Kochamy biegać w Piwnicznej, czyli do zobaczenia w 2023 roku!

 

Kochamy biegać w Piwnicznej, czyli do zobaczenia w 2023 roku!


Opublikowane w wt., 22/11/2022 - 12:21

Biegi z cyklu 7 Dolin, Sądecka Dycha po Rekord, biegi górskie oraz konkurencje dla dzieci i młodzieży – to najpopularniejsze dyscypliny 13. Festiwalu Biegowego. Który z nich był Waszym ulubionym? Jaką strategię przyjmujecie planując 2023 rok? Poprawianie czasu czy wydłużanie dystansu? Kto wpisał już 14. Festiwal Biegowy do kalendarza startów?

Wyróżnikiem odbywającego się w Piwnicznej-Zdroju Festiwalu Biegowego są przede wszystkim biegi górskie: to właśnie na nie najchętniej zapisują się nasi biegacze. I wcale się nie dziwimy! Fantastyczne trasy z malowniczymi widokami, ciekawym profilem i urozmaiconym podłożem, dobrze wyposażone punkty odżywcze z uśmiechniętymi i życzliwymi wolontariuszami, trud i zmęczenie, ale i satysfakcja – to wszystko dostajecie w pakiecie. Nie dziwi nas zatem również fakt, że potem z dumą zakładacie koszulkę finishera.

Tym bardziej dumni jesteśmy z tych, którzy nie tylko biegają po górach, ale także pokazują niesamowitą siłę charakteru biorąc udział w wyzwaniu IRON RUN – czyli naszej wymagającej etapówce o sumarycznej długości ok. 140 kilometrów. Tych „szaleńców” już od lat nie brakuje, ba, oni nakręcają kolejnych spragnionych nowych doświadczeń w bieganiu po górach – o czym zresztą otwarcie piszą w komentarzach.

Ale Festiwal Biegowy to nie tylko góry. To również biegi asfaltowe: najszybsza dycha w kraju czy absolutne klasyki biegów długich – półmaraton i maraton. To biegi dla dzieci i młodzieży, ważne o tyle, o ile ważny jest sport i aktywność fizyczna w każdym aspekcie życia młodych pokoleń. Nie możemy również zapomnieć o biegach tematycznych, należących zdecydowanie do kategorii tzw. fun runs, które dają okazję zabawy i złapania dystansu tym razem nie do końca biegowego (bo to konkurencje na dystansie 600 m, w przebraniach, w krawatach czy w strojach ludowych Lachów i Górali). Nie zapominamy również o tych, którzy w Piwnicznej nie biegają, a chodzą z kijami – dla nich też mamy wyzwania!

Podsumowując, wzorem lat ubiegłych także w 2023 roku Festiwal Biegowy daje Wam możliwość uczestnictwa w wydarzeniu łączącym miłość do gór i do biegania oraz spotkanie z kulturą regionalną i działaniami aktywizującymi całe rodziny. Przyjmijcie nasze zaproszenie i bądźcie z nami podczas 14. Festiwalu Biegowego!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce