Już za chwilę startuje Iron Run. Biegacze przebiegną 117 km

 

Już za chwilę startuje Iron Run. Biegacze przebiegną 117 km


Opublikowane w pt., 08/09/2023 - 19:43

Piątek jest pierwszym dniem 14. Festiwalu Biegowego, który po raz trzeci odbywa się w malowniczej Piwnicznej. W ciągu trzech dni zawodnicy zmierzą się ze sobą w biegach górskich i ulicznych, na długim, krótkim i średnim dystansie.

Tegoroczny Festiwal Biegowy o godz. 20 rozpocznie Bieg Lachów i Górali. Potem, o godzinie 20.30 wystartuje Iron Run. W ciągu trzech dni pięćdziesięciu zawodników przebiegnie w sumie 117 km. Dzisiaj wystartują dwukrotnie. O godzinie 20.30 pobiegną w biegu zwanym "Mila". Następnie o godzinie 22.30 pobiegną w biegu na 7 km. 

Bardzo wymagające trasy czekają na biegaczy w sobotę. Sportowcy wystartują o godzinie 8.40 i przebiegną w ultramaratonie aż 61 km. Następnie o godzinie 20.45 wezmą udział w biegu na 4 km.

W trzecim dniu Festiwalu Biegowego zawodnicy o godzinie 8.30 wystartują w Koral Maratonie. Następnie o godzinie 14.30 wystartują w biegu na kilometr, który zakończy ich trzydniowe zmagania.

- W Festiwalu Biegowym w Piwnicznej biorę udział już drugi raz. W ubiegłym roku przebiegłem tutaj 100 km. W tym roku postanowiłem spróbować czegoś innego. Startuję w Iron Run. Bardzo podoba mi się tutaj organizacja. W tamtym roku było bardzo fajnie. Myślę, że w tym roku też tak będzie – powiedział nam 57-letni Marek Lik, który przyjechał do Piwnicznej z Chełma.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć wszystkim zawodnikom powodzenia. Do zobaczenia na mecie! (RG, Fot. RG)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce