Moc atrakcji na Festiwalu Biegowym! Wrześniowy weekend w Piwnicznej-Zdroju dla całych rodzin

 

Moc atrakcji na Festiwalu Biegowym! Wrześniowy weekend w Piwnicznej-Zdroju dla całych rodzin


Opublikowane w pon., 22/04/2024 - 00:05


Ogromny wybór biegowych dystansów (sprawdź program sportowy), losowanie samochodu, sportowe atrakcje dla najmłodszych, występy zespołów folkowych, pyszności kuchni regionalnej - Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój będzie ponownie wielkim świętem!

Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym
Festiwal Biegowy gromadzi każdego roku tysiące osób. Zabawa zawsze jest znakomita. Do Piwnicznej docierają zawodnicy z całej Polski. W tym roku cała biegowa rodzina spotka się na festiwalu już po raz piętnasty. Jak zawsze, będą to niezapomniane chwile. 15 Festiwal Biegowy odbędzie od 6 do 8 września 2024 roku. Ponownie zawodników gościć będzie malowniczo położona nad górskim Popradem Piwniczna-Zdrój.

Tradycją stało się, że na zakończenie imprezy losowany jest szczęśliwiec, który wygrywa samochód ufundowany przez firmę Koral. Nie inaczej będzie również tym razem. Znowu ktoś wyjedzie z malowniczej miejscowości nowiutkim pojazdem. W ubiegłym roku kluczyki powędrowały do Anny Basiagi. - Nie wierzę, no po prostu nie wierzę – mówiła, kiedy usłyszała swoje nazwisko. Biegła na dystansie dziesięciu kilometrów – najkrótszym spośród tych, których ukończenie daje prawo udziału w losowaniu auta.

Festiwal Biegowy dla młodszych i starszych
Oprócz mnóstwa biegów dla dorosłych (w tym największych wyzwań - Biegu na 100 km, Górskiego Koral Maratonu, czy etapowego Iron Runa), znaleźć coś dla siebie mogą tutaj również najmłodsi. Wszystko dzięki “Aktywnemu Małopolaninowi”, którego poprzednie dwie edycje okazały się dużym sukcesem. W tym roku odbędzie się kolejna.

Rywalizują w nim uczniowie ze szkół całej Małopolski. Wszystko w ramach pięciu konkurencji drużynowych: skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance, żonglerce piłką nożną. Odbędą się również biegi indywidualne. Rok temu w rywalizacji wzięło udział ponad 700 dzieci.

W trakcie Festiwalu Biegowego odbywa się również wielki Festiwal Lachów i Górali, podczas którego prezentuje się kilkadziesiąt zespołów pieśni i tańca z kilku krajów. Dzięki kołom gospodyń wiejskich nie zabraknie również pysznych wyrobów kuchni regionalnej.

Zostań ambasadorem Festiwalu Biegowego
Szczególną rolę w całorocznym życiu Festiwalu Biegowego odgrywają jego Ambasadorzy. To dzięki ich wsparciu fundacja Festiwal Biegów realizuje wiele projektów m.in. PLogging Team Biegamy dla Czystej Polski czy też Klaster Aktywnej Turystyki.

Kto może zostać ambasadorem? Każdy, kto tylko kocha biegi! Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Pozwoli Wam to na jeszcze większe czerpanie przyjemności ze swoich ulubionych zajęć. Dodajmy, że partnerem tytularnym Programu Ambasadorskiego jest firma Power Canvas.

- Oczywiście, że warto być Ambasadorem. Po pierwsze się opłaca i to dosłownie. Po drugie, fajnie się spotykać w ambasadorskim gronie pozytywnie zakręconych biegaczy. Po trzecie, fajnie reklamować to co się lubi czyli bieganie - potwierdza Robert Łopuch.

W ogromnym Miasteczku Biegowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju znów szykuje się wielkie, sportowe święto. Zarejestrować możecie się pod tym linkiem (MP, fot.: Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce