Na tym dystansie rywalizują jedynie kobiety. I żadna nie odpuszcza

 

Na tym dystansie rywalizują jedynie kobiety. I żadna nie odpuszcza


Opublikowane w śr., 31/05/2023 - 16:06

Każdego roku na Festiwal Biegowy przyjeżdżają tysiące kobiet. Choć biorą udział w rywalizacji na różnych dystansach, to jeden jest szczególny. Bieg Kobiet pokazuje, że dobra zabawa i zdrowa rywalizacja to recepta na dobrze spedzony czas.

ZAREJESTRUJ SIĘ już DZIŚ

Festiwal Biegowy bez kobiet nie byłby taki sam. Panie zawsze dbają o świetną atmosfera, dzięki czemu całe wydarzenie nabiera jeszcze większego kolorytu i każdy bierze w nim udział z ogromną radością. Pojawiają się licznie na starcie różnych dystansów. Jeden jest jednak szczególny. 

W sobotę 9 września, o godzinie 9:30, startuje Bieg Kobiet. Jego celem jest połączenie sił wszystkich pań w promowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia. Odbywa się na dystansie 600 metrów, więc każda bez problemu poradzi sobie z pokonaniem trasy. Wszystko odbywa się w Miasteczku Biegowym.

Bieg Kobiet na Festiwalu Biegowym

Klasyfikacje prowadzone są w dwóch kategoriach wiekowych - 13-39 oraz powyżej 40 lat. We wrześniu 2022 roku na starcie Biegu Kobiet stanęło 40 zawodniczek. Każda z nich z uśmiechem na ustach dobiegła do mety. Najlepsze w swoich kategoriach okazały się Paulina Surówka i Katarzyna Albrycht.

 

- Kobiety w trakcie trudnych biegów na długie dystanse potrafią pokazać swoją siłę i być często lepsze od mężczyzn. Ale również wiedzą, jak zmotywować słabszych do walki do ostatniego kilometra – mówił niedawno Jerzy Wasilkowski, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Festiwal Biegowy bez kobiet nie mógłby się odbyć. Dziękujemy Wam, drogie panie, że jesteście razem z nami. Nie może Was zabraknąć również w tym roku na starcie Biegu Kobiet. Zarejestrujcie się już dziś TUTAJ. Zabawa, jak zawsze, będzie świetna. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot. Tomasz Szwajkowski)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce