“Mam duży sentyment do tego biegu”. Przygoda na 61 km przyciąga kolejnych uczestników

 

“Mam duży sentyment do tego biegu”. Przygoda na 61 km przyciąga kolejnych uczestników


Opublikowane w sob., 02/03/2024 - 11:05

Bieg na 61 km jest dużym wyzwaniem. Mimo tego zawodników, którzy się go podejmują nie brakuje. To prawdziwa przygoda życia. O swoich przeżyciach opowiedział nam Paweł Perykasza, który ma już ten dystans zaliczony.

Luty w tym roku był dla biegaczy łaskawy. Marzec zapowiada się podobnie. Nie może zatem dziwić, że wielu sportowców intensywnie trenuje i przygotowuje się do czekających ich wyzwań. Już od 6 do 8 września wezmą przecież udział w jubileuszowej 15. edycji Festiwalu Biegowego.

To absolutnie wyjątkowe wydarzenie w tym roku zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Niespodzianek z pewnością nie zabraknie. Kolejni zawodnicy zapisują się m.in. na Bieg 7 Dolin na 61 km. O tym, jak wielka jest to przygoda doskonale wiedzą ci, którzy go już ukończyli. Jednym z nich jest Paweł Perykasza. Jak sam przyznaje, bardzo lubi tę imprezę.

- Mam duży sentyment do tego biegu. Już jako dziecko przyjeżdżałem w te tereny. Festiwal odbywa się w pięknej, górzystej okolicy. Wspaniałe widoki zdecydowanie rekompensują trudy biegu. Sama trasa, mimo że długa, to zachwyca i ma swój urok. Czas spędzony na świeżym powietrzu na pewno dobrze wpłynie na uczestników - przyznaje zawodnik.

61 km to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Mimo tego, każdego roku udaje się mu sprostać kolejnym biegaczom. Jak jest przepis na sukces?

- Każdy bieg ma swoją specyfikę więc ciężko powiedzieć. Na pewno trzeba dobrze się odżywiać, pilnować nawodnienia, wyspać się i utrzymywać pozytywne nastawienie. Dodatkowo, wizualizacja mety zawsze pomaga - uważa nasz rozmówca.

Bieg 7 Dolin na 61 km przyciąga zawodników

Każdy, kto dotrze do mety może powiedzieć, że dokonał czegoś wielkiego. To prawdziwa chwila chwały, którą warto poczuć na własnej skórze. Bieganie to po prostu piękny sport!

- Zachęcam wszystkich do biegów, można dzięki temu oczyścić sobie głowę. Dodatkowo, tego typu aktywność wskazana jest dla zdrowia - przekonuje Paweł Perykasza.

Bieg na 61 km rozpoczyna się drugiego dnia festiwalu o godzinie 8 rano. Start i meta zlokalizowana jest w Miasteczku Biegowym. Po drodze zawodnicy pokonują okoliczne szczyty górskie. Dokładny przebieg trasy znajdziecie TUTAJ.

Rejestracja na Festiwal Biegowy cały czas trwa. Miejsce dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy długich dystansów, jak i tych nieco krótszych. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Nie zwlekajcie! Niezapomniane przeżycia gwarantowane. (MP, fot.: Festiwal Biegowy/Paweł Perykasza)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce