Krynicka Mila, pierwszy bieg 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy


Opublikowane w pt., 02/10/2020 - 22:38

O godzinie 18 rozpoczął się bieg "Krynicka Mila" będący pierwszym aktem 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy. Pełni entuzjazmu zawodnicy przystąpili do rywalizacji.

 

Piątek jest pierwszym dniem 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Do rywalizacji przystąpili zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy chcący pokazać się z dobrej strony na tle innych uczestników lub po prostu miło spędzić czas w gronie innych biegaczy.

Punktualnie o godz. 18 rozpoczął się bieg "Krynicka Mila" liczący 1609 m. Jego uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych - do 40 lat i powyżej 40. roku życia. Mimo trwającej pandemii koronawirusa na starcie pojawiło się wielu zawodników, chcących spróbować swoich sił podczas imprezy, której organizatorzy przygotowali się na wszelkie wymogi sanitarne obowiązujące w żółtej strefie.

- Dzisiaj pierwszy dzień festiwalu, pogoda dopisuje, więc liczymy na udaną imprezę. Biegamy raczej delikatnie, celuję w większe dystanse - mówił jeden z uczestników biegu. - Biegam od szóstej klasy, więc przyjechałem żeby się sprawdzić oraz dla zabawy, to też ważny element tego festiwalu - dodawała inna uczestniczka Krynickiej Mili, czyli biegu na 1609 metrów.

- Pomimo takich zawirowań na świecie jakie mamy, frekwencja jest spora, w sumie przez trzy dni wystartuje cztery tysiące zawodników. Łącznie przebiegniemy 30 różnych dystansów - komentował Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegowego, człowiek, który nie tylko sam biega, ale o bieganiu wie wszystko.

- Na Festiwalu Biegowym niektórzy przyjeżdżają rywalizować i zdobywać nagrody finansowe, a inni tylko dobrze się bawić. Miejsce na imprezie znajdzie się i dla jednych i dla drugich. Biegacze to ludzie lubiący to ze sobą łączyć - mówiła w rozmowie z Sądeczaninem Anna Czerwińska, prezes zarządu Fundacji Festiwal Biegów. Wszyscy zawodnicy pełni entuzjazmu ruszyli na trasę "Krynickiej Mili".

 

(MP), fot.: Tomasz Szwajkowski

 

Wyniki Krynickiej Mili:

Kobiety do 40 roku życia:

1. Węgrzyn Monika
2. Hałaczkiewicz Sylwia
3. Heród Magdalena
Kobiety powyżej 40. roku życia:

1. Wojtkowiak Renata
2. Felkel Ewa
3. Zasiura Władysława
Mężczyźni do 40. roku życia:

1. Czerwiński Adam
2. Kostycz Grzegorz
3. Wojciechowski Michał
Mężczyźni powyżej 40. roku życia:

1.Piszczek Stanisław
2. Bojko Bogdan
3. Mencewicz Paweł

 

Gratulujemy!

 

tekst: sadeczanin.info

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce