Największe emocje dla najmniejszych biegaczy! BIegi Dzieci 10. TAURON Festiwalu Biegowego

 

Największe emocje dla najmniejszych biegaczy! BIegi Dzieci 10. TAURON Festiwalu Biegowego


Opublikowane w czw., 16/05/2019 - 08:51

TAURON Festiwal Biegowy to wielkie wydarzenie dla biegaczy z całego kraju, zarówno ultrasów, maratończyków, miłośników krótszych dystansów lub po prostu dobrej zabawy i sportowej atmosfery. Wśród wielu konkurencji nie może zabraknąć propozycji dla najmłodszych uczestników.

Jak co roku, Festiwal przygotowuje specjalne atrakcje dla dzieci. To świetne uzupełnienie dla biegających rodzin, w których każdy znajdzie w Krynicy coś dla siebie. Dzięki temu dzieci zawodników rywalizujących na różnych dystansach mogą dzielić emocje rodziców. Choć niejednokrotnie te towarzyszące startom najmłodszych są znacznie większe niż „dorosłe”. A zdarza się i tak, że rodzice przyjeżdżają wyłącznie jako kibice swoich pociech.

Jak co roku w ramach Festiwalu odbędą się Biegi Dzieci, w których mogą wziąć udział zawodnicy do dwunastego roku życia włącznie. Przygotowano dla nich aż pięć kategorii wiekowych z podziałem na płeć. Każde dziecko otrzyma na mecie medal a najszybsi mogą liczyć na nagrody. Dodatkowe upominki i mnóstwo zabawy czeka też w Strefie Dzieci, która pozwoli spędzić czas na zabawie i konkursach.

Starsze dzieci pobiegną w sobotnie popołudnie, dokładnie o godzinie 13:00. Starty odbędą się w czterech seriach, zależnie od płci i wieku: dziewczynki 9-10 lat, chłopcy 9-10 lat, dziewczynki 11-12 lat, dziewczynki 11-12 lat. Wszyscy będą mieli do pokonania 600 metrów Bulwarami Dietla a start i meta ulokowane będą w Bramie nr 2, na wysokości Małopolanki. Zbiórkę uczestników przewidziano 15 minut wcześniej przy fontannie.

Niedzielny poranek to wielka chwila dla najmłodszych. Czeka na nich 300 metrów biegu po Deptaku, z finiszem w bramie głównej, tej samej, w której kończą bieg uczestnicy między innymi Biegu 7 Dolin i Koral Maratonu. Dzieci zostaną podzielone na sześć grup: dziewczynki i chłopców do 4 lat, dziewczynki i chłopców w wieku 5-6 lat oraz dziewczynki i chłopców w wieku 7-8 lat. Maluchom do szóstego roku życia mogą na trasie towarzyszyć rodzice lub opiekunowie.

Choć dystans niewielki i zawodnicy niepozorni, emocje podczas biegów dzieci są naprawdę wielkie. I to zarówno wśród najmłodszych, jak i rodziców, którzy czasami przeżywają pierwszy start swojej pociechy mocniej niż ona sama. Powagi wydarzeniu dodają imponująca, „dorosła” meta, prawdziwe medale oraz dziesiątki kibiców – biegi odbywają się w samym sercu festiwalowych wydarzeń, gdzie zawsze jest mnóstwo osób dopingujących młodych zawodników. To gwarancja, że start zapamiętają na długo. Może będzie to początek fascynacji sportem? Oby!

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce