Maraton w nowej, górskiej odsłonie! Szykuje się kolejny przebój Festiwalu Biegowego

 

Maraton w nowej, górskiej odsłonie! Szykuje się kolejny przebój Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 09/01/2024 - 04:39

Wrażeń będzie pod dostatkiem! Tegoroczny, 15. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju, który odbędzie się  od 6 do 8 września, zapowiada się ekscytująco. Zawodnicy cały czas rejestrują się na poszczególne dystanse. Wielką popularnością cieszy Górski Koral Maraton. Ten znany bieg odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie! 

Zawodnicy, którzy zjawią się w Piwnicznej nie muszą się oczywiście martwić również o nocleg. Miejsc do wyboru jest bardzo dużo, zarówno w Piwnicznej, jak i Muszynie oraz Krynicy. Dzięki dobrym i częstym połączeniom kolejowym, każdy bez problemu dotrze na start. Miasteczko Biegowe leżyt tuż przy stacji kolejowej w Piwnicznej.

Rejestracja na wydarzenie cały czas trwa. Kolejni zawodnicy wciąż się zapisują. Wkrótce pęknie liczba 700 biegaczy. Drugim z najczęściej wybieranych dystansów jest Górski Koral Maraton. W tym roku ten bieg będzie się odbywał w nowej odsłonie. Jak do tej pory zapisało się już 75 mężczyzn i 20 kobiet.

Górski Koral Maraton na Festiwalu Biegowym

Przypomnijmy, że bieg rozpocznie się w sobotę (7 września 2024 roku) dwie minuty po godzinie ósmej. Został wytyczony na dotychczasowej trasie biegu 36 km, która została nieco wydłużona.

Start i meta są zlokalizowane w Miasteczku Biegowym. Zawodnicy będą biegli m.in. przez Cyrlę, Łabowską Halę, Runek, Wierchomlę czy Łomnicę. Suma przewyższeń Biegu 7 Dolin Górski Koral Maraton to ponad 1500 metrów. 

W ubiegłym roku, jeszcze na płaskiej trasie, najlepsze okazało się biegające małżeństwo. Wśród mężczyzn wygrał Rafał Czarnecki, a u kobiet jego żona - Lidia.

- Wrażenia niesamowite. Biegłem w komforcie, choć nogi odmawiały posłuszeństwa. To już mój czwarty bieg na tym festiwalu. Na trasie było sporo kibiców. Ogólnie jest super- mówił po zakończeniu biegu Rafał Czarnecki.  - Biegło się przyjemnie, na małym zmęczeniu. Jestem bardzo zadowolona - powiedziała Lidia Czarnecka.

Jeśli zatem wy również chcecie zarejestrować się na ten lub inny z biegów nie zwlekajcie i zaczynajcie przygotowania do startu. Pozytywnych wrażeń nie będzie brakowało! (MP, Fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce