„Orkiestrowa Piątka” dla WOŚP 2023 w Gorlicach

 

„Orkiestrowa Piątka” dla WOŚP 2023 w Gorlicach


Opublikowane w pon., 23/01/2023 - 14:27

Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice pobiegną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas finału 29 stycznia w Gorlicach.

- Tym razem biegowe wyzwanie będzie wyglądało podobnie jak to przed pandemią, czyli tradycyjna „Orkiestrowa Piątka”, podczas której biegacze zbiorą datki do puszki WOŚP. Symboliczną opłatą startową będzie dobrowolny datek do wolontariackiej puszki – wyjaśnia Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i współorganizator orkiestrowego biegania.

Uczestnicy wyzwania pobiegną w Parku Miejskim w Gorlicach. Start do treningu odbędzie się o godzinie 13 w rejonie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, gdzie będzie się mieścił Gorlicki Sztab WOŚP.

- Po przekazaniu datków do wolontariackiej puszki udamy się w rejon Parku Miejskiego, gdzie pokonamy trzy okrążenia parku, czyli około pięciu kilometrów. Zapraszamy na nasz orkiestrowy trening wszystkich miłośników biegania i nordic walking. Każdy z uczestników Orkiestrowej Piątki bierze udział dobrowolnie oraz na własną odpowiedzialność. Dzieci tylko pod opieką rodziców lub opiekunów. Następnie wracamy na halę sportową OSiR Gorlice, gdzie o godzinie 14 nastąpi wręczenie okolicznościowych medali dla wszystkich uczestników orkiestrowej piątki. Serdecznie zapraszamy do udziału – informują organizatorzy Orkiestrowej Piątki.

Dla każdego uczestnika będą również orkiestrowe serduszka.

- Jeżeli macie różne gadżety związane z WOŚP jak np. koszulki, czapeczki, flagi, chusty itp. to prosimy zabranie na orkiestrową trasę. Tak, żeby było kolorowo. Na trasie będziemy biegać z puszką, tak, że w każdej chwili będzie można wrzucić datek na rzecz WOŚP – dodaje Marek Podraza

Zapisy w komentarzach pod pierwszym postem:

https://www.facebook.com/events/6562086667145978

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce