„Koral” dla Polaków, dla biegaczy… Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym w Krynicy!

 

„Koral” dla Polaków, dla biegaczy… Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym w Krynicy!


Opublikowane w pt., 24/07/2020 - 09:39

Pandemia koronawirusa wywróciła życie Polaków do góry nogami. To, co pozostaje niezmienne, to zaangażowanie Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów „Koral” w lokalne inicjatywy prospołeczne i prozdrowotne, takie jak m.in. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Ta nowosądecka firma już po raz jedenasty ufunduje nagrodę główną imprezy - samochód osobowy!

Firma z misją

„Koral” to prywatna firma rodzinna założona w Limanowej przez braci Mariana i Józefa Koral. Jej historia rozpoczęła się w 1979 r. od malutkiego zakładu rzemieślniczego i następnie niewielkiej, lokalnej cukierni. Dziś PPL „Koral” to największy producent lodów w Polsce i jeden z największych w Europie!

Firma „Koral” od lat czynnie angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne, szczególnie w Małopolsce oraz na Podkarpaciu, gdzie zlokalizowane są jej dwa zakłady produkcyjne oraz siedziba główna. W obliczu pandemii COVID-19 bez wahania wsparła szpitale w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej oraz Rzeszowie, przekazując w sumie 810 tys. zł na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla lekarzy, ratowników czy pielęgniarek.

– Wyrażamy w ten sposób naszą wdzięczność i uznanie za wysiłki wkładane przez medyków w walkę o zdrowie Polaków. Wierzymy, że wspólnymi siłami poradzimy sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie – mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL „Koral”.

Bieganie - „szczytna idea”

Od pierwszej edycji w 2010 r., PPL „Koral” wspiera także Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Z ważnego powodu.

– Podzielamy tę szczytną ideę popularyzowania zdrowego trybu życia. Krynicki Festiwal i cała Fundacja „Festiwal Biegów” ma na tym polu ogromne zasługi. Dziś nie wyobrażamy sobie, by lodów Koral mogło zabraknąć w Krynicy. Wpisały się one w krajobraz Festiwalu tak samo jak pamiątkowe medale, które otrzymują biegacze – podkreśla Mariusz Jurek.

– Samochód osobowy, a więc nagroda którą przekazujemy biegaczom, to namacalny dowód, że za pracę i wysiłek włożony w jej wykonanie zawsze czeka nagroda. I nie chodzi tylko o bieganie, ale o to, by być aktywnym, nie siedzieć w domu... – akcentuje Mariusz Jurek,

Cztery kółka w wersji premium!

Do jednego z uczestników Festiwalu Biegowego trafi świetnie wyposażona Toyota Yaris o wartości aż 65,5 tys. zł.

W samochodzie zainstalowano silnik o pojemności 1.5l (Dual VVT-iE) o mocy 111 koni mechanicznych, a także m.in. system stabilizacji toru jazdy (VSC), kontrolę trakcji (TRC), układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), czujniki deszczu i zmierzchu, siedem poduszek powietrznych, system monitorowania ciśnienia w kołach, projektorowe światła główne, automatyczne światła drogowe i światła do jazdy dziennej LED, po system „Follow me home”.

Również w kabinie samochodu znajdziemy wszystko, czego może oczekiwać kierowca i pasażer - komputer pokładowy, automatyczną dwustrefową klimatyzację, system multimedialny z 6 głośnikami, gniazdem USB oraz łącznością Bluetooth, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, prawie 5-calowy wyświetlacz TFT między zegarami, podgrzewane lusterka, chłodzony schowek, tempomat, kamerę cofania, system ISOFIX do montażu fotelików dziecięcych. Sportowe akcenty pojazdu to m.in. 6-stopniowa przekładnia ręczna, 16-calowe obręcze kół, czarny dach i podsufitka, spojler na tylnej klapie.

Całości dopełnia przepiękny szaro-czarny lakier metallic.

Biegaj - wygrywaj! 

Szansę na wygranie samochodu mają wszyscy uczestnicy Koral Maratonu, Iron Run, Biegu 7 Dolin (wszystkie dystanse), Runek Run 22 km, półmaratonu oraz Życiowej Dziesiątki. Jedyne warunki to ukończenie rywalizacji w limicie czasowym dla danej konkurencji oraz osobista obecność na ceremonii zamknięcia imprezy (niedziela 4 października od godz. 14:00 na scenie w Pijalni Głównej). 

(AKTUALIZACJA) W 2020 r. wydanie samochodu będzie miało formę konkursu wiedzy o Festiwalu Biegowym. Szczegóły niebawem.

– Myślę, że taka formuła nagradzania biegaczy, w tym wypadku jednego szczęśliwca, jeszcze dodaje emocji i kolorytu temu niezwykłemu wydarzeniu jakim jest krynickie święto biegów – podkreśla Mariusz Jurek, który w ostatnich latach osobiście przekazywał kluczyki do auta festiwalowemu szczęśliwcowi

Wygrać auto w Krynicy? Daj szczęściu szansę! Tak jak oni! "Samochód przypomina mi Festiwal, emocje. Nie mogłabym go sprzedać!"

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 2 października (NOWY TERMIN). Lista startowa imprezy obejmuje już blisko 6 tys. osób z całej Polski i zagranicy. Zapisy trwają - nie ma limitu czy losowania uczestników, także w biegach górskich i ultra!

  • Program sportowy imprezy: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ

– Wraz z firmą Koral i pozostałymi partnerami imprezy gorąco zapraszam do Krynicy-Zdroju! Przygotowujemy 25 konkurencji biegowych oraz nordic walking i każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu czy chce się ścigać czy po prostu dobrze się bawić. Warto dopomóc szczęściu - kto wie, może to Ty wyjedziesz z Krynicy nowiutką Toyotą! – zaprasza Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego.

Fundacja „Festiwal Biegów”


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce