Marzena Spychała i Piotr Niechwiejczyk mistrzami Polski w górskim nordic walking!

 

Marzena Spychała i Piotr Niechwiejczyk mistrzami Polski w górskim nordic walking!


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 12:46

Drugi dzień 10. TAURON Festiwalu Biegowego rozpoczął się w godzinach nocnych startem Biegu 7 Dolin. Jednak pierwszymi zawodnikami, którzy finiszowali w bramie głównej byli uczestnicy Górskich Mistrzostw Polski w Nordic Walking. By do tej mety dotrzeć, musieli pokonać 5 km wymagającej, górskiej trasy prowadzącej przez szczyt Góry Parkowej. Najszybciej udało się to Marzenie Spychale oraz Piotrowi Niechwiejczykowi, którzy zostali nowymi mistrzami kraju.

Piotr Niechwiejczyk (Opel Active Team) pokonał po emocjonującym finiszu Tomasza Wojtowicza z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking, kończąc rywalizację z wynikiem 31:27. Drugi zawodnik uzyskał czas 31:32. Podium dopełnił Bogdan Cyrus z Victorii Strzebiń (32:29).

Niechwiejczyk, zapytany o to czy przyjechał po zwycięstwo, odpowiedział krótko: - Absolutnie. Przyjechałem się sprawdzić. Ten sezon mam spokojny, częściej bywam na zawodach jako sędzia niż jako zawodnik – zdradził.

– Bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się dotrzeć na Festiwal Biegowy. Nigdy nie było okazji, bo zawsze wypadały inne zawody. Nie ważniejsze, ale po prostu kontynuacja cyklu pucharowego. Teraz mogę powiedzieć: wielki ukłon dla organizatorów. To były prawdziwie górskie zawody i nikt z uczestników nie miał co do tego wątpliwości. Trasa wymagająca, ale dobrze oznakowana, więc nie można było się pomylić. Sędziowie sprawili, że rywalizacja była uczciwa.

Zwyciężczyni rywalizacji kobiet, Marzena Spychała, o swoim sukcesie również wypowiada się ze skromnością: – Przed każdymi zawodami mam cel, wiadomo, że chce się wygrać, ale bywa różnie. Podczas każdego startu radzę sobie najpierw ze sobą a później z rywalkami. Dzisiaj też miałam taką strategię: zacząć spokojnie i rozkręcać się pod górę. To mój ulubiony typ trasy i bardzo mnie ucieszyła wiadomość o zmianie. Lubię podejścia, dobrze się na nich czuję – mówiła na mecie.

Reprezentantka CKZIU Nysa Mechanik uzyskała czas 35:27. Podium dopełniły: Bożena Kończewska z czasem 35:40 oraz Małgorzata Oleksyk z wynikiem 37:04. Obie reprezentują Bieszczadzki Klub Nordic Walking.

Zwycięzcy w kategoriach open otrzymali nagrody finansowe, natomiast najszybsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe.

Kompletne wyniki: TUTAJ

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce