Majerzanka: kolejna propozycja noclegu dla biegaczy w Piwnicznej-Zdroju

 

Majerzanka: kolejna propozycja noclegu dla biegaczy w Piwnicznej-Zdroju


Opublikowane w pon., 06/06/2022 - 20:07

Majerzanka: kolejna propozycja noclegu dla biegaczy w Piwnicznej-Zdroju

Zobacz: Nocleg idealny dla biegacza? Iskra w Kosarzyskach

Hotel i Restauracja Majerzanka w Piwnicznej-Zdroju to nasza dzisiejsza propozycja noclegowo-gastronomiczna dla biegaczy, którzy wybierają się na tegoroczny Festiwal Biegowy.

Majerzanka to miejsce wręcz idealnie położone jeśli chodzi o dostęp do tras biegowych i rowerowych funkcjonujących na terenie piwniczańskiego samorządu. W zaledwie kilka minut dostaniemy się stąd też na Słowację, do Mniszka nad Popradem.

A nie jest żadną tajemnicą, że ci, co przyjeżdżają do Piwnicznej-Zdroju równie chętnie odwiedzają naszych południowych sąsiadów choćby po to, by zaopatrzyć się – nie krygujmy się – w ich wyśmienite piwa i wszelkie maści konopne idealne – w zależności od rodzaju – na stłuczenia, obrzęki i krążenie. Używamy – polecamy.

Stąd jest też rzut beretem do stacji benzynowej, Biedronki i dyskontu Pepco. To ważne gdyby się okazało, że musicie szybko zrobić jakieś zakupy choćby dla najmłodszych członków swojej sportowej ekipy.

Majerzanka: kolejna propozycja noclegu dla biegaczy w Piwnicznej-Zdroju

Wracając do samej Majerzanki. W tym trzygwiazdkowym hotelu są 32 miejsca noclegowe w pokojach dwu i trzyosobowych, w których jest bardzo dostęp do Wi-Fi. To ważne, bo z zasięgiem internetowym z telefonu bywa tu różnie. Tych, którzy chcieliby zorganizować tu jakąś zamkniętą imprezę dla swojej paczki ucieszy fakt, że przy restauracji jest odpowiednia sala z odpowiednim nagłośnieniem.

Ale nocleg to jedno. Równie ważne jest wyżywienie. A tutejsza restauracja naprawdę ma czym się pochwalić. Autorka tego tekstu przepada za plackiem z gulaszem. Tylko uwaga – porcja jest tak ogromna, że tylko wrodzone łakomstwo pozwala mi się z nią uporać.

- Mamy u nas potrawy regionalne: pierogi łomniczańskie, dania z baraniny i jagnięciny, kwaśnicę na wędzące, placki pasterskie i oscypki z żurawiną. Mamy też dania tradycyjnej kuchni polskiej: żurek, flaki, wątróbkę, schabowy, golonkę. Wszystko przygotowujemy sami na miejscu – wylicza z kolei Robert Franczak, właściciel hotelu.

Szef podkreśla jednocześnie, że kuchnia jest w każdej chwili gotowa przygotować również coś dla wegetarian i wegan. A my dodajmy, że obok łomniczańskich można tu też zjeść pierogi na słodko z borówkami oraz te, ruskie, oraz z mięsem.

Majerzanka: kolejna propozycja noclegu dla biegaczy w Piwnicznej-Zdroju

Zobacz też: Leśny Dwór w Piwnicznej. Tu wypoczniesz, w tym miejscu się zakochasz

Są też do wyboru różne rodzaje pizzy tradycyjnej, ale jest też pizza calzone czyli ta w formie pieroga. Rodziców ucieszy menu dedykowane specjalnie dla dzieci. Ważne - restauracja realizuje też zamówienia na dowóz. 

Polecamy również ogródek letni za hotelem, który w tym roku uruchomiony będzie już pod koniec czerwca. Jest tu grill, na którym możemy upiec kiełbasę, karczek, ale również własnoręcznie złowionego pstrąga. Teren jest spory, jest wiata, są parasole. Jest wydzielony, bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Bar oferuje piwa z naszego regionalnego, rzemieślniczego browaru w Grybowie, ale również oryginalną czeską Holbę. Można świetnie wypocząć na świeżym powietrzu.

Majerzanka słynie też z piątków z muzyką góralską, sobotnich dancingów i wyjątkowo ciekawych niedzielnych stand-upów w gwarze. (E.Stachura Fot.: archiwum Majerzanka)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce