Małopolska młodzież potrenuje z mistrzem. Przywieź swoje dziecko!

 

Małopolska młodzież potrenuje z mistrzem. Przywieź swoje dziecko!


Opublikowane w czw., 05/06/2014 - 09:56

Festiwal Biegowy wraz z partnerskimi szkołami z terenu woj. małopolskiego oraz władzami regionu inauguruje cykl spotkań biegowych dla młodzieży pn. „Ćwiczę, bo lubię”. Pierwsze zajęcia już w drugim tygodniu czerwca. Zapraszamy!

Treningi prowadzone będą w partnerskich placówkach na Sądecczyźnie. Będą miały one charakter otwarty i całkowicie bezpłatny. W rolę mistrza wcieli się podczas zajęć Marek Tokarczyk z Rytra.

Ten znany maratończyk, uczestnik kilkudziesięciu maratonów w całej Europie, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój i trener lekkoatletyczny przeprowadzi dzieci przez wszystkie etapy treningu biegowego - począwszy od rozgrzewki, przez dobór dystansu do indywidualnych możliwości młodego biegacza i prawidłową technikę biegu, po regenerację organizmu i unikanie kontuzji. Adepci uzyskają też cenną wiedzę i wskazówki w zakresie planów treningowych, co pozwoli przygotować się do wrześniowych startów w Krynicy-Zdrój. Przede wszystkim jednak będą się dobrze bawić.

Pierwsze treningi odbędą się 10 czerwca (wtorek) w Muszynie, na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Rynek 13. 11 czerwca Marek Tokarczyk zaprosi do biegania młodzież w SP Andrzejówka, a 12 czerwca – z Librantowej. Kolejne terminy zajęć będziemy sukcesywnie publikować na stronach naszego portalu.

– Spotkanie dziecka z mistrzem dyscypliny, ćwiczenie pod jego opieką nie ma nic lepszego dla dziecka, które ze sportem styka się nieczęsto. I to nie z własnego powodu czy zaniedbania rodzica, bo w takich miejscach jak tu, warunki do jego uprawiania są ograniczone – opowiada Teresa Jurzynek z SP w Andrzejówce, która już po raz wtóry włącza się zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane przez Festiwal Biegowy.

– Wcześniej odwiedził nas m.in. p. Jakub Burghardt (maratończyk i trener z Muszyny, na zdjęciach – red.). Dzieci pamiętają to spotkanie do dziś i z utęsknieniem wypatrują Festiwalu Biegowego, Biegów Deptaka i Biegów Małopolskich. Startują też samodzielnie poza zajęciami szkolnymi, oczywiście zgodnie ze wskazówkami p. Jakuba. Nie muszę mówić, że bardzo mnie to cieszy – dodaje dyrektorka SP w Adrzejówce. Zachęca rodziców do przywożenia dzieci na zajęcia. – Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – przypomina.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Fundacji BZ WBK.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce