Nordic walking to część Festiwalu Biegowego. Również w tym roku rywalizacja była ostra

 

Nordic walking to część Festiwalu Biegowego. Również w tym roku rywalizacja była ostra


Opublikowane w pt., 27/10/2023 - 10:52

Roksana Orzyszek

Nordic walking cały czas zyskuje na popularności. To dyscyplina, w której swoich sił próbują kolejni sportowcy. Oczywiście, nie mogło jej zabraknąć również na Festiwalu Biegowym. Podczas tegorocznej edycji rywalizacja była bardzo zacięta!

Coś takiego zdarza się tylko raz w roku! 12 tysięcy osób pojawiło się w ciągu trzech dni w Miasteczku Biegowym na piwniczańskim Nakle. Festiwal Biegowy, Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku zgromadził prawdziwe tłumy. 

To były cudowne chwile. Na starcie każdego z biegów zameldowali się gotowi na sportowe wyzwania zawodnicy. Niezależnie od tego na jakim dystansie startowali, tryskała od nich pozytywna energia. Festiwal zawsze słynął ze znakomitej atmosfery, nie inaczej było również i tym razem.

To impreza jest wyjątkowa również dlatego, że znajdą tutaj coś dla siebie też miłośnicy nordic walking. Drugiego dnia festiwalu zmierzyli się już po zmroku w rywalizacji na dystansie 4 km. Na starcie pojawiło się wielu pasjonatów tej dyscypliny.

Taki dystans sprawia, że nikt nie powinien mieć problemów z jego pokonaniem. Zawodnicy docierali do mety z uśmiechami na twarzy. W sposób szczególny było je widać u zwycięzców. Podczas dekoracji uradowani wchodzili na podium.

Zgodnie z końcowymi wynikami najlepsi wśród panów okazali się:

  1. Piotr Ordzowiały,
  2. Polkowski
  3. Andrzej Stanczyk.

Wśród kobiet triumfowały z kolei:

  1. Bożena Kończewska,
  2. Roksana Orzyszek
  3. Agnieszka Garbuz.

Oczywiście, wielbiciele nordic walking znajdą coś dla siebie także na jubileuszowym 15. Festiwalu Biegowym. Oprócz rywalizacji na 4 km, mogą brać udział również w Mistrzostwach Doliny Popradu na 11 km. Warto być częścią następnej edycji wydarzenia, która odbędzie się w dniach 6-8 września.

Niezmiennie wszystko będzie działo się w Piwnicznej. Zarejestrować możecie się TUTAJ. (MP, fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce