Pamiętali o bohaterach Kocka i pobiegli dla nich

 

Pamiętali o bohaterach Kocka i pobiegli dla nich


Opublikowane w czw., 10/10/2013 - 16:01

W sobotę 5 października ulicami Kocka biegali sportowcy pragnący swym wysiłkiem uczcić pamięć bohaterów walk Kampanii Wrześniowej. XIX Ogólnopolskie Biegi Uliczne Pamięci Generała Kleberga uświetniły obchody 74. rocznicy Bitwy pod Kockiem - ostatniej bitwy Kampanii stoczonej przez regularne wojsko.

Wystartowało 324 zawodników i zawodniczek z kilkunastu miejscowości, m.in. Zamościa, Lublina, Dęblina, Adamowa, Białobrzegów czy Kocka, a także grupa biegaczy z Ukrainy i Białorusi. To właśnie goście zza granicy zajęli czołowe lokaty w biegu głównym mężczyzn i kobiet na 10 km.

Wyniki:

Kobiety
l. Ilona Barvanova - UKR
2. Eilizaveta Kondratieva - BLR
3. Magdalena Karpińska - POL
4. Ilona Kardos - POL
5. Angelina Sliva - BLR

Mężczyźni
l. Andrzej Starżhinki - UKR
2. Siarmei Litavchyk - BLR
3. Adam Wakulak - POL
4. Aleksandr Gaidai - UKR
5. Bartosz Ceberak - POL

Najmłodszym uczestnikiem biegu głównego był Patryk Mitura (Gimnazjum Kock), najstarszym Marian Surowiec. Najlepszym zawodnikiem z gminy Kock został Mikołaj Mitura. Wyniki Biegów Dzieci i Młodzieży można znaleźć pod TYM adresem.

W imprezie szeroko uczestniczyli także rodzice i opiekunowie najmłodszych sportowców, a także mieszkańcy miasta i gminy Kock. Wszystkich chętnych poczęstowano gorącym posiłkiem – grochówką, przygotowaną przez Zespół Szkół w Kocku .

Organizatorami biegów byli: Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urząd Miejski w Kocku, Zespół Szkół w Kocku, KS „ Polesie” Kock. Wśród fundatorów nagród byli też Gospodarstwo Rybackie Kock, Bank Spółdzielczy w Kocku oraz KS Polesie Kock. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały jednostka Policji z Kocka oraz służba medyczna Centrum Medycyny Rodzinnej w Kocku .

Zarząd Klubu Sportowego Polesie w Kocku w imieniu organizatorów dziękuje sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy. 

Paweł Sobolewski, kierownik zawodów

Fot. http://podlasie24.pl

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce