Kroniki PZU Festiwalu Biegowego tuż po "Wiadomościach". Oglądaj!

 

Kroniki PZU Festiwalu Biegowego tuż po "Wiadomościach". Oglądaj!


Opublikowane w wt., 26/08/2014 - 09:17

Od poniedziałku 25 sierpnia w Programie 1 Telewizji Polskiej codziennie, po wieczornych Wiadomościach Sportowych około godziny 20.00 emitowana jest Kronika PZU Festiwalu Biegowego (5-7 września 2014, Krynica-Zdrój), w której organizatorzy i znani biegacze przybliżają ofertę tegorocznej imprezy.

O największych biegach festiwalowych  opowiadają: Yared Shegumo wicemistrz Europy w maratonie, Beata Sadowska - dziennikarka i pasjonata biegania, Anna Pawłowska-Pojawa - blogerka i znana biegaczka, Izabela Zatorska - mistrzyni biegów górskich, Jerzy Skarżyński - znany biegacz i autor książek o bieganiu, Michał Bartoszak - mistrz biegów i olimpijczyk, Marek Dudziński - redaktor naczelny Runner’s World,  Przemysław Babiarz - komentator sportowy i Zygmunt Berdychowski - pomysłodawca Festiwalu. Wszyscy oni przyjadą w tym roku do Krynicy-Zdrój by spróbować swoich sił na sądeckich trasach. 

Kroniki PZU Festiwalu Biegowego będą emitowane do dnia jego rozpoczęcia, a w trakcie samej imprezy relacje z niej emitowane będą w TVP Sport oraz programach sportowych TVP 1, TVP 2 i TVP INFO. Telewizja Polska od początku towarzyszy Festiwalowi Biegowemu i także w tym roku będzie miała swoje studio na tarasie Domu Forum.

Wyemitowane Kroniki Festiwalu będzie można także obejrzeć w naszym portalu (wkrótce pierwsze wideo). Tam też szczegóły tegorocznej imprezy z dokładnym programem godzinowym.

Na PZU Festiwal zapisało się już ponad 8500 biegaczy – szykuje się więc rekord frekwencji – liczba 9000 rejestracji na pewno zostanie przekroczona. Program Festiwalu wzbogacił się w tym roku o nowe dystanse: 5 km – bieg nocny, półmaraton i bieg na 15 kilometrów. Wydaje się więc że każdy biegacz znajdzie tutaj dystans dla siebie. Na festiwal przyjeżdżają także całe rodziny, gdyż w jego programie są także biegi dla dzieci, młodzieży, kobiet, liczne strefy zabaw i spotkania z mistrzami sportu.

Szczególną atrakcją tegorocznego Festiwalu będzie także uroczysta gala, w czasie której wręczone zostaną nagrody dla Biegowego Wydarzenia Roku i Biegowego Dziennikarza Roku. Głosowanie trwa do 3 września na naszej stronie oraz poprzez SMS-y. O tytuł wydarzenia roku rywalizuje 171 biegów, a o tytuł biegowego dziennikarza 49  blogerów i komentatorów. Organizator najlepszego biegu otrzyma nagrodę wartości 100 000 złotych, a najlepszy dziennikarz 30 000 złotych.

Wśród głosujących rozlosujemy 40 voucherów każdy o wartości 500 złotych na zakupy w internetowych sklepach Brubeck i Under Armour. Szczegóły konkursu i formularz do głosowania można znaleźć TUTAJ.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce