Mamy zwycięzców biegu na 1 km. Biegacze Iron Run już na mecie

 

Mamy zwycięzców biegu na 1 km. Biegacze Iron Run już na mecie


Opublikowane w ndz., 10/09/2023 - 15:31

14. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju powoli dobiega końca. Jednym z ostatnich aktów biegowej rywalizacji był bieg na 1 kilometr, który cieszył się wielkim zainteresowaniem biegaczy. Właśnie ten dystans wybrały osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, ale nie zabrakło również doświadczonych biegaczy, którzy podczas tegorocznego festiwalu biegli już na innych większych dystansach. 

Jako pierwszy linię mety przekroczył Dawid Darliński z Gliwic. Pokonanie całego dystansu zajęło mu zaledwie 2 minuty i 35 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Paulina Surówka ze Świdnika, która osiągnęła czas 3 minuty 8 sekund. 

Bieg na 1 kilometr wieńczył też zmagania biegaczy Iron Run, którzy w ciągu trzech dni pokonali w sumie 117 kilometrów. W ogólnej klasyfikacji Open Kobiet najlepsza była Iwona Szot z Lublina. Drugie miejsce zajęła Ilona Werenkowicz-Wrona z Pawłowa, a trzecie Agnieszka Ragus-Suszczyńska.

W klasyfikacji wiekowej 18-39 mężczyzn pierwsze miejsce zajął Janusz Gawron z Limanowej. Na drugim miejscu znalazł się Karol Kuliński z Radomia, a na trzecim Wojciech Agiejczyk z Krakowa. 

W klasyfikacji wiekowej mężczyzn powyżej 40 roku życia pierwsze miejsce zajął Miłosz Bochenek z Twarogu, drugie Dariusz Szkoda z Rudy Śląskiej, a trzecie Tomasz Wróbel z Embowa. 

Wszystkim biegaczom gratulujemy i już teraz zapraszamy na 15. Festiwal Biegowy, który odbędzie się we wrześniu przyszłego roku. (RG)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce