazuje szelki asekuracyjne i kask dla następnego zawodnika...

Do eliminacji w klasyfikacji Open będą mogły przystąpić 24 drużyny.W finałowym biegu wezmą udział cztery, które ukończą konkurencję wedle kolejności przybycia na metę na miejscach 1,2,3,4. (TK) Fot. Unsplash

Zarejestruj się na 12. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju!

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce