Nordic walking to część Festiwalu Biegowego! Takie mistrzostwa odbywają się tylko tutaj

 

Nordic walking to część Festiwalu Biegowego! Takie mistrzostwa odbywają się tylko tutaj


Opublikowane w śr., 15/11/2023 - 14:15

Choć Festiwal Biegowy większości osób kojarzy się przede wszystkim z bieganiem, to swoje miejsce znajdą na nim również miłośnicy nordic walking.

W tegorocznej edycji podczas Mistrzostw Doliny Popradu na 11 km działo się bardzo dużo! Zwycięzcy odebrali na koniec zasłużone odznaczenia.

Nadchodzi zima. Coraz mniej przyjazna pogoda sprawia, że uprawianie sportu na zewnątrz robi się znacznie trudniejsze. Prawdziwych pasjonatów nic nie jest jednak w stanie powstrzymać przed aktywnością. Biegacze wiedzą to doskonale! 

Swoje święto mieli podczas ostatniego Festiwalu Biegowego. W Miasteczku Biegowym w Piwnicznej pojawiło się wówczas 12 tysięcy osób, co najlepiej oddaje skalę tego wydarzenia. Zawodnicy do rywalizacji przystępowali z uśmiechem na twarzy, a kibice z entuzjazmem ich wspierali.

 

Atmosfera była wówczas niesamowita. Dodatkowo napędzały ją dwa inne wielkie wydarzenia - Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku. Działo się bardzo dużo! 

Festiwal Biegowy to jednak nie tylko biegi. Miejsce dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy nordic walking. Uczestniczyć mogą m.in. w Mistrzostwach Doliny Popradu na 11 km. Chętnych do podjęcia tego wyzwania nie zabrakło.

Tak też było w tym roku. Na starcie pojawili się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Najszybszym dotarcie do mety zajęło nieco ponad godzinę. Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja. Zwycięzcy wchodzili na podium uradowani.

Wśród panów triumfowali Zbigniew Jaworski, Piotr Ordzowiały i Grzegorz Misztal. U pań najlepsze okazały się z kolei Roksana Orzyszek, Bożena Kończewska oraz Gizela Grabińska. 

Rywalizacja w nordic walking czeka nas również podczas przyszłorocznej - 15 edycji festiwalu. Jeśli jesteś miłośnikiem tego sportu, nie może Cię zabraknąć. Zapisz się już dziś w najniższych cenach z I progu i ruszaj na trasę! Piwniczna zaprasza. (MP, fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce