KrawaTY w Krynicy mile widziane. Zadaj szyku na deptaku!

 

KrawaTY w Krynicy mile widziane. Zadaj szyku na deptaku!


Opublikowane w wt., 21/05/2019 - 09:41

Może być prosty, podwójny albo windorski. Różne są sposoby wiązania krawata, ale który przyniesie zwycięstwo? Przekonają się o tym uczestnicy Biegu w Krawacie rozgrywanego podczas TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

W tym biegu obowiązuje dres, a dokładniej „dress-code”. Do sportowego obuwia należy dobrać odpowiedni krawat. Nie ważne czy wełniany lub lniany, szeroki lub wąski. To nie istotne. Ważne żeby był elegancko zawiązany pod szyją.

Do pokonania jest płaska trasa wiodąca Bulwarami Dietla i krynickim deptakiem, licząca 600 m. Dla jednych to będzie sprawdzian szybkości, dla innych dobra zabawa. Wystartować mogą nie tylko panowie, ale panie również. Nie jest to przecież zresztą nic dziwnego. Krawaty można znaleźć też w damskiej szafie.

– Przyznam, że nie wiem jakie wiązanie będzie odpowiednie i da wygraną... Ostatnio to tata pomagał mi wywiązać krawat, więc w sumie jego powinienem podpytać (śmiech) – mówi Adrian Graczyk, Ambasador Festiwalu Biegów, który rok temu w najbardziej eleganckim z biegów krynickich zajął wysokie siódme miejsce.

– Gdy biegniemy szybko, ten krawat samoistnie zaczyna uciekać na plecy. Nie musimy się więc martwić, że będzie nam on podskakiwał, czy coś zasłaniał… Wiadomo, że na 600 m trzeba się też trochę poruszać – dodaje Ambasador.

Nasz rozmówca obecnie mieszka na Islandii, ale nie wyklucza, że i w tym roku także zawita na Festiwal Biegowy do Krynicy. Pozostaje tylko kwestia urlopu. – Może pobiegnę w krawacie z maskonurami! – żartował, mając na myśli piękne ptaki, będące symbolem wulkanicznej wyspy.

Bieg w krawacie odbędzie się pierwszego dnia 10. TAURON Festiwalu Biegowego. Start o godzinie 19:10 przy Bulwarach Dietla. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna. Zapisy trwają TUTAJ - do 31 maja obowiązuje niższe wpisowe w wysokości 7 zł. Warto się przyłączyć i zadać trochę szyku na deptaku!

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce