Najlepsze samorządowe inwestycje w infrastrukturę sportową nagrodzone

 

Najlepsze samorządowe inwestycje w infrastrukturę sportową nagrodzone


Opublikowane w wt., 12/04/2022 - 23:36

Najlepsze samorządowe inwestycje w infrastrukturę sportową nagrodzone

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk wziął udział w VII Europejskim Kongresie Samorządów, który w dniach 11-12 kwietnia odbył się w Mikołajkach. Minister uczestniczył w panelu pod nazwą „Rozmowa o samorządzie, sporcie i pieniądzach” oraz uroczystej Gali Nagród, podczas której nagrodzeni zostali włodarze najlepszych polskich gmin.

Po raz pierwszy w historii podczas gali przyznana została Nagroda Ministra Sportu i Turystyki dla samorządowej inwestycji sportowej. Wśród laureatów znalazły się Miasto Stalowa Wola, Miasto Tomaszów Lubelski oraz Gmina Szemud.

Minister Bortniczuk nagrodził wyróżniające się inwestycje samorządowe w infrastrukturę sportową, dofinansowane w ramach programów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało Miasto Stalowa Wola za inwestycję w budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. II miejsce zajęło Miasto Tomaszów Lubelski za budowę krytej pływalni, trzecie zaś – pomorska Gmina Szemud za budowę krytej pływalni typu „Delfinek” przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kielno.

- Gratuluję wszystkim nagrodzonym samorządom i zachęcam do korzystania z rządowych projektów na rzecz rozwoju sportu w Polsce – mówił podczas gali minister Bortniczuk, który wręczył laureatom okolicznościowe statuetki i dyplomy.

Najlepsze samorządowe inwestycje w infrastrukturę sportową nagrodzone

Laureaci Nagrody Ministra Sportu i Turystyki dla samorządowej inwestycji sportowej

I miejsce – Miasto Stalowa Wola (województwo podkarpackie)

Nagrodzona inwestycja: budowa Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej WoliDofinansowanie MSiT: 17,5 mln zł,  koszt całkowity 51,7 mln zł, inwestycja zakończona w 2021 roku. Obiekt unikatowy, jeśli chodzi o województwo podkarpackie. Inwestycja strategiczna dla rozwoju piłki nożnej w Polsce.

II miejsce – Miasto Tomaszów Lubelski (województwo lubelskie)

Nagrodzona inwestycja: budowa krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim. Dofinansowanie MSiT: ponad 5,6 mln zł, koszt całkowity ponad 33 mln zł, inwestycja zakończona w lipcu 2020 roku. Jest to pierwsza pełnowymiarowa pływalnia na terenie powiatu.

III miejsce – Gmina Szemud (województwo pomorskie)

Nagrodzona inwestycja: budowa krytej pływalni typu "Delfinek" przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kielno.Dofinansowanie MSiT: blisko 1,7 mln zł, koszt całkowity: 6,2 mln zł, inwestycja zakończona w marcu 2020 roku. Inwestycja godna naśladowania, ponieważ „szyta na miarę”.

Budowa krytej pływalni o mniejszych wymiarach, lecz w pełni odpowiadających na podstawowe potrzeby – lekcje WF, nauka pływania - w obliczu obiektywnych trudności w skonstruowaniu budżetu na pływalnię pełnowymiarową. (opr. red.)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce