Na Festiwal Biegowy do Piwnicznej pociągiem lub autobusem. Wysiądziesz przy Miasteczku Biegowym

 

Na Festiwal Biegowy do Piwnicznej pociągiem lub autobusem. Wysiądziesz przy Miasteczku Biegowym


Opublikowane w czw., 03/08/2023 - 12:10

Już od 8 do 10 września na Nakle w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się Festiwal Biegowy oraz Festiwal Lachów i Górali i towarzyszący im Festiwal Smaku w postaci dziesiątek stoisk kół gospodyń woiejskich z regionalnymi przysmakami. A jak gwarantuje burmistrz Piwnicznej, Dariusz Chorużyk, uzdrowisko jest doskonale skomunikowane, dzięki czemu dojazd na Nakło nie jest żadnym problemem. 

- Piwniczna-Zdrój jest na szlaku kolejowym. Stąd można dojechać bardzo szybko, nowoczesnym składem kolejowym czy do Nowego Sącza czy Muszyny i Krynicy. Piwniczna-Zdrój jest fantastycznie skomunikowana z najbliższymi miejscowościami ale również z Nowym Sączem i Krakowem – nie kryje satysfakcji burmistrz Dariusz Chorużyk.

To informacja dla wszystkich turystów, ale również tych, którzy chcą od 8 do 10 września wziąć udział w Festiwalu Biegowym, organizowanym po raz trzeci na piwniczańskim Nakle i odbywającym się tutaj jednocześnie Festiwalu Lachów i Górali. 

Burmistrz Piwnicznej-Zdroju zaprasza! To będzie największe święto biegowe i folklorystyczne Polski

A Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat połączeń autobusowych i kolejowych. A podkreślmy, że na linii Nowy Sącz, Stary Sącz, Rytro, Piwniczna-Zdrój kursuje codziennie kilkanaście par pociągów i przemieścimy się nimi nawet w niecałe 30 minut.

Zacznijmy od połączeń Kolei Małopolskich, które obsługują trasę Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. Pełny rozkład do wydrukowania dostępny jest TUTAJ.

Kolejna spółka kolejowa, która obsługuje trasę Nowy Sącz – Piwniczna to spółka Polregio. W tym wypadku połączeń należy szukać za pośrednictwem przeglądarki TUTAJ

Przejdźmy do transportu autobusowego. Najwięcej połączeń na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro – Piwniczna-Zdrój oferuje MARPOL, która jednocześnie zapewnia połączenia wewnątrz gminy, czyli między Piwniczną-Zdrój a miejscowościami Łomnica, Zubrzyk, Wierchomla i Kokuszka. Szczegóły znajdziecie pod linkami:
WIERCHOMLA MAŁA - NOWY SĄCZ
WIERCHOMLA MAŁA - ZUBRZYK -PIWNICZNA RYNEK
KOKUSZKA PĘTLA - PIWNICZNA RYNEK
PIWNICZNA - NOWY SĄCZ PRZEZ RYTRO
ŁOMNICA - NOWY SĄCZ PRZEZ RYTRO

Pierwsze połączenia z terenu gminy Piwniczna-Zdrój macie już po godzinie 5 rano, ostatnie około godziny 22. Z Nowego Sącza za to do Piwnicznej-Zdroju pierwszy autobus MARPOLU zabierze Was po godzinie 6. (E. Stachura, Fot.: GN) © Materiał chroniony prawem autorskim

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce