Musisz zapomnieć o swoich ograniczeniach. Przeczytaj co pisze Phil Knight, założyciel Nike

 

Musisz zapomnieć o swoich ograniczeniach. Przeczytaj co pisze Phil Knight, założyciel Nike


Opublikowane w pon., 04/12/2023 - 16:08

Kiedy Phil Knight nie dostał się do licealnej drużyny baseballowej, matka zasugerowała mu, by zajął się lekkoatletyką. Phil dołączył do zespołu biegaczy i odkrył, że potrafi szybko biegać i że sprawia mu to przyjemność.

Dziesięć lat później Phil pożyczył od ojca 50 dolarów, by założyć firmę. Jego cel był prosty: importować z Japonii wysokiej jakości buty do biegania. Wraz z ekipą podobnych do niego zapaleńców zaczynał od sprzedawania butów wprost z bagażnika samochodu, by wreszcie stworzyć jedną z największych na świecie sportowych marek.

Założyciel Nike nigdy nie bał się ryzyka i mimo rozmaitych przeciwności zawsze podążał za własną radą: „Idź naprzód. Cokolwiek się zdarzy, nie zatrzymuj się”. -Przeznaczona dla młodych czytelników bestsellerowa Sztuka zwycięstwa, przepełniona mądrością, humorem i zapałem, to opowieść o determinacji, która naprawdę inspiruje.

Phil Knight, założyciel firmy Nike, Inc., jest jednym z najbardziej wpływowych magnatów światowego biznesu. W latach 1964-2004 był dyrektorem zarządzającym, a obecnie pełni w firmie funkcję prezesa rady nadzorczej. Mieszka w Oregonie z żoną Penny.

Historia firmy NIKE spisana przez jego założyciela Phila Knighta w książce Sztuka zwycięstwa – stała się światowym bestsellerem. Tylko w Polsce sprzedano w 16 nakładach ponad 77 tys egzemplarzy. Teraz do księgarń trafia wersja dla młodzieży. (Materiał partnera)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce