No, koniec zimy! Czas na wiosenne bieganie! Bo #WIOSNABIEGA

 

No, koniec zimy! Czas na wiosenne bieganie! Bo #WIOSNABIEGA


Opublikowane w czw., 17/03/2022 - 21:07

Mamy dość zimy, czas na wiosenne bieganie! Gdyż #wiosnabiega

Waga nie kłamie. Osiągnęliśmy absolutny, niekwestionowany, nadspodziewanie zupełny i całkowity sukces w przygotowaniach do długiej i mroźnej zimy. Tkanka tłuszowa +30 proc., waga ogólna +20 proc. w porównaniu do wczesnej jesieni, bo wtedy, jakoś tak, zaczeliśmy intensywne, zimowe przygotowania. Skoro mocna wola jest w nas tak wielka, czas na przestawienie wajhy. Na pozycję #WIOSNABIEGA. Co to oznacza?

Proste. Skoro tak bohatersko, z takim sukcesem, przetrwaliśmy zimę, czas na kolejne osiągnięcia. Festiwalbiegowy.pl proponuje zacząć od poważnego planowania. To - z jednej strony - pozwoli spędzić jeszcze, krótką choćby, chwilę w wygodnym fotelu, z drugiej - da naszej żelaznej, wprawdzie nieco scukrzonej, ale wciąż silnej woli, jasny cel - znów biegamy! Gdzie? Kiedy? Wiadomo, że we wrześniu w Piwnicznej-Zdroju. No, ale wtedy trzeba już mieć szczytową formę. Jak ją osiągnąć?

W połowie marca czas zacząć planować na podstawie swych oczekiwań i na miarę swych możliwości. Bo przecież bieganie to nie katorga, nikt nas na nie nie skazywał. Jako dorośli, dojrzali ludzie, sami wybraliśmy poranne wstań-powstań nad świtem, z przynajmniej pięciokilometrowym dystansem za nami zanim rodzina otworzy oczy (i zajmie łazienkę). Jak to wytrzymać?

Po pierwsze - przypomnij sobie największe, okupione najbardziej morderczym wysiłkiem, zatem najsłodzsze, wspomnienia z ubiegłego, biegowego roku. Popatrz na zdobyty medal lub numer startowy tak czuło-uważnym wzrokiem jak Magda Łucyan na swego rozmówcę i postanów - w tym roku może być jeszcze lepiej!

Podnieś przy tym (choćby lekko) poprzeczkę. Biegałaś/biegałeś 5 kilometrów w pół godziny? To może czas na kolejną redukcję czasu o 5, 6, 8 minut?  Jeśli nie dajesz z tym rady sama/sam, może lepiej zapisać się na bieg? Że co? Że nie ma? Nie opowiadaj. Od marca do września na pewno znajdziesz sensowną imprezę biegową. Śledź nasz serwis, na pewno coś ci podpowiemy.

Przy okazji, pamiętaj, by podczas rejestracji na Festiwal Biegowy skorzystać z kodu promocyjnego dającego na start -20% od ceny wybranego startu. Kod ważny jest od dziś do 22/03/2022: #WIOSNABIEGA. (t.kowalski@festiwalbiegow.pl)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce