Najmłodsi byli uradowani. Bieg dzieci w Nowym Sączu miał kilku zwycięzców

 

Najmłodsi byli uradowani. Bieg dzieci w Nowym Sączu miał kilku zwycięzców


Opublikowane w śr., 15/09/2021 - 18:51

Najbardziej radosnym wydarzeniem sobotniej rywalizacji na trasach 12. Festiwalu Biegowego był bieg dzieci, rozgrywany w sądeckim Parku Strzeleckim. Jak najmłodsi oceniają imprezę? Zapytaliśmy ich o to.

W sobotę 12. Festiwal Biegowy pojawił się w Nowym Sączu. Było to wielkie wydarzenie łączące pokolenia. Kiedy na metę dobiegli uczestnicy Sądeckiej Dychy Newagu, na trasie pojawili się najmłodsi uczestnicy.

O godzinie 13 wystartował bieg dzieci. Rozgrywany był w czterech seriach. W kategorii dziewczyn 9-10 lat wygrała Justyna Bobak, a wśród dziewczyn 11-12 lat najlepsza okazała się Karolina Zięba. W rywalizacji chłopców triumfowali Maksymilian Kozioł i Jakub Długosz.

- Biegło się strasznie. Myślałem o wygranej i się udało – mówił nam jeden z młodych zwycięzców. – Było bardzo fajnie, biegło się super. Wydawało się tylko trochę dłużej niż 600 metrów. Na Festiwalu bardzo mi się podoba. Jestem tutaj już ósmy raz i ciągle jest świetnie - usłyszeliśmy od kolejnej zwycioeżczyni. (MP) Wideo: Daniel Szlag

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce