To najmłodsi uczestnicy Festiwalu Biegowego. Mnóstwo dzieci pojawiło się na starcie

 

To najmłodsi uczestnicy Festiwalu Biegowego. Mnóstwo dzieci pojawiło się na starcie


Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 14:32

 

Bieg dla dzieci do lat 8 odbył się na terenie Miasteczka Biegowego na piwniczańskim Nakle. Chłopcy i dziewczynki startowali osobno. Uczestników podzielono według wieku na trzy kategorie.

Bieg najmłodszych uczestników Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego sędziowie zdecydowali o podzieleniu wszystkich grup ze względu na płeć.

Najmłodsi biegacze – roczniki 2019 oraz 2020 – mieli do pokonania 100 metrów. Dzieci do 6 roku życia mogły biec w towarzystwie rodziców lub opiekunów.

Po zaciętej rywalizacji kilkulatków na linii startu ustawili się przedstawiciele roczników 2018 oraz 2017. Przedszkolaki musiały przebiec 200 metrów. Podobny dystans pokonali najstarsi uczestnicy biegu dzieci. Dzielni zawodnicy radzili sobie z pokonaniem trasy sami.

Bieg dzieci to ogromna frajda dla najmłodszych, ale też rodziców, którzy kibicowali i pomagali podopiecznym w sportowych zmaganiach. W jednym z ostatnich biegów 13. Festiwalu Biegowego w Pwnicznej-Zdroju liczyły się jednak nie zdobyte miejsca, lecz fakt wzięcia udziału i ukończenia biegu.

Wszystkim dzieciom gratulujemy zdobycia medali! Fotorelację z biegów można zobaczyć poniżej. W materiale wideo przygotowaliśmy dla państwa rozmowy z uczestnikami rywalizacji. O swojej sportowej pasji opowiedział siedmioletni Filip i pięcioletnia Ola. Przed kamerą towarzyszyli im rodzice. (SKS)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce