Młodzież z Piwnicznej i jej przygody na Festiwalu Biegowym 2013

 

Młodzież z Piwnicznej i jej przygody na Festiwalu Biegowym 2013


Opublikowane w śr., 16/10/2013 - 10:14

Już po raz trzeci młodzież z gminy Piwniczna-Zdrój uczestniczyła w Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju. W poprzednich edycjach dopingowali uczestników Koral Maraton na  punktach kontrolnych oraz brali udział w biegach deptaka dla dzieci i młodzieży – informuje Jolanta Jochymek, koordynator gminny w Piwnicznej-Zdrój.

Z roku na rok zainteresowanie biegami wśród młodych piwniczan jest coraz większe. Wpływ na to może mieć fakt, iż wszyscy biorący udział mogą spotkać się z ciekawymi ludźmi sportu lub telewizji. Mogą sprawdzić się w konkursach przygotowanych przez organizatora oraz sponsorów. Jak również otrzymać pakiet kibica lub biegacza.

W tym roku z naszej gminy w festiwalu wzięło udział 225 uczniów z SP. Głębokie, Gimnazjum Publicznego w Piwnicznej-Zdrój oraz Łomnicy-Zdrój. Dzieci rywalizowały w pierwszym dniu w Biegach Małopolski. Konkurencja miała tym razem inna formę - wszyscy zgłoszeni zostali podzieleni na grupy z uwzględnieniem wieku oraz płci. Sam bieg miał zaś system pucharowy. Do ścisłego finału przechodzili biegacze, którzy uzyskali najlepsze czasy, zajęli miejsca od 1-30 w kategorii wiekowej.

W swojej grupie eliminacyjnej najlepiej wypadli Marzena Wójtowicz zajęła pierwsze miejsce, a Michał Brzuzek drugie. Obydwoje, uczniowie Gimnazjum w Piwnicznej, zakwalifikowali się do biegu finałowego. W końcowej klasyfikacji Marzena uplasowała się na siódmym, a Michał na dwunastym miejscu. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pakiet kibica a po ukończonej rywalizacji pamiątkowy medal i napój regeneracyjny.  

W drugim dniu Festiwalu grupa kibicująca wyruszyła w kierunku Eliaszówki, by dopingować uczestników ultramaratonu. Wszyscy byli ubrani kolorowo w upominki przygotowane przez jednego ze sponsorów imprezy firmę Tauron. Po dojściu na Piwowarówkę spotkaliśmy dwóch biegaczy, którzy się później okazali zwycięzcami całego biegu. Uczniowie z podziwem patrzyli z jaką lekkością i brakiem zmęczenia przemknęli koło nich i jeszcze im podziękowali za doping. Po drodze dodawaliśmy otuchy wszystkim biegnącym, dzieląc się z nimi piciem, słodyczami.

Mieliśmy też ciekawą przygodę zawodnik z numerem 444 (Kamil Leśniak – red.), przebiegając koło nas słaniał się z nóg. Poprosił o coca cole i coś słodkiego. Dzieci bardzo chętnie się z nim podzieliły. Ze smutkiem stwierdziły, że na pewno nie dobiegnie do mety. A tu kryzys minął i ten sympatyczny pan zajął… czwarte miejsce!. Doping sprawił dużo radości i naszej młodzieży i uczestnikom biegu.

Młodzież zachwyciła się atmosferą tegorocznego Festiwalu. Dlatego zapragnęła, by w przyszłym roku obsługiwać punkt przepakowy na 66. km ultramaratonu. Czy tak się stanie? Liczymy na przychylność organizatora.

Przygoda z Festiwalem była dla naszej młodzieży okazją wykazania się swoimi umiejętnościami biegowymi i szansą zaistnienia w tłumie kibicujących. W szczególności serdeczne słowa podziękowania chcielibyśmy złożyć na ręce p. Zygmunta Berdychowskiego, który poprzez swoje zaangażowanie w sprawy społeczne, skromną postawę i otwartość w relacjach międzyludzkich zasługuje na miano bezsprzecznego autorytetu dla młodzieży.

Młodzieżą opiekowali się Jolanta Jochymek, Zenon Citak (Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju) Mariusz Lis, Zbigniew Janeczek (Gimnazjum w Łomnicy) Maciej Faron(SP. Głębokie) oraz Grażyna Żronka (Gimnazjum Piwniczna)

Jolanta Jochymek, koordynator gminny

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce