Koral Maraton. Od niego zaczęliśmy niedzielne bieganie

 

Koral Maraton. Od niego zaczęliśmy niedzielne bieganie


Opublikowane w ndz., 04/10/2020 - 15:09

Krynicki deptak w niedzielny poranek zaludnił się dosyć wcześnie. O godz. 7.00 rozpoczynał się bowiem Koral Maraton. W tym roku na liście startowej znalazło się ok. 150 zawodników. Wśród nich było biegające małżeństwo: Dorota i Tomasz Kubisz z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” z Lublińca.

Dorota zapisała się na Festiwal już w grudniu 2019 r. zakładała, że w Krynicy poprawi życiówkę na 10 km. - Ten rok jednak okazał się tak nieprzewidywalny, że - przyznaję - zrobiłam wszystko, żeby tej życiówki nie poprawić. Nie martwi mnie to jednak, bo za mną kilka ukończonych maratonów, życiowka w biegu 24 h i osobisty rekord ilości przebiegniętych kilometrów w ciągu miesiąca. Po drodze było kilka wirtualnych biegów, a nawet starty na bieżni. Bieg w Krynicy to dla mnie podsumowanie bardzo owocnego sezonu, bo jeszcze kilka miesięcy temu nic nie zapowiadało udziału w jakimkolwiek biegu. Tegoroczny TAURON Festiwal Biegowy niczym nie przypomina tego pierwszego, w którym brałam udział. Ludzi jest zdecydowanie mniej, spokojniej. Ale emocje i oczekiwania jednak te same, a ludzie równie życzliwi jak wtedy – opowiadała na starcie Dorota Kubisz, która sama trenowała, jednocześnie przygotowując męża do Festiwalu Biegowego. W ramach przygotowań zaliczył on GSB, bieg 24h w Pabianicach oraz Maraton Warszawski.

- Nastrój mam bojowy, przyjechałem tu walczyć o życiówkę. Moja dotychczasowa również pochodzi z Krynicy. Ma już co prawda kilka lat bo zrobiłem ją na pierwszym Festiwalu Biegowym. Jednak przygotowania jakie poczyniłem w tym roku dają mi nadzieję, że po 10 latach wyjadę z Krynicy z nowym rekordem życiowym ma 10 km. Wytrzymałość chyba będzie czy to wystarczy? Okaże się na mecie – deklaruje Tomasz Kubisz.

Limit czasowy biegu to 5 godz. i 25 min.

  

PPL Koral – która dała imię krynickiemu maratonowi - to firma rodzinna z polskim kapitałem, największy producent lodów w Polsce. Z nieukrywaną dumą wspiera inicjatywy, które mają na celu spopularyzowanie idei zdrowego trybu życia, tak jak w przypadku Festiwalu Biegowego, który z powodzeniem udaje się wspierać od początków jego istnienia czyli od 11 lat. Z tego tytułu firma Koral - wieloletni sponsor głównej nagrody – w tym roku również fundator nowego samochodu, którym odjedzie szczęśliwy zwycięzca konkursu.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce