"Od Wyzwania do Wyzwania". Diadem Polskich Gór dla Pawła Pabiana!

 

"Od Wyzwania do Wyzwania". Diadem Polskich Gór dla Pawła Pabiana!


Opublikowane w czw., 20/09/2018 - 15:11

W 2016 r. ustanowił rekord Niebieskiego Szlaku Karpackiego (164 godziny). Rok później była Korona Polskich Gór w rekordowym czasie 110 godzin i 50 min. Na tym Paweł Pabian nie poprzestał i kolejny raz udowodnił, że na także na krajowym podwórku można bić rekordy i porywać się na nietypowe rekordy.

Właśnie zdobył Diadem Polskich Gór i zrobił to jaki pierwszy. Wprawdzie od czasu, gdy PTTK we Wrocławiu wprowadziło taką oznakę, znalazła się ona w książeczkach 57 osób, ale dopiero Paweł, przewodnik górski, potrakował to jak pionierskie wyzwanie i wszystkie 80 szczytów zaliczył w ciągu jednej wyprawy.

W niecałe 13 dni, a dokładniej w 300 godzin, zdobył 80 gór zaczynając od Wysokiej Kopy a kończąc na Łysicy przez najbardziej wymagające Tatry. W sumie zrobił 530 km. Wspiął się na 31 500m i tyle samo pokonał w dół.

Wyzwania podjął się bez wsparcia. Sam prowadził samochód, w którym spał, sam dbał o jedzenie, picie i regenerację. Dokładnie tak, jak każdy ze swoich poprzednich rekordów. Zmienił się tylko „izotonik”. Poprzednio był sok malinowy, teraz płyny uzupełniał m.in. sokiem aroniowym z maminej kuchni.

Sok okazał się bardzo skuteczny. Przed wyprawą Paweł Pabian planował, że całość zajmie mu od 15 do 20 dni. Wyliczył to na podstawie swoich doświadczeń z Korony Gór Polskich, zakładając kumulowanie się codziennego wysiłku i potrzebę spania. Wyszło szybciej, niż się spodziewał. Spał średnio 5,5 h dziennie. Samochodem przejechał 4000 km. Całe przedsięwzięcie obyło się bez poważnych kontuzji.

Paweł Pabian już zapowiada, że będzie szukał kolejnych wyzwań, wszak nie bez powodu jego profil nazywa się „Od Wyzwania do Wyzwania”.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce