Na Festiwalu Biegowym w Piwnicznej wybierzesz Bieg Górski na 11 km?

 

Na Festiwalu Biegowym w Piwnicznej wybierzesz Bieg Górski na 11 km?


Opublikowane w pt., 28/06/2024 - 13:27

11 km to dystans, z którym bez problemu poradzą sobie zarówno doświadczeni pasjonaci biegania po górach, jak i osoby z dużo mniejszym stażem. Bieg Górski na 11 km przyciąga, bo do wyboru jest prawie 20 dystansów! Jak co roku będzie się działo na Festiwalu Biegowym, który czeka nas już od 6 do 8 września.

Festiwal Biegowy to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Co roku gromadzi tysiące osób, które doskonale się bawią. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Atmosfera jest po prostu niepowtarzalna. 

Podobnie będzie również tym razem. Festiwal ponownie odbędzie się w Piwnicznej-Zdroju, na ponad 7-hektarowym terenie Nakła nad Popradem. Miasteczko Biegowe jak zawsze będzie tętniło życiem.

Nie zabraknie też chętnych do wzięcia udziału w Biegu Górskim na 11 km. Śmiałków do zmierzenia się z tym dystansem jest co roku wielu. Start zaplanowany został na niedzielę 8 września, o godzinie 8:30.

Trasa wyznaczona została w Parku Zdrojowym na zboczu góry Kicarz w Piwnicznej. Jest górzysta z podbiegami i zbiegami. Całość oczywiście będzie doskonale oznakowana. Nikt się nie zagubi.

Limit czasu na dotarcie do mety wynosi dwie godziny. Z kolei 5 km powinniśmy pokonać do jednej godziny. - Na trasie znajdować się będą dodatkowe, nie oznaczone na mapie punkty kontrolne, które musi pokonać każdy zawodnik. Nie przebiegnięcie przez którykolwiek z punktów kontrolnych powoduje automatyczną dyskwalifikację - informują organizatorzy. 

W biegu prowadzone będą klasyfikacje OPEN kobiet i mężczyzn. Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że uczestnicy mają szansę na główną nagrodę̨ 15. Festiwalu Biegowego, jaką jest samochód osobowy ufundowany przez firmę Koral. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy dotrzeć do mety.

Przed rokiem wśród mężczyzn najlepsi okazali się Przemysław Wróbel, Piotr Pociecha i Mirosław Urban. U kobiet równych sobie nie miały z kolei Małgorzata Czarnota, Regina Kulka-Mnich oraz Małgorzata Lis-Pasionek. 

Jeśli również chcecie wystartować w Biegu Górskim na 11 km, to nie zwlekajcie. Zarejestrujcie się już dziś TUTAJ. (MP) Fot. mistrz Jacek Deneka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce