Nie zapomnij krawata na Festiwal Biegowy!

 

Nie zapomnij krawata na Festiwal Biegowy!


Opublikowane w pt., 26/05/2023 - 19:00

Festiwal Biegowy jest absolutnym świętem sportu. Przez trzy dni w Piwnicznej zawodnicy rywalizują na różnych dystansach. Wybór jest duży, co oznacza, że każdy z łatwością znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz miłośników dłuższych tras, nie brakuje też osób, które z większą chęcią wybierają te krótsze.

Pierwszego dnia imprezy, punktualnie o godzinie 19:10 (a więc 10 minut po starcie biegu na 15 km), rozpoczyna się Bieg w Krawacie. To stały punkt festiwalu, który co roku gromadzi wielu zawodników.

Dystans jest krótki. Liczy zaledwie 600 metrów. Oznacza to, że absolutnie każdy może w nim wziąć udział, doskonale się przy tym bawiąc. Nie może zatem dziwić, że starcie pojawiają się zarówno zaprawieni w bojach biegacze, którzy rywalizację traktują jako przetarcie, jak i całe rodziny z dziećmi.

Młodsi, starsi, zaprawieni w bojach, amatorzy… Na starcie Biegu w Krawacie, będącego częścią Festiwalu Biegowego pojawiają się wszyscy. 600-metrowy dystans sprawia, że nikt nie będzie miał problemów, by go pokonać. Zabawa jest świetna!

Oczywiście wszyscy ubrani są w eleganckie krawaty. Niektórzy zakładają je na strój sportowy, inni stwierdzają, że najlepiej będzie wyruszyć… w całym garniturze. Taka atmosfera jest tylko tutaj!

Zarówno start, jak i meta zlokalizowane są w Miasteczku Biegowym (choć warto zwrócić uwagę, że w różnych miejscach). W ubiegłym roku wystartowało łącznie 88 zawodników. Wśród mężczyzn najlepsi byli Aleksander Zwierniak, Mateusz Kukuczka i Arkadiusz Zawicki. W rywalizacji kobiet triumfowały z kolei: Angelika Kaczmarek, Katarzyna Pawłowska i Sylwia Hałaczkiewicz.

- Jest super. To dobry bieg na początek. Potem biorę jeszcze udział w biegu nocnym, biegu na 11 km i sądeckiej dysze - mówił przed rokiem zawodnik z Warszawy. - Atmosfera co roku jest cudowna. Liczy się przede wszystkim zabawa. Przyjechałam z koleżankami z Dębicy i bardzo nam się podoba - dodawała inna z zawodniczek. 

Jeśli Wy również chcecie dołączyć do grona festiwalowych biegaczy, zarejestrujcie się TUTAJ. A potem już tylko załóżcie krawaty i ruszajcie na start! (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Idea Photography)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce