Kim jest zwycięzca Biegu Niepodległości?

 

Kim jest zwycięzca Biegu Niepodległości?


Opublikowane w wt., 13/11/2012 - 09:18

Zwycięzcą 24. Biegu Niepodległości na 10 km w Warszawie został Mariusz Giżyński, nie po raz pierwszy zresztą. Kim jest jeden z większych talentów w polskim bieganiu, który profesjonalny trening łączy z prowadzeniem firmy.


Mariusz Giżyński podczas Biegu Niepodległości w Warszawie
 

"Giża" w pamięci kibiców zapisał się przede wszystkim morderczą walką na Mistrzostwach Europy w Barcelonie w 2010 roku, kiedy to w upalnych warunkach zajął 12 miejsce. Liderem polskiej reprezentacji  był wówczas Henryk Szost, najlepszy obecnie Europejczyk w biegu maratońskim, ale to właśnie Mariusz najlepiej poradził sobie w eksremalnych warunkach (ponad 42st.C), które panowały wówczas w stolicy Katalonii. 

Wiosną tego roku Mariusz Giżyński znacznie poprawił rekord życiowy podczas maratonu w Rotterdamie zamując ósme miejsce z wynikiem 2:11.20. Polakowi do minimum olimpijskiego zabrakło niewiele, bo 50 sekund. 

Był to siódmy maraton w karierze Giżyńskiego. Debiutował w Dębnie podczas Mistrzostw Polski w 2009 roku, gdzie z wynikiem 2:15.59 zdobył srebrny medal. Ostatni rekord życiowy zawodnika WKS Grunwaldu Poznań wynosił 2:12.34 i był ustanowiony jesienią 2011 roku we Frankfurcie.

Mariusz do tegorocznego startu przygotowywał się podczas obozów wysokogórskich m.in. w Kenii i Nowym Meksyku, które finansowane były głównie z środków własnych. Mariusz od wielu lat inwestuje we własny rozwój sportowy, łącząc trenowanie z prowadzeniem firmy. 

W ostatnich miesiącach "Giża" zmagał się z kontuzją, bardzo udany start w Biegu Niepodległości znów daje nadzieję na udane eliminacje a następnie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą sie w dniach 10-18 sierpnia 2013 roku w Moskwie.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce