Już za chwilę rusza Iron Run - zawodnicy przebiegną ponad 100 km

 

Już za chwilę rusza Iron Run - zawodnicy przebiegną ponad 100 km


Opublikowane w pt., 10/09/2021 - 19:51

Piątek jest pierwszym dniem 12. Festiwalu Biegowego, który po raz pierwszy odbywa się w malowniczej Piwnicznej. W ciągu trzech dni zawodnicy zmierzą się ze sobą w biegach górskich i ulicznych, na długim, krótkim i średnim dystansie.

Już za chwilę, a dokładnie o godzinie 17.50 wystartuje pierwszy podczas tegorocznego Festiwalu Biegowego, a zarazem najbardziej wymagający bieg zwany Iron Run. W ciągu trzech dni zawodnicy przebiegną ponad 100 km. Dzisiaj wystartują trzykrotnie. O godzinie 17.50 wystartują w biegu zwanym "Mila". Następnie o godzinie 19 pobiegną w biegu na 15 km. O godzinie 22.30 wystartują po raz trzeci w biegu na 7 km.

Bardzo wymagające trasy czekają na biegaczy w sobotę. Sportowcy wystartują o godzinie 5.30 i przebiegną aż 61 km. Następnie o godzinie 20.05 wezmą udział w biegu na 3 km i o godzinie 22 wystartują w biegu nocnym na 5 km.

W trzecim dniu Festiwalu Biegowego zawodnicy o godzinie 7.30 wystartują w Koral Maratonie. Następnie kwadrans po godzinie 13 wbiegną na górę Kicarz i na koniec festiwalu o godzinie 14.30 wystartują w biegu na kilometr.

Wszyscy uczestnicy biegów Iron Run wzięli udział w odprawie, na której został omówiony przez organizatorów program trzydniowej imprezy sportowej. To właśnie bieg Iron Run rozpocznie i zakończy największą imprezę sportową na Sądecczyźnie. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

- Przyjechałem do Piwnicznej ze Śląska, a dokładnie z Gliwic. Brałem udział w biegach w zeszłym roku. Cieszę się, bo udało mi się namówić koleżankę, która w tym roku wystartuje w Iron Run razem ze mną. Długo przygotowywaliśmy się do tego biegu. Dużo biegaliśmy – powiedział nam jeden z uczestników Iron Run. (r.gajewski@sadeczanin.info Film RG, Fot. Tomasz Szwajkowski)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce