Oni deszczu się nie boją. Mają do pokonania 23 km w Biegu Górskim

 

Oni deszczu się nie boją. Mają do pokonania 23 km w Biegu Górskim


Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 09:33

Niedziela jest trzecim dniem 13. Festiwalu Biegowego, który po raz drugi odbywa się w pięknej i malowniczej Piwnicznej. Dzisiaj zawodnicy zmierzą się w biegach górskich i ulicznych, na długim, krótkim i średnim dystansie.

Kwadrans przed godziną dziewiątą wystartował Bieg Górski. Ta kategoria co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem. W biegu bierze udział kilkuset zawodników, którzy do pokonania mają 23 km.

- Przyjechałem do Piwnicznej z Krakowa. Miałem startować w biegu na 100 km, ale po wypadku na zawodach, które odbywały się w Tatrach, musiałem zmniejszyć ten dystans do 23 km, dlatego traktuję ten bieg jako trening – powiedział nam tuż przed startem jeden z biegaczy.

- Do Piwnicznej przyjechałam z moim trenerem, który jest faworytem i mam nadzieję, że zajmie pierwsze miejsce, a ja go będę dzisiaj ścigać. Pogoda jest super dla biegaczy. Lepszy jest deszczyk niż słońce. Atmosfera jest gorąca i cieszymy się, że tu jesteśmy – mówi z uśmiechem na twarzy biegaczka z Krakowa.

Mamy nadzieję, że wszystkim zawodnikom uda się dokończyć bieg. Sędziowie przewidują, że pierwsze osoby przebiegną linię mety już około godziny dziesiątej trzydzieści. Kto zwycięży? Przekonamy się już wkrótce. (RG)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce