Na uczestników 12. Festiwalu Biegowego czeka mnóstwo atrakcji

 

Na uczestników 12. Festiwalu Biegowego czeka mnóstwo atrakcji


Opublikowane w sob., 17/07/2021 - 23:15

Miasteczko Biegowe na Nakle w Piwnicznej Zdroju w trakcie festiwalu Biegowego będzie tętnić życiem. Poza startami i finiszami biegów, Strefą Expo, Strefą Iron Run, Strefą Dzieci, będziemy też uczestnikami wydarzeń w Strefie Sport, Zdrowie, Pieniądze. Ale to nie wszystko…

Pandemia i jej kolejne fale nie pozwoliły na organizację kolejnych targów na początku roku. Dzięki gościnności organizatorów Festiwalu Biegowego, który zawita w tym roku do malowniczej Piwnicznej Zdroju, zostały tu również zaplanowane 3. Sądeckie Targi Książki.

 Drugie Sądeckie Targi Książki, które odbyły się w lutym 2020 roku, tuż przed wprowadzeniem w naszym kraju obostrzeń pandemicznych, odbyły się w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju. Była to największa i najbardziej prestiżowa impreza czytelnicza na Sądecczyźnie. Targi przyciągnęły tłumy odwiedzających – starszych i młodszych - kochających książki i lubiących czytać.  

Swoją ofertę wydawniczą prezentowali wystawcy i autorzy z całej Polski, a czytelnicy chętnie uczestniczyli w spotkaniach z pisarzami. W ten sposób mogli zdobyć cenne autografy i poznać inspirujące postaci.

Zarejestruj się na 12. Festiwalu Biegowym w Piwnicznej-Zdroju

Już 10 września w urokliwym zakolu Popradu w Piwnicznej-Zdroju uroczyście rozpocznie się też 2. Festiwal Lachów i Górali. Impreza potrwa trzy dni.

Będzie barwny pochód z udziałem co najmniej kilkunastu zespołów regionalnych i bogaty program występów artystycznych. Do tego goście ze Słowacji i Węgier. Atrakcje te czekają na wszystkich mieszkańców Sądecczyzny, jak i przyjezdnych. Wielkie święto folkloru potrwa od 10 do 12 września.

Idea festiwalu jest szczególnie wymowna. Górale i Lachy od stuleci nadawali kierunek rozwoju społeczeństw i kultury południowej Małopolski. Dwie kultury, które wniosły bezcenny wkład w budowę tożsamości regionów, kultury wyróżniające się bogactwem swego dorobku, wyjątkowością i kolorytem, który na stałe zagościły w tej części świata. (opr. TK) Fot. PB/Daniel Szlag

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce