Nocna, rodzinna piątka dla całych pokoleń. Tylko na Festiwalu Biegowym!

 

Nocna, rodzinna piątka dla całych pokoleń. Tylko na Festiwalu Biegowym!


Opublikowane w śr., 07/06/2023 - 11:53

Nocny Bieg Rodzinny na 5 kmjest ostatnim sobotnim aktem Festiwalu Biegowego. Pięciokilometrową trasę pokonują zarówno starsi, jak i nieco młodsi. To wspaniała konkurencja łącząca pokolenia. Zawsze gromadzi wielu zawodników.

To, że na Festiwal Biegowy przyjeżdżają całe rodziny nie może dziwić. Wydarzenie jest pełne radości i uśmiechu więc każdy bawi się tutaj doskonale. Miasteczko Biegowe jest pełne atrakcji, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Także wybór konkurencji jest ogromny. Każdego z trzech dni na trasach dzieje się bardzo dużo. Zawodnicy startują m.in. w biegach górskich i asfaltowych. Wielu chętnych pojawia się zawsze na starcie Nocnego Biegu Rodzinnego na 5 km. Rozpoczyna się w sobotę (9 września) o godzinie 22.

Początek i koniec jest oczywiście w Miasteczku Biegowym. Trasa poprowadzona została natomiast ulicami Piwnicznej m.in. Kościuszki, Kazimierza Wielkiego czy Targową. Zawodnicy pokonują też most na Popradzie. 

W ubiegłym roku najlepszy okazał się Tomasz Janusz, drugie miejsca zajął Michał Kaczmarek, a trzecie Michał Jamioł. Wśród pań zwyciężyły Paulina Surówka, Barbara Wojtyła-Sikora i Angelika Kaczmarek.

- Cieszę się, że udało się wygrać. Wracam po pięciu latach na Festiwal Biegowy. Obiekty, które tutaj powstały są super. Rywalizacja była ciężka, momentami nic nie było widać. Kolega cały czas deptał mi po piętach więc łatwo nie było. Udało się utrzymać prowadzenie. Na koniec miałem zostawionych dużo sił – mówił na mecie Tomasz Janusz.

W biegu startują zarówno dorośli, jak i dzieci. To świetna konkurencja dla całych pokoleń. Ty również możesz zostać jej częścią. Zarejestruj się już dziś TUTAJ. Piwniczna czeka na Ciebie! (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Tomasz Szwajkowski)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce