Krynica przyciąga. Prof. Piotr Gliński znów pobiegnie w Krynicy

 

Krynica przyciąga. Prof. Piotr Gliński znów pobiegnie w Krynicy


Opublikowane w wt., 12/08/2014 - 10:28

Warszawski socjolog, profesor i wykładowca akademicki, a ostatnio także polityk, który będzie gościem i jednym z panelistów Forum Ekonomicznego (2-4 września), po raz kolejny postanowił przedłużyć swój pobyt w małopolskim kurorcie i wziąć udział w PZU Festiwalu Biegowym.

Prof. Gliński zaplanował start w sobotniej Życiowej Dziesiątce. Podobnie jak w ubiegłym roku. Przed 12 miesiącami nie pobiegł jednak z Krynicy do Muszyny, bo sprawy zawodowe zmusiły go do wcześniejszego powrotu do Warszawy. W zamian profesor wystartował w piątkowej Krynckiej Mili i Biegu Nocnym (wówczas z dystansem 7 km).

Nasz gość – jak sam o sobie mówi – jest początkującym biegaczem i nie czuje się ambasadorem dyscypliny. Gdyby jednak miał na to wpływ, zalecałby systematyczne bieganie, jako obowiązkową formę aktywności na lekcjach WF w szkołach. Biega na ogół co drugi dzień po 6-8 km, startuje też w biegach masowych (m.in. Bieg Powstania Warszawskiego, Biegnij Warszawo). Uprawia też narciarstwo biegowe.

Rekord życiowy profesora na 10 km to ok. 45 minut, obecnie pokonuje ten dystans w granicach 55 minut. W Krynicy powalczy o złamanie tej bariery.

Wszystkich, którzy chcieliby się zmierzyć z prof. Glińskim w Życiowej Dziesiątce zapraszamy na krynicki deptak w sobotę 6 września o godz. 12:00.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce