Nasza planeta potrzebuje pomocy. Na ratunek przychodzi PLogging

 

Nasza planeta potrzebuje pomocy. Na ratunek przychodzi PLogging


Opublikowane w wt., 22/02/2022 - 19:19

Ziemia, to nasz jedyny w swoim rodzaju dom. O tym, że należy o niego dbać na każdym kroku wiemy bardzo dobrze. Mimo tego, planeta jest bardzo często zanieczyszczana. Zalegające śmieci mają na środowisko naturalne negatywny wpływ.

Bardzo często nie mamy chęci, by zaangażować się w różne akcje zbiórki odpadów. Miłośnicy biegania mogą jednak łączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystko dzięki PLoggingowi, który w znaczny sposób przyczynia się do utrzymania czystości naszej planety.

Bieganie połączone ze zbieraniem śmieci początkowo może wydawać się nieco uciążliwe. Za każdym razem trzeba przecież podnosić napotkane odpady. Po pewnym czasie nabierzemy jednak odpowiedniej wprawy, dzięki czemu będziemy czuć podwójną satysfakcję. Dlaczego jest to takie ważne?

Rocznie na całym świecie produkowanych jest kilka miliardów ton odpadów. Według prognoz, z roku na rok może ich być coraz więcej. Wiele z nich trafia niestety do lasów, rzek, czy środowiska naturalnego. Nie można obok tego przechodzić obojętnie.

Przez tak nieodpowiedzialne zachowania giną zwierzęta. Zdecydowanie pogarszamy też warunki życia dla samych siebie. Ucierpią na tym nasi potomkowie. Pamiętajmy, że będą żyć na takiej planecie, jaką im zostawimy…

Tego typu rozważania mogą wydawać się nieco górnolotne. Problem jest jednak realny i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby go rozwiązać. Dzięki PLoggingowi jest to możliwe. Jeśli uwielbiacie biegać i nigdy go nie uprawialiście, koniecznie spróbujcie. Na pewno, nie pożałujecie.

We własnych mieszkaniach dbamy o zachowanie czystości, a odpady, które produkujemy wyrzucamy do koszy na śmieci. Podobnie powinniśmy się zachowywać też na zewnątrz. Nie każdy to jednak rozumie. PLogging ratuje naszą planetę. Pamiętajmy o tym. Warto żyć ze świadomością, że robimy wszystko, by przetrwała jak najdłużej. A więc, do dzieła!

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce