Partnerzy 10. TAURON Festiwalu Biegowego


Sponsor Tytularny:

Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników. Holding dostarcza ponad 51,97 TWh energii elektrycznej rocznie do ponad 5,6 milionów Klientów, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Zasoby energetycznego węgla kamiennego w kopalniach należących do TAURON stanowią aż 31 procent krajowych zasobów tego surowca.

W ramach koncernu funkcjonują wszystkie elementy energetycznego łańcucha wartości – wydobycie węgla kamiennego, wytwarzanie oraz dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Oprócz energii elektrycznej spółki Grupy oferują klientom również ekogroszek, gaz, ciepło sieciowe a także usługi, których katalog rośnie w związku z rozwijaniem nowych kierunków biznesowych. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi również w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

Partner Festiwalu Biegowego

Małopolska to najlepsze miejsce w kraju do spędzania czasu wolnego. To region, w którym można korzystać z całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. W granicach Małopolski znajduje się ponad 6000 km znakowanych szlaków turystycznych, w tym ponad 3000 km szlaków górskich. Przez większą część roku można wypoczywać nad wodą, uprawiać sporty wodne, żeglarstwo i kajakarstwo. Zimą są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach. A w Krakowie – mieście, które nigdy nie śpi - korzystać z całorocznej oferty kulturalnej.

Dzięki największemu w Polsce projektowi budowy tras rowerowych VeloMałopolska za kilka lat rowerzyści skorzystają z 1000 km nowoczesnych ścieżek, łączących najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Powstanie 8 tras, w tym dwie przebiegające przez Małopolskę, europejskie szlaki EuroVelo: Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VeloDunajec, VeloMetropolis (małopolski odcinek trasy EuroVelo4), VeloNatura (małopolski odcinek trasy EuroVelo11), VeloSkawa, VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa.

Więcej na www.malopolska.pl, www.visitmalopolska.pl

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 190 mld zł aktywów i kapitalizacją rynkową ok. 30 mld zł.

Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się również na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej.

Uniwersalny profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez silną pozycję bilansową i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, wysokich buforach kapitałowych i zdolności do wypłaty wysokich dywidend.

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład szeregu prestiżowych lokalnych (w tym WIG 20 i WIG Respect) oraz międzynarodowych (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed) indeksów.

Od 2017 r. Bank Pekao jest częścią Grupy PZU, największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej, obejmującej zarówno działalność bankową, jak i ubezpieczeniową.

Partnerzy:

Krynica-Zdrój to jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i Świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój, chluba Małopolski, miasto, które swoje siły czerpie z wód leczniczych a także miejsce gdzie znajdziesz chwilę na relaks w świetnie przygotowanej bazie SPA. Więcej na www.krynica-zdroj.pl

 

PPL Koral firma rodzinna z polskim kapitałem, największy producent lodów w Polsce obchodzi w tym roku 40 lecie istnienia. Z nieukrywaną dumą wspiera inicjatywy, które mają na celu spopularyzowanie idei zdrowego trybu życia, tak jak w przypadku Festiwalu Biegowego, który z powodzeniem udaje się wspierać od początków jego istnienia czyli od 10 lat. Z tego tytułu firma Koral - wieloletni sponsor głównej nagrody – w tym roku również fundator nowego samochodu, którym odjedzie szczęśliwy zwycięzca losowania spośród uczestników biegów długodystansowych.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne. Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Więcej: www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/

Health Resort Krynica-Żegiestów S.A. it's 225 years of tradition of spa treatment and 210 years of experience in running production activity. The company offers accommodation, in the heart of the resort, in 1-, 2- or 3-bedded rooms of a high standard. Apart from sanatorium stays, it offers congresses and business meetings, healing holidays, rehabilitation and commercial stays,. The exclusive producer of healing waters: Jan, Zuber, Słotwinka and natural mineral water "Kryniczanka".

Find out more at: www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/

Power Canvas to polska firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości ubrań sportowych. Ubiera drużyny sportowe szyjąc profesjonalne, w pełni spersonalizowane stroje do biegania, do piłki nożnej i innych sportów. Ponadto projektuje własne kolekcje ubrań sportowych, które wyróżniają się niezwykle barwną kolorystyką. Swoje inspiracje czerpie przede wszystkim z piękna otaczającej nas natury. Marka otwarcie komunikuje swój lokalny patriotyzm, utrzymując całą produkcję w sercu Małopolski - w Krakowie.

Power Canvas jest Głównym Partnerem Technicznym TAURON Festiwalu Biegowego w 2019 roku. Z tej okazji powstały dwie wyjątkowe kolekcje odzieży sportowej: „Kocham Biegać w Polsce” oraz „Kocham Biegać na Festiwalu Biegowym”. Projekty z kolekcji nawiązują do pięknych miejsc w Polsce, gdzie biegacze pokonują tysiące kilometrów i wylewają hektolitry potu. /// www.powercanvas.pl

  

  

Programy Interreg to doskonałe unijne narzędzie do realizacji międzynarodowych projektów, które integrują społeczności i wspierają rozwój gospodarczy. Jednym z takich programów jest Interreg Polska-Słowacja. Zarządza nim Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, które od 15 lat przy wsparciu słowackiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi koordynuje liczne transgraniczne przedsięwzięcia. Wsparciem dla starających się o unijne środki z Programu jest Wspólny Sekretariat Techniczny z siedzibą w Krakowie, działający w strukturze Centrum Projektów Europejskich.

Więcej na https://pl.plsk.eu/

Programy Interreg sú vynikajúcim nástrojom EÚ na realizáciu medzinárodných projektov, ktoré integrujú komunity a podporujú hospodársky rozvoj. Jedným z takýchto programov je Interreg Poľsko-Slovensko. Riadi ho Ministerstvo investícií a rozvoja, ktoré už 15 rokov s podporou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR koordinuje početné cezhraničné projekty. Podporou pre subjekty, ktoré podávajú žiadosť o finančné prostriedky EÚ z Programu je Spoločný technický sekretariát so sídlom v Krakove, ktorý je súčasťou inštitúcie Centrum európskych projektov.

Viac na stránke https://pl.plsk.eu/

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to ponad 725 lat historii i tradycji. Jest to kraina pięknych krajobrazów, niebywałych atrakcji oraz obszar posiadający wiele interesujących zabytków. Ziemia Muszyńska do dziś kryje w sobie tajemnice z przeszłości. Świadczą o tym pozostałości dawnego Państwa Muszyńskiego (inaczej zwanego Kresem lub Kluczem Muszyńskim) istniejącego w latach 1391-1781. Współcześnie, w tym modnym, górskim kurorcie przy granicy ze Słowacją co roku organizowanych jest wiele imprez na skalę ogólnokrajową, z których najbardziej znaną jest Festiwal Wód Mineralnych. Zyskał on ogromną popularność wśród kuracjuszy, a także przyciąga wielu turystów. Muszyna cieszy wieloma atrakcjami oraz oferuje możliwość ciekawego spędzenia czasu o każdej porze roku. Bardzo dobrze wyposażona baza sportowa Muszyny sprawia, że każdy, kto lubi aktywne formy wypoczynku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Począwszy od nowoczesnych parków zdrojowych siłowniami plenerowymi, ogrodów zmysłów i  biblijnych, boisk wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, basenów, placów zabaw, skateparku, zorbingu, torów do łucznictwa i paintball’u, a skończywszy na jeździe na quadach, skuterach, trikkach i skki-trikkach.

„Muszynianka” to firma z ponad 60-letnią tradycją, historia rozlewanej w Uzdrowisku Muszyna tej naturalnej wody mineralnej sięga lat 50. ubiegłego Spółdzielnia „Muszynianka” powstała dokładnie w 1951 roku i przez wiele lat prężnie rozwijała się w branży spożywczej. Początek lat 90. to rozkwit produkcji wód mineralnych, kiedy na dużą skalę rozpoczęła się modernizacja Zakładu Eksploatacji Wody Mineralnej w Muszynie. Z czasem duże zapotrzebowanie na „Muszyniankę” sprawiło, że sukcesywnie rozbudowano zakład, zakupiono nowe linie rozlewnicze i dobudowano nową halę.

Od 2012 roku woda ta jest rekomendowana przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

W 2017 roku uruchomiono drugą linię produkcyjną w Muszynie, a na początku 2019 kolejną. Dzięki temu wydajność Spółdzielni wynosi aktualnie 60 tys. butelek o pojemności 1,5 l. produkowanych na godzinę. To najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie rozlewnia. Ponadto, od 2019 roku, produkowane są szklane butelki premium o pojemności 0,3 l.

„Muszynianka” jest bogatym źródłem takich składników mineralnych jak wapń, potas, magnez czy żelazo. Dlatego chętnie sięgają po nią sportowcy, jak również osoby stawiające na zdrowy styl życia.

Grupa Bakalland to wieloletni lider rynku bakalii i batonów zbożowych. Od przeszło 26 lat z troską i starannością dostarcza Polakom bakalie oraz przekąski najwyższej jakości, m.in. batony proteinowe BA! Protein dla ludzi pełnych energii każdego dnia. Ich formuła dedykowana jest sportowcom oraz żyjącym aktywnie. Wybieraj wśród czterech opcji smakowych – BEFORE INTENSIVE WORKOUT z orzechami arachidowymi, migdałami oraz czekoladą przed intensywnym treningiem, PROTEIN BA! AFTER TRAINING RECOVERY z dodatkiem banana po zakończonym treningu, BEFORE TRAINING z kofeiną i ziarnami kakaowca oraz BE ACTIVE AND KEEP FIT z truskawkami i jagodami goji dla każdego, kto potrzebuje szybkiego zastrzyku energii podczas intensywnego dnia.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje swoim klientom najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym. Klienci firmy mają do wyboru blisko 200 rodzajów ubezpieczeń, w ramach podstawowej działalności ubezpieczeniowej, obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe. Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Marka Brubeck zajmuje się projektowaniem i produkcją odzieży termoaktywnej. W skład naszego asortymentu wchodzi odzież sportowa, outdoorowa oraz bawełniana i wełniana bielizna bezszwowa. Ideą naszej marki jest zapewnienie termoregulacji organizmu oraz skuteczna ochrona ciała przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Podchodzimy do tego zadania w poczuciu współodpowiedzialności za zdrowie i codzienny komfort osób, dla których aktywność to styl życia.

Marka BRUBECK jest Partnerem Festiwalu Biegowego w Krynicy 2019 i sponsorem BRUBECK IRON RUN – najbardziej wymagającej konkurencji dla ultramaratończyków.

Buff® to Hiszpańska marka multifunkcyjnych akcesoriów na głowę. Marka powstała 1992 roku w Barcelonie i dziś na Świecie ma pozycje niekwestionowanego lidera w swoim segmencie. Produkty marki Buff cechują się niebanalnym wzornictwem i jakością. Mają zastosowanie w wieku aktywnościach outdoorowych nie zależnie od poziomu zaawansowania użytkownika. // www.buff.pl

Diadora narodziła się w 1948 roku we Włoszech. Myślenie o produkcie w wydaniu DIADORY to koncentracja idei, pasji i wizji. Oferta marki dzieli się na 3 kolekcje. ACTIVE to wyraz sportowej tożsamości marki. SPORTSWEAR – linia dedykowana młodym pasjonatom miejskim, którzy nie boją się siebie. HERITAGE – charakteryzuje się zarówno znakomitym kunsztem jak i nowoczesnym stylem. Już od wiosny 2020 markę w Polsce reprezentować będzie nowy dystrybutor - firma MM Sport. Szeroka oferta produktów znajdzie się m.in. na stronie MMSPORT.pl

   

Jaworzyna Krynicka to tradycyjny punkt wypadowy dla tras wycieczkowych, np. do Łabowskiej Hali czy Czarnego Potoku. Latem ośrodek oferuje wiele atrakcji, m.in.  tematyczne degustacje i wspólne grillowanie. Po jedzeniu pozytywną energię pozwolą spożytkować m.in. zajęcia z zumby, aerobiku, zabawa disco oraz warsztaty teatralne. Na szczycie Jaworzyny można także wypożyczyć rower elektryczny.

W sezonie zimowym na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z których cztery posiadają homologację FIS. Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-osobowej kolei gondolowej, dwóch 4-osobowych kolei krzesełkowych, jest także osiem wyciągów orczykowych. 

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z czołową pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. Jedną z marek w portfolio firmy jest Kubuś – lider w kategorii soków przecierowych w Polsce oraz wielu innych krajach. Marka cieszy się zaufaniem rodziców i dzieci od wielu lat.  Z hasłem „Rusz się z Kubusiem”  zachęca maluchy do aktywności fizycznej i jest obecna na wielu wydarzeniach sportowych dla dzieci.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od ponad 63 lat. Spółka powstała by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do zadań Totalizatora Sportowego doszło też przekazywanie funduszy na szeroko rozumianą kulturę narodową. Dziś spółka jest jednym z najważniejszych filarów wspierających te dwie dziedziny życia społecznego.

Totalizator Sportowy dysponuje siecią ponad 17 500 punktów sprzedaży, które każdego dnia oferują szeroki wachlarz produktów loteryjnych. Nadrzędnym celem spółki jest stały rozwój, poszukiwanie nowych innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wyprzedzać potrzeby rynku i wpływać na rozwój polskiej gospodarki. Realizując monopol państwa, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, spółka nie tylko dba o rozwój tradycyjnych produktów spod znaku LOTTO, między innymi poprzez uruchomienie ich sprzedaży online. W 2018 roku Totalizator Sportowy rozpoczął także działalność w zupełnie nowych obszarach biznesowych, takich jak salony gier na automatach poza kasynami gry czy kasyno internetowe.Totalizator Sportowy jest członkiem najważniejszych międzynarodowych organizacji loteryjnych –  World Lottery Association oraz The European State Lotteries and Toto Association

Wydawnictwo Galaktyka od ponad 25 lat wydaje książki specjalistyczne i poradnikowo-hobbystyczne. Ma w swych zbiorach znakomite tytuły biegowe: Północ, Urodzeni biegacze, Jedz i biegaj, Ultramaratończyk, Ukryta siła, Szczęśliwi biegają ultra, Biegacz.

We wrześniu 2018 roku ukazała się druga książka Scotta Jurka Północ - niezwykła opowieść o wytrwałości i wewnętrznej przemianie. Historia człowieka w obliczu największego życiowego wyzwania fascynuje zarówno biegaczy, jak i każdego, kto chce poznać swe możliwości.

Sport to skuteczny sposób na utrzymanie i poprawę kondycji fizycznej. Jednakże aktywność może również zaburzyć równowagę fizjologiczną i spowodować spadek formy fizycznej. Nowa linia Stimium została zaprojektowana specjalnie tak, aby chronić sportowców i pomagać im w regeneracji organizmu. Stimium zostało skomponowane z najwyższej jakości składników, takich jak witaminy, jabłczan cytruliny, czy ekstrakty roślinne, które pomogą w osiąganiu celów.

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. To największa organizacja udzielająca pomocy pacjentom chorym na cukrzycę, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Corocznie w turnusach rehabilitacyjnych oraz warsztatach edukacyjnych bierze udział 400 uczestników z całej Polski.

Towarzystwo prowadzi 3 ogólnopolskie programy stypendialne dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzyce typu I. W licznych programach i akcjach promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną, wspierając profilaktykę rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typu 2. Pomoc psychologiczna i edukacyjna dla pacjentów oraz ich rodzin od wielu lat stanowi istotę działań Towarzystwa.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL - dobra strona cukrzycy.

Audictus to producent wysokiej jakości słuchawek oraz sprzętu Audio. W ofercie znajdziemy słuchawki nauszne, skierowane do szerokiego grona odbiorców, dla których słuchanie muzyki jest pasją i elementem życia, a także modele bezprzewodowe, idealne dla osób aktywnych, sportowców i osób, dla których pokonywanie granic jest codziennością. Marka skupia się na osobach z pasją i akcentuje przywiązanie do wartości takich jak: twórczość, kreatywność, wytrwałość i ambicja.

„GALICJANKA” to producent naturalnej, wysokozmineralizowanej, wapniowo magnezowej  wody mineralnej. Eksploatowanej według najnowszych technologii w Powroźniku (na terenie Gminy MUSZYNA) ze złóż leczniczych, zlokalizowanych na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego.  Zakład Produkcji Wody „Galicjanka” powstał w roku 1997.  Galicjanka dzięki swojemu naturalnemu mineralnemu składowi stała się jedną z bardziej popularnych wód, nie tylko na obszarze wydobycia, ale także w całej Polsce. http://galicjanka-24.pl/

Ledhq.pl jest autoryzowanym sklepem marki latarek Ledlenser. Posiadamy status eksperta w kategorii Running w Polsce, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży outdoorowej. Nasz salon firmowy mieści się w Krośnie, natomiast prowadzimy ogólnopolską sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego www.ledhq.pl oraz Stefy Marek Allegro www.allegro.pl/uzytkownik/SMA_ledlenser

Termoizolatory to dobrze zaprojektowany sposób by dłużej zatrzymać chłód napoju. Technologia nie jest kosmiczna tylko podwodna, do produkcji stosowany jest neopren, czyli pianka używana przez nurków. Dołożona jest także dbałość o dobre wykonanie i bardzo wiele wzorów - ponad 300. Termoizolatory na wodę mają praktyczny uchwyt z karabińczykiem, mocne szwy i antypoślizgowe dno. Przydadzą się na wyprawach, wycieczkach i na co dzień, zwłaszcza, gdy uprawiasz sport lub zawsze masz swój ulubiony napój przy sobie // www.4points.pl/pl/4voda

 

Jesteśmy sportową marką, która szuka nowych dróg wymaganych oraz pożądanych przez sportowców. Stare prawdy często muszą być rewidowane, a my nie obawiamy się ich łamać gdy to konieczne. Dobre zawsze może być lepsze. Zawsze możesz trenować trochę ciężej, ale czasami jednak potrzebujesz lepszego sprzętu, my dążymy do jego rozwoju. Grasz z nami, podejmiesz wyzwanie? Ty skupiasz się na grze, my skupiamy się na szczegółach. To jest zwycięska kombinacja, która daje sukces, od kiedy po raz pierwszy weszliśmy do gry.

Jesteśmy z Wami przede wszystkim jako LEKI Polska - najwyższej jakości kije m.in. do trail runningu trekkingu i nordic walkingu. Jako firma SPORTIMPEX, jesteśmy także wyłącznym przedstawicielem marek: Cairn, Kneissl, Maier Sports, Kayland, Fila Skates, NAROO i Sicaro. Po więcej informacji zapraszamy na www.sportimpex.pl. 

Dystrybutorem napoju witaminowego z aminokwasami BCAA  marki własnej Kuźnia BCAA jest Stowarzyszenie Kuźnia Mistrzów K2M. Celem Stowarzyszenia jest propagowanie zalet wynikających z aktywnego trybu życia, promocja uprawiania sztuk walki, organizacji i wspierania wydarzeń mających zachęcić młodzież i dorosłych do uprawiania sportu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu to:

  • Praktyczny profil studiów
  • 6 instytutów, 17 kierunków studiów, ponad trzydzieści specjalności
  • Nowoczesna doskonale wyposażona baza dydaktyczna i sportowa
  • Bezpłatna edukacja na studiach stacjonarnych
  • Atrakcyjne studia niestacjonarne, podyplomowe oraz kursy i szkolenia
  • Wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • Różnorodne formy pomocy materialnej i programy stypendialne
  • Rozwój pasji naukowych, artystycznych i sportowych
  • Studia, praktyka, zawód – to prosta droga do kariery

Więcej informacji: www.pwsz-ns.edu.pl

ZDROWY PROJEKT - Od 2002 roku w gastronomii. Nasz doświadczony zespół, swoje bogate doświadczenie przekłada na dostarczanie wysokiej jakości posiłki bez chemii.

Posiłki mają formę dań obiadowych, sałatek, deserów, przekąsek, gotowych do spożycia zaraz po otwarciu. W trzech liniach SIŁA - dla aktywnych, bogate w białko i węglowodany, HARMONIA - dla ceniących prostotę, bogactwo składników i mikroelementów, WYGODA - dla lubiących wygodę, zdrowo, szybko, smacznie. Nie ważne co robisz, gdzie jesteś, zawsze będziesz mógł JEŚĆ ZDROWO I CZUĆ SIĘ ŚWIETNIE!

Łososina Dolna to gmina o profilu rolniczo-sadowniczym oraz turystycznym. Warunki klimatyczno – glebowe sprzyjają od lat rozwojowi sadownictwa w tej gminie - sady owocowe zajmują obszar ponad 1000 ha, w tym 650 ha samych sadów jabłoniowych. Gmina położona w sąsiedztwie Jeziora Rożnowskiego i rzeki Dunajec, na wschodnich krańcach Beskidu Wyspowego, w województwie Małopolskim, stanowi świetną bazę wypadową do eskapad w dalsze zakątki nie tylko Sądecczyzny. Kiedy już więc wypoczniemy nad Jeziorem Rożnowskim, wzbijemy się w niebo z lotniska w Łososinie, przemierzymy szlaki turystyczne i odkryjemy tajemnice łososińskich zabytków, możemy np. wyruszyć na poszukiwanie złota Inków, zwiedzić siedzibę Zawiszy Czarnego, przenieść się w czasie w sądeckim skansenie, czy posmakować wód mineralnych w jednym z uzdrowisk. Latem pojeździć konno, zimą zaś – poszusować po okolicznych stokach.

Grupa Producentów Owoców ZELSAD z Tęgoborzy powstała w 2007 r. Założyło ją 6 kolegów z sąsiadujących ze sobą miejscowości: Tęgoborze i Białawoda. W 2008 grupa przyjęła 3 nowych producentów. Posiada łącznie blisko 118 ha upraw sadowniczych, planowana roczna produkcja to 2650 ton jabłek, największy odsetek stanowią odmiany Szampion, Jonagold oraz Elise. Nasze gospodarstwa to sady z wieloletnią tradycja przekazywaną „z ojca na syna”.

Sadownicza Spółdzielnia Handlowa "ŁOSOSINA" z Łososiny Dolnej powstała w 1995 r., jako osoba prawna. Obecnie zrzesza 25 sadowników z terenu gminy Łososina Dolna. Łączna powierzchnia sadów jabłoniowych pod opieką członków spółdzielni wynosi 190 ha, a roczna wielkość zbioru jabłek deserowych wynosi ponad 2200 ton. Od kilku lat uprawy naszych jabłek prowadzone są metodą Integrowanej Produkcji Owoców (IPO), zapewniającą zdrowe, wysokiej jakości produkty bez pozostałości chemicznych.

Łącki Bank Spółdzielczy to jedna z najstarszych spółdzielczych instytucji bankowych na Sądecczyźnie. Pierwsze Walne Zebranie zorganizowane przez grono działaczy i obywateli, którzy zadeklarowali przystąpienie do spółdzielni odbyło się 28 stycznia 1900 roku – powołano Spółkę Oszczędności i Pożyczek w Łącku. 
Łącki Bank Spółdzielczy aktywnie włączył się w tworzenie Banku Unii Gospodarczej w Warszawie, banku zrzeszającego, w którym pozostał aż do 2002 roku. W 2002 roku w wyniku połączenia 6 banków zrzeszających powstał Bank Polskiej Spółdzielczości – BPS S.A. Przynależność do Zrzeszenia miała na celu poprawę jakości świadczonych usług, bezpieczeństwa oraz korzystania z nowoczesnych rozwiązań będących poza zasięgiem finansowym lokalnego banku spółdzielczego.

Łącki Bank Spółdzielczy posiada łącznie 45 placówek i punktów obsługi w regionie swojego działania (woj. małopolskie). Posiada, podobnie jak większość BS-ów, własną sieć 22 bankomatów. Co ciekawe, kilka z nich to tzw. Bankomat Drive-y, do których Klienci mogą podjechać autem i korzystać bez wysiadania z samochodu. W ostatnim czasie Bank zainwestował także w bankomaty recyklingowe z wpłatomatem on-line, umożliwiając tym samym 24-godzinną obsługę Klienta w tzw. strefach samoobsługowych.
Wszystkie placówki i bankomaty są wyposażane w czytniki biometryczne, w ramach systemu Novum eNBio opartego o technologię Palm Secure (biometria dłoni). To kolejny Bank Spółdzielczy, który wdraża we wszystkich obszarach obsługi Klienta technologię biometryczną. Oprócz obsługi Klienta w placówkach i bankomatach czytniki Palm Vein pojawiły się już także na stanowiskach pracowników, którzy uprawnienia i dostęp do systemów finansowo- księgowych Banku także uzyskają z wykorzystaniem metody biometrii dłoni.

Gmina Łącko - zwana „stolicą kwitnących sadów” leżą­cy na pograniczu trzech krain geograficz­nych: Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i Gorców. Swoistą oś symetrii stanowi malow­nicza dolina Dunajca, będąca końcowym czło­nem tzw. „zielonego przełomu" rzeki (między Krościenkiem a Kadczą). Gmina uważana jest za kolebkę małopolskiego sadownictwa. Słynie głównie z dorodnych sadów śliwkowych, jabłkowych i wiśniowych jak również czarnej porzeczki. Na wiosnę, gdy nadchodzi moment ich rozkwitu cała okolica zamienia się w krainę urzekającą swoim pięknem.
18 października 2005 roku Jabłka Łąckie zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych . Wyrazisty smak i zapach jabłka łąckie zawdzięczają mikroklimatowi Kotliny Łąckiej. Większość owoców uzyskiwanych w rejonie Łącka cechuje się wyjątkową soczystością i aromatem. Kształt owoców zależy od poszczególnej odmiany.

Ziemia Łącka zatopiona w sadach i przepasana wstęgą Dunajca to miejsce udanego wypoczynku przez cały rok. Na terenie gminy Łącko, na turystów pragnących odpocząć i poznać walory przyrodnicze, czekają liczne, zachęcające do spacerów, znakowane i nie znakowane szlaki górskie. Pokonanie ich w słoneczny dzień pozwoli cieszyć oczy wspaniałą panoramą Beskidów, Pienin i Tatr, a także podziwiać w dole zagospodarowanie Kotliny Łącka, Kotliny Zabrzeży i wijący się Dunajec.
Gmina Łącko oferuje więc wycieczki piesze, konne i rowerowe malowniczymi szlakami Beskidu Sądeckiego, Wyspowego i Gorców, w trakcie których podziwiać można nie tylko urokliwe krajobrazy, ale zapoznać się z tradycyjną sztuką i kulturą.

Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” Sp. z o.o - działa na rynku od 2003 roku, natomiast w kwietniu 2006 roku uzyskała status wstępnego uznania. Początkowo w skład Grupy wchodziło 17 członków, przy czym jeden z nich to osoba prawna - Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa - Brzezna Sp. z o.o. z siedzibą w Brzeznej, pozostałe zaś to osoby fizyczne. Obecnie Spółka liczy już 63 udziałowców. 
Aktualnie posiada 39 komór chłodniczych z kontrolowaną atmosferą, dzięki czemu owoce zachowują swoje walory zarówno odżywcze, jak i smakowe. Komory mieszczą 7000 ton owoców. Do każdej z nich wchodzi ok. 180 ton jabłek.
To co charakteryzuje Grupę, to wysokiej klasy produkt co potwierdzają regularne badania prowadzone przez niezależne instytucje oraz certyfikaty Global G.A.P. i HACCP.

Przetwórnia została wyposażona w najnowocześniejsze dostępne urządzenia do produkcji koncentratów, sterowane automatycznie. Pozwala to na uzyskanie zdolności produkcyjnej na poziomie 400 ton na dobę jabłek i 200 ton na dobę owoców miękkich.
Aktualnie wdrożona jest również produkcja soków mętnych. Z racji sposobu przerobu owoców oraz braku dodawania środków konserwujących wyrób ten można zaliczyć jako klasę premium na spożywczym rynku zbytu.

Od 2008 roku są członkami Zrzeszenia Sądeckich Sadowników „Jabłko Sądeckie” Sp. z o. o., które to promuje nasze piękne owoce w dużych sieciach sklepowych, jak TESCO i BIEDRONKA. W ofercie posiadają jabłka, gruszki w pełnej gamie odmianowej, jak również owoce sezonowe. Zrzeszenie Sądeckich Sadowników "Jabłko Sądeckie" Spółka z o.o. jest głównym dystrybutorem "Jabłka Łąckiego", które to jabłko dnia 4 listopada 2010 zostało wpisane na unijną listę chronionych geograficznie produktów rolnych i środków spożywczych

 

 

 

 

Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdroju (LZD Krynica) jest jednostką Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, zajmującą się przede wszystkim prowadzeniem gospodarki leśnej oraz dydaktyką studentów. LZD Krynica posiada ciekawe obiekty rekreacyjno - przyrodniczo - sportowe m.in. strzelnicę myśliwską, trasy narciarstwa biegowego, Izbę Leśną oraz liczne ścieżki edukacyjno - przyrodnicze, a także Centrum Szkolenia "u Leśników" będące bazą hotelarsko - gastronomiczną z zapleczem rekreacyjno - wypoczynkowym, w oparciu o które organizowane są konferencje, sympozja, szkolenia, spotkania integracyjne, zjazdy oraz pobyty wczasowe zarówno w okresie letnim i zimowym. LZD - tel. + 48 18 471 20 68 / www.lzdkrynica.ur.krakow.pl 

Nadleśnictwo Piwniczna zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami na powierzchni 13,3 tys. ha położonymi w Beskidzie Sądeckim, w Dolinie Popradu, obejmując tereny pięciu gmin: Stary Sącz, Rytro, Piwniczna Zdrój, Muszyna Zdrój i Krynica Zdrój. Tereny Nadleśnictwa Piwniczna odznaczają się bardzo wysokimi walorami przyrodniczo – krajobrazowymi. Obejmują swym zasięgiem najpiękniejsze fragmenty polskich Beskidów. Dwa potężne pasma górskie (Jaworzyna Krynicka i Radziejowa) przedzielone są tutaj malowniczą i dziką doliną rzeki Poprad. Krajobraz cechuje się wybitnie górskim charakterem, o spadzistych i stromych zboczach pociętych bystrymi potokami, pomiędzy którymi zachowały się fragmenty pierwotnych lasów, stanowiących dawną puszczę Karpacką. Zbocza gór porastają bogate gatunkowo i zróżnicowane wiekowo lasy bukowo-jodłowe. W domieszce występują świerki, jesiony, jawory, wiązy i lipy.

Występują tutaj rzadkie gatunki związane ze środowiskiem starych, puszczańskich lasów, takich jak niektóre porosty, fauna chrząszczy związanych z rozkładającym się drewnem czy grzyby. Stale bytują wszystkie duże drapieżniki (niedźwiedź, wilk i ryś) typowe dla lasów środkowej Europy. Awifaunę natomiast reprezentują takie rzadkie gatunki ptaków jak: orzeł przedni, orlik krzykliwy, puchacz, sóweczka, włochatka, bocian czarny czy głuszec.

Nadleśnictwo Prowadzi gospodarkę leśną w sposób zbliżony do naturalnych procesów przyrodniczych, dbając o wszystkie funkcje lasu, szczególnie te najlepiej służące społeczeństwu. Dużą uwagę Nadleśnictwo przywiązuje do edukacji przyrodniczo-leśnej, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W wyremontowanej, zabytkowej leśniczówce w Roztoce Małej, nadleśnictwo otworzyło Ośrodek Edukacji Leśnej.

Nadleśnictwo Nawojowa położone jest w południowej części województwa małopolskiego w powiacie nowosądeckim na terenie Beskidu Sądeckiego i Niskiego w zlewni rzek Białej i Kamienicy. Powierzchnia zasięgu terytorialnego wynosi 406,00 km2. Swym zasięgiem obejmuje miasta i gminy: Nowy Sącz, Krynicę, Grybów, Nawojową, Łabową i Kamionkę Wielką.  Administruje 12 374 ha lasów państwowych oraz nadzoruje około 7 650 ha lasów innej własności. Z pewnością uzasadnionym jest określanie tutejszego Nadleśnictwa mianem najbardziej jodłowego w Polsce.Przeciętny wiek oraz przeciętna zasobność drzewostanów wynoszą odpowiednio: 80 lat i 374,4 m3/ha.

Nadleśnictwo Nawojowa wchodzi w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego” i posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną oraz edukacyjną. Z uwagi na bliskość miast: Nowego Sącza, Krynicy oraz Grybowa tutejsze lasy są bardzo często obieranym kierunkiem na wypoczynek. Wyjątkowe walory przyrodnicze tutejszych terenów co roku przyciągają niezliczone rzesze turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Na terenie nadleśnictwa znajduje się 8 ścieżek edukacyjno-przyrodniczych , 4 wiaty z możliwością samodzielnego biwakowania oraz  profesjonalnie wyznaczona trasa biegowa. Ponadto przez tutejsze lasy przebiegają popularne wśród piechurów szlaki turystyczne (m.in. Czerwony Główny Szlak Beskidzki).

Powiat Limanowski położony jest w środkowej części województwa małopolskiego, tworzy go 12 gmin. Limanowszczyzna to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych Małopolski, gdzie turyści znajdują bogactwo krajobrazu Gorczańskiego Parku Narodowego, źródła wód mineralnych i geotermalnych, wyjątkowe nagromadzenie chronionych terenów leśnych, zdrowe, ekologiczne sady obfitujące w świeże owoce.  Amatorzy wędrówek mają do dyspozycji rozbudowany system szlaków turystycznych. Panują tu wyśmienite warunki do uprawiania lotniarstwa oraz turystyki konnej, to także idealne miejsce do zimowego wypoczynku. Bogactwo dziedzictwa kulturowego, wierność tradycjom oraz liczne zabytki architektury sakralnej stanowią o wyjątkowym charakterze regionu. To prawdziwa „Ostoja natury i zdrowia”.

Chełmiec jest najludniejszą gminą wiejską w Polsce, od 2019r. liczy ponad 28,5 tys. mieszkańców. Ośmiokrotnie z rzędu zdobywała pierwsze miejsce w Polsce w rankingu organizowanym przez Związek Powiatów Polskich w kategorii „Najlepsza gmina wiejska”. Gmina zabiega o jakość życia mieszkańców, w ciągu ostatnich 12 lat wydała na inwestycje ok. 400 mln zł. Gmina stawia na rozwój przedsiębiorców i ma najniższe w regionie stawki podatku od środków transportowych i nieruchomości. Więcej na: www.chelmiec.pl

 

Stary Sącz (1257) - miasto o doniosłym znaczeniu dla kultury Polski (Beskid Sądecki; Dunajec, Poprad; „Stawy”); klasztor Klarysek - sanktuarium św. Kingi, kościoły: św. Trójcy, św. Elżbiety, św. Rocha, kaplica św. Kingi (cudowne źródełko); zabytkowy rynek; muzeum regionalne; Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II - Dom Pielgrzyma Opoka; Lachowska Micha, Turniej Piłki Nożnej U-10, Festiwal Muzyki Dawnej, Jarmark Rzemiosła, Pannonica Folk Festival (stary.sacz.pl facebook.com/gminastarysacz).

Gmina Kamionka Wielka położona jest w uroczej dolinie u zbiegu trzech potoków zwanych Kamionką, Królówką i Wolanką, przy linii kolejowej Tarnów - Krynica, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i zachodniej części Beskidu Niskiego. Odległa o 8 km od stolicy powiatu Nowego Sącza, zajmuje powierzchnię 63 km2, z tego lasy zajmują ponad 46% całego obszaru gminy. W skład gminy wchodzi 8 wsi: Kamionka Wielka - siedziba gminy, Bogusza, Królowa Górna, Królowa Polska, Mszalnica, Mystków, Jamnica. Atrakcyjne walory środowiska naturalnego, dogodne połączenia komunikacyjne z miastem stwarzają warunki dla rozwoju funkcji rekreacyjnej, zwłaszcza dla wypoczynku świątecznego i turystyki wędrówkowej.

Powiat krakowski posiada gospodarkę o profilu przemysłowym, usługowym i rolniczym. Głównym ośrodkiem przemysłowym powiatu są miasta Skawina i Krzeszowice, będące jednymi z najbardziej atrakcyjnych ośrodków inwestycyjnych w województwie. Na terenie powiatu istnieje infrastruktura ułatwiająca prowadzenie każdego biznesu. W bogatej ofercie turystycznej są trasy rowerowe, ścieżki geologiczne i naukowe oraz ciekawe zabytki w otoczeniu pięknej przyrody. Zapraszamy do Powiatu Krakowskiego!

Powiat Bocheński położony jest w środowej części Małopolski. Północna część powiatu leży na terenie Kotliny Sandomierskiej, a południowe tereny należą do obszaru Pogórza Karpackiego, sięgając północnych szczytów Beskidu Wyspowego. Można tu znaleźć przystań do odpoczynku, jak i aktywnie i ciekawie spędzić czas wśród pięknych krajobrazów, zielonych lasów oraz czystego powietrza. Unikalne pomniki przyrody, średniowieczne rynki, ciekawe zabytki architektury sakralnej, czy też perełki architektury drewnianej te wszystkie elementy sprawiają, że jest to jedno z  atrakcyjniejszych turystycznie zakątków Małopolski. Aktywny wypoczynek, odnowa biologiczna, jak i leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na weekend jak i dłuższy rekreacyjny pobyt. Powiat Bocheński to nie tylko skarbnica możliwości ale i kopalnia wrażeń! Zapraszamy na www.powiat.bochnia.pl

Powiat Nowosądecki to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski.  Sądeckie jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, wypocznie i wyzwoli energię do życia. Tutaj ludzie nabierają chęci do działania, zmiany na lepsze, biorą sprawy we własne ręce. Stąd wyjeżdża się pełnym optymizmu, sił witalnych i niezwykłych wspomnień. Wszystko po to, by później tu wrócić, bo bez tych miejsc nie da się żyć. Łatwo się o tym przekonać – wystarczy raz przyjechać!

Ziemia biecka malowniczo usytuowana na wzgórzu w południowo–wschodniej części Małopolski, na lewym brzegu Ropy stała się „otwartym oknem” na region całego Beskidu Niskiego.  Gminę liczącą ponad 17 tys. osób tworzy miasto Biecz oraz 10 sołectw, kryjących w swych granicach niezliczone tajemnice historii i bogactwo natury.Biecz–urokliwe miasteczko po dziś dzień „zwane małym Krakowem” na przestrzeni wielu wieków zapisało piękne karty historii i swej Małej Ojczyzny–zapraszając do odwiedzin.

   

Gmina Łużna, w której skład wchodzą Łużna, Szalowa, Wola Łużańska, Mszanka, Biesna oraz Bieśnik położona jest w pow. gorlickim i liczy ok. 8,5 tys. mieszkańców. Gmina Łużna słynie m.in. z barokowego drewnianego kościoła św. Michała Archanioła w Szalowej, neogotyckiego kościoła św. Marcina Biskupa w Łużnej oraz ważnych miejsc pamięci - cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej, zwłaszcza cmentarza nr 123 w Łużnej z kaplicą cmentarną, który w 2016 roku otrzymał Znak Dziedzictwa Europejskiego.

Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój to Uzdrowisko o bogatej historii sięgającej roku 1348. Ulokowane u podnóży Beskidu Sądeckiego przeciętego malowniczym przełomem Doliny Popradu przyciąga turystów licznymi pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, nowoczesną infrastrukturą sportową i bogactwem ogólnodostępnych źródeł mineralnych wód leczniczych. Na spragnionych białego szaleństwa czekają zarówno zimowe stoki narciarskie w Wierchomli Małej i Kokuszce, jak i największa w Polsce kolekcja nart zgromadzona w Muzeum. Więcej na www.piwniczna.pl 

Zespół Szkół w Librantowej im. Józefa Bieńka  to miejsce, w którym nudzić się nie można! Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oferują swoim uczniom poza obowiązkowymi przedmiotami szkolnymi mnóstwo zajęć dodatkowych. Nasi wychowankowie rozwijają swoje talenty sportowe (piłka nożna, siatkówka, aerobic), szlifują warsztat aktorski (grupy teatralne: Michałki, Spryciarze, Lóziaże.PL, Tapiry z Madagaskaru). Nie brak tu utalentowanych wokalistów (od pieśni ludowych przez poezję śpiewaną do popu…), artystów-plastyków i instrumentalistów. Mamy przyjaciół nawet za oceanem (wymiany z Taylor International Academy , USA). Oczywiście nie zapominamy też o wolontariacie i pomocy potrzebującym, bo nie potrafimy być obojętnym wobec pokrzywdzonych przez los. Uczymy się i bawimy i pamiętamy  o tym, że cały czas kształtujemy siebie. Udział w PZU Festiwalu Biegowym to jedna z atrakcji, które są niezawodnym motorem do doskonalenia własnego „ja”. Ruch to zdrowie! A że bez zdrowia ani rusz, korzystamy z okazji , aby o nie zadbać. Już dziś zaczynamy odliczanie do Festiwalu…, uwaga, czas START!.... Do zobaczenia w Krynicy!

Tylicz to atrakcyjna miejscowość położona na pograniczu dwóch pasm Beskidu Sądeckiego i Niskiego, bogata w walory przyrodnicze, turystyczne, a także historyczne. Początki założenia osady sięgają XIII w., która ze względu na swoje atrakcyjne położenie na trakcie handlowym z Polski na Węgry, zaczęła prężnie się rozwijać. Pierwsze wzmianki o szkole w Tyliczu znajdują się w sprawozdaniach wizytacji biskupich parafii łacińskiej. Według nich w II połowie XVII w. powstała pierwsza szkoła parafialna w Tyliczu. Od 2000 r. w skład obecnego Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu wchodzą: Publiczne Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Gimnazjum. Centrum zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także harmonijny rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny. Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań poprzez koła przedmiotowe, zajęcia artystyczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz realizowania się w pracy wolontaryjnej.

W skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej wchodzi Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i Samorządowe Przedszkole. Historia szkolnictwa w Krużlowej sięga początków XVI w, a szkoła była zawsze centrum edukacji, kultury i sztuki dla społeczności lokalnej. Krużlowa to malownicza miejscowość Małopolski, położona na Pogórzu Rożnowsko-Ciężkowickim. Wieś rozciąga się u stóp góry Rosochatki (753 m n.p.m.)  na niebieskim szlaku z Nowego Sącza do Krynicy Zdroju. Chociaż Krużlowa to w zasadzie jedna miejscowość, podzielona jest na Krużlową Wyżną i Krużlową Niżną.

Kadcza to miejscowość położona na pograniczu gmin Łącko i Stary Sącz w powiecie nowosądeckim. Jest to urokliwe miejsce, skąd można wyruszyć na szlaki górskie lub rowerowe Beskidu Sądeckiego. Szkoła Podstawowa  w Kadczy wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Od 29 maja 2002r. nosi imię Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W roku szkolnym 2016/2017 do szkoły podstawowej uczęszczało 82 uczniów, a do dwuoddziałowego przedszkola 35 dzieci. Od 1 września 2017r. będzie to ośmioklasowa szkoła podstawowa. Od kilku lat grupa uczniów z kl. IV-VI ma okazję uczestniczyć w Powiatowym Biegu Mikołajkowym. W 2015r. po raz pierwszy dzieci z kl. V-VI wzięły udział w trwającym 3 dni Festiwalu Biegów w Krynicy. www.zspkadcza.iaw.pl

Gmina Gorlice - zielona kraina Pogórza, Beskidu Niskiego, tradycji naftowych i architektury drewnianej. Gmina Gorlice położona jest w południowo - wschodniej części województwa małopolskiego, w powiecie gorlickim. Jej powierzchnia wynosi 103 km², zaś liczba mieszkańców ponad 17 tys. Gminę tworzy dziesięć miejscowości: Bielanka, Bystra, Dominikowice, Klęczany, Kobylanka, Kwiatonowice, Ropica Polska, Stróżówka, Szymbark, Zagórzany. Zapraszamy do odwiedzenia i zobaczenia pięknych pogórzańskich i beskidzkich krajobrazów, zabytkowych kościołów, uroczych łemkowskich cerkwi, murowanych i drewnianych dworów, pochylonych od starości kamiennych i drewnianych świątków, skrzypiących naftowych kiwonów, cmentarzy z I wojny światowej, a nawet… piramidy. www.gmina.gorlice.pl 

   

Miasto Grybów położone jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego nad rzeką Biała Tarnowska. Założone przez króla Kazimierza Wielkiego w 1340 r., było trzecim grodem Sądecczyzny. Z Miastem najlepiej zapoznać się odbywając piesze wędrówki, które pozostawią niezapomniane wrażenia unikalnej przyrody i przepięknych krajobrazów. W trakcie wędrówek można zobaczyć rzadko spotykany w innych miejscowościach układ urbanistyczny Rynku wraz z najstarszą kamienicą pochodzącą z 1616 roku.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu. Szkoła powstała w 1843 roku jako pierwsza w Nowym Sączu placówka żeńska. Patronką jest kanonizowana przez Jana Pawła II w 1997 roku święta Jadwiga Królowa. Do tradycji "dwójki" należą organizowane co roku: Święto Szkoły oraz Festiwal Młodych Talentów. Uczniowie biorą aktywny udział w życiu szkoły poprzez: wydawanie gazetki "Anatomia Dwójki", działalność w Samorządzie Uczniowskim, wymianę zagraniczną z Gesamtschule Schwerte oraz zajęcia sportowe wśród których prym wiedzie piłka ręczna.

Gimnazjum im. M. Sędziwoja w Łukowicy położone jest w malowniczej gminie powiatu limanowskiego. Zapewnia uczniom wysoki poziom kształcenia i szeroką gamę zajęć dodatkowych. Młodzież z naszej szkoły aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy, promując walory turystyczne najbliższej okolicy, poprzez organizowany corocznie Rajd im. M. Sędziwoja. Od wielu lat w ramach projektu Comenius uczniowie biorą udział w wymianach zagranicznych, poznają kulturę i tradycje innych narodów, a także rozwijają umiejętności językowe.

Szkoła Podstawowa w Andrzejówce. Andrzejówka to niewielka wieś, która położona jest w Paśmie Jaworzyny. Pośród malowniczych wzniesień i pagórków znajduje się nasza mała szkoła. Dzieciom naszej szkoły nieobce są wędrówki po pobliskich pagórkach, jazda na rowerze, gra w piłkę czy inna aktywność  ruchowa. Choć z bieganiem związani  są na co dzień, to taka prawdziwa przygoda z bieganiem zaczęła się od udziału w Festiwalu Biegowym, a dokładnie  od 2012r., kiedy to grupka naszych uczniów stanęła na starcie i zaczęła bieg, który trwa po dzień dzisiejszy i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bieganie nie wymaga nakładów finansowych. Do tego wystarczą wygodne buty i  ochota do biegania, a tego naszym dzieciom nie brakuje. Dobre warunki fizyczne i zawzięte charaktery sprawiają, że nasze dzieci często wygrywają. Co roku możemy poszczycić się dobrymi  lokatami zdobytymi przez naszych podopiecznych. Uświadamiamy dzieciom, że najważniejszy jest  udział, wsparcie bliskich, a nie wynik. Porażka wtedy nie jest  tak dotkliwa. Bieganie daje siłę fizyczną, dodaje pewności siebie, a nade wszystko gwarantuje radość życia. Możliwość rywalizacji  z innymi dostarcza dzieciom dużo satysfakcji, daje doświadczenie i tworzy chwile do przyszłych wspomnień.


Partnerzy Strefy Dzieci

Sypanki - obrazki piaskowe to fascynująca kreatywna zabawa plastyczna dla dzieci polegająca na tworzeniu barwnych obrazów za pomocą kolorowego ekologicznego piasku wysypywanego na kartonik z klejącym podłożem. Każdy zestaw zawiera komplet kolorowych piasków, którymi posypuje się poszczególne, lepkie elementy powierzchni obrazka, tworząc w ten sposób wspaniałe, niepowtarzalne dzieło sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.sypanki.pl

Bezpieczne, posiadające europejskie atesty płyny do dotworzenia baniek utrzymujących się dłużej niż przeciętne bańki, a przy tym szeroki asortyment produktów, znajdziecie w wyjątkowym sklepie TUBAN. Wraz z TUBAN zapraszamy Was do Krynicy-Zdroju na „bańkowe show”. Razem będziemy tworzyć mega bańki i każdy będzie mógł spróbować się w w tworzeniu „Bańkoludów”. Będzie też „Bańkowe morze” z mini baniek, w którym mogą pływać nawet 2-latki, zdobywając kolejne powietrzne kule

Firma ALBI Polska jest oddziałem czeskiej firmy ALBI Česká republika a. s, powstałej w 1991 roku. Polska filia Albi działa od 2005 roku i z powodzeniem zajmuje się dystrybucją gier, upominków, opakowań ozdobnych oraz kalendarzy. Ideą firmy jest tworzenie produktów dających radość. Chcemy, by nasze gry nie tylko edukowały dzieci, ale też były tez sposobem na miłe spędzenie czasu dla całej rodziny. Śledzimy trendy i zainteresowania, na które odpowiadamy, tworząc nawiązujące do nich gry i upominki. W swojej ofercie posiadamy gry edukacyjne, towarzyskie, na party i szeroki wybór gier dla dzieci, między innymi ciesząca się dużą popularnością serię gier BrainBox. W 2017 roku z sukcesem wprowadziła na rynek innowacyjną koncepcję edukacyjną Czytaj z Albikiem. Zestawy książek z mówiącym piórem Albik zostały wielokrotnie nagrodzone i docenione przez ekspertów z branży zabawkarskiej i dzieci. Czytaj z Albikiem otrzymał między innymi główną nagrodę w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku, wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2017 i I miejsce w plebiscycie Najlepsza Zabawka.

 

Sklep Rebel jest po prostu "zawalony" grami. Ale chcemy ich więcej, więcej, jeszcze więcej! Chcemy, aby zapełniały pomieszczenie od podłogi po sam sufit i były wszędzie tam, gdzie tylko da się je wcisnąć! Chcemy, aby wybór był jak największy! Dlatego też powstał sklep internetowy - tu nigdy nie zabraknie miejsca na coraz to nowsze produkty :)

Żadna z gier nie jest nam obca. Zawsze staramy się dowiedzieć o nich jak najwięcej, aby móc dobrze doradzić naszym klientom. Jesteśmy pasjonatami, uważamy, że to jeden z najlepszych dostępnych sposobów na doskonałe spędzenie czasu ze znajomymi i rodziną. Zapraszamy www.rebel.pl

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu.  Wydajemy cenione na całym świecie szwedzkie i francuskie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. W ciągu dwunastu lat działalności ukazało się 230 tytułów.

Xplore Team to seria skierowana do dzieci wieku szkolnym. Książeczki i gry z tym znakiem pomagają rozwijać zainteresowania dzieci oraz zapewniają kreatywną rozrywkę z dala od ekranu komputera. Uczyć przez zabawę to sztuka, którą doskonalimy z każdym dniem. Matematyka, ortografia, historia, wiedza o świecie, który nas otacza – mamy sposób, by wiadomości same „wpadały” do głowy.
 
 

Marka FIORELLO to wesołe, tęczowe opakowania kredek, pisaków, farb, nożyczek i innych produktów niezbędnych w wyprawce każdego ucznia. Charakterystyczne opakowania z tęczą pozwolą na łatwe odnalezienie produktów na półce sklepowej. W serii FIORELLO znajdziecie przybory do rysowania, malowania, akcesoria szkolne oraz kreatywne. Seria wciąż wzbogacana jest o nowe, ciekawe produkty szkolne. Pełna oferta dostępna na stronie www.fiorello.com.pl

 

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim. Działamy nieprzerwanie od 1990 roku, w tym od 15 lat pod nazwą KW trade Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w imporcie, eksporcie oraz dystrybucji krajowej produktów znanych na świecie z branży biurowej, szkolnej oraz papierniczej. Nasza oferta obejmuje zarówno markowe produkty dla wymagających  klientów, jak i asortyment w konkurencyjnych cenach wymaganych pod przetargi i zamówienia publiczne.
Nasze produkty spełniają wymogi norm międzynarodowych oraz posiadają wymagane atesty a działalność firmy stale dopasowujemy do wymagań naszych odbiorców, doskonaląc poziom obsługi sprzedaży i rozszerzając ofertę o kolejne nowe pozycje.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty następujących marek: EAGLE, AMOS, FIORELLO,  YELLOW ONE, GRAND, CORVINA, CARIOCA, OVAL, WONDER, MARIES,  TOOR ELECTRONIC i innych.

Wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej oraz Papilon należą do grupy wydawniczej Publicat S.A.

Centrum Edukacji Dziecięcej to wydawnictwo z ofertą książkową adresowaną do dzieci do 9. roku życia oraz dla nauczycieli/bibliotekarzy/edukatorów. Od 17 lat nieprzerwanie wspiera rodziców i nauczycieli w rozwijaniu umiejętności ich podopiecznych. Misją CED jest zapewnienie dzieciom dobrego startu przez wyposażenie ich w starannie przygotowane materiały edukacyjne, umożliwiające wszechstronny rozwój. Proponowane przez CED poradniki, ćwiczenia, pierwsze czytanki, wycinanki, kolorowanki, słowniki czy książki encyklopedyczne cieszą się uznaniem czytelników dzięki wartościowym treściom i ciekawej, zachęcającej do pracy formie. www.publicat.pl/ced

Papilon publikuje książki dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat. Tytuły wydawnictwa z jednej strony rozwijają dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość, wspomagając tym samym rozwój emocjonalny, a z drugiej ćwiczą umiejętności przydatne w szkole i poszerzają zainteresowania najmłodszych. Papilon posiada też ofertę audiobooków (w serii „Posłuchajki”). Do najbardziej rozpoznawalnych serii Papilonu należą Elmer i Reksio. www.publicat.pl/papilon

CzuCzu jest najlepszym towarzyszem zabaw rodziców i dzieci w wieku do 6 lat. Kreatywne książeczki i gry Bright Junior Media, na których znajduje się CzuCzu, dają gwarancję jakości i świetnej zabawy, połączonej ze zdobywaniem wiedzy. Wspieramy dziecięcą kreatywność i wyobraźnię oraz kształtujemy umiejętności rozwijające potencjał maluchów. Słuchamy głosu rodziców i dzieci, proponując im to co najlepsze.

Istniejąca od ponad dwudziestu lat firma wydawnicza Aksjomat specjalizuje się w publikowaniu książek oraz ćwiczeń edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Lata działalności przyniosły wydawnictwu uznanie na krajowym rynku książki dziecięcej i zjednały sympatię najmłodszych czytelników. Ambicją wydawnictwa Aksjomat jest publikowanie książek przyjaznych dziecku, takich, z którymi poznawanie świata jest prawdziwą przyjemnością, a nauka świetną i kształcącą zabawą.

W ofercie wydawnictwa znajdują się zeszyty ćwiczeń pomagające w nauce czytania, pisania i liczenia, książeczki na tekturze, wycinanki, zbiory zagadek i dyktand, malowanki z naklejkami oraz pozycje z kręgu literatury dziecięcej. Na oddzielną uwagę zasługują zestawy testów dla uczniów szkoły podstawowej. Publikacje wydawnictwa Aksjomat mogą być wykorzystane jako uzupełnienie materiału poznawanego przez dziecko w przedszkolu i szkole, pozwalają na lepsze opanowanie wiadomości, są również doskonałym sposobem na zdobywanie nowej wiedzy.

Od stycznia 1999 roku wydawnictwo Aksjomat wydaje ogólnopolskie czasopismo edukacyjne pt. „Abecadło”, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat.  W miesięczniku można znaleźć ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, są tu również lekcje języka angielskiego i dostosowane do wieku dziecka gry i zabawy edukacyjne.  Dla najmłodszych dzieci w wieku 2-4 lat, wydawnictwo wydaje ogólnopolski miesięcznik edukacyjny  „Akademię Malucha”. W czasopiśmie znajdują się starannie opracowane, różnorodne i ciekawe zadania uzupełnione zestawem kolorowych naklejek, które gwarantują przyjemne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Filmiki reklamowe o naszych czasopismach: TUTAJTUTAJ i TUTAJ.

Swoją działalność zaczęliśmy w 1998 r. od małego sklepiku w Krakowie, w którym sprzedawaliśmy gry planszowe i bitewne. Z czasem rozpoczęliśmy również działalność wydawniczą i obecnie jesteśmy jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw planszówkowych w Polsce. Na swoim koncie mamy pozycje takie, jak Carcassonne czy Bang. Nasze gry możesz kupić w naszym sklepie w Krakowie, w dobrych sklepach oraz online na www.bard.pl.

W Polsce HIT to marka będąca liderem* wśród produ­centów markiz. Portfolio marki składa się z niepo­wta­rzal­nych smaków, gdzie numerem jeden są klasyczne, czeko­la­dowe Hity, znane w Polsce od lat 90-tych. Jednym z filarów sukcesu jest unikalny wizerunek marki Hit, która kojarzy się z tym co dobre - z przy­ja­ciółmi, muzyką i dobrą zabawą! To co wyróżnia wszystkie Hity to połą­czenie pysznego kremu z dwoma chru­pią­cymi ciastkami, które zapa­ko­wane są w charak­te­ry­styczną czerwoną tubę. Oprócz klasycz­nych smaków takich jak czekolada, kokos, wanilia czy orzech marka HIT co roku wprowadza na rynek smaki sezonowe, które cieszą się w ostatnich latach coraz większą popu­lar­no­ścią. Są również elementem odświe­ża­jącym wizerunek marki, zwięk­szając tym samym grono konsu­mentów ciastek HIT.

*Bahlsen za Nielsen Panel Handlu Detalicznego, cała Polska z Dyskontami - metoda paragonowa (jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez dyskontów, Dyskonty - metoda paragonowa, Duże Sklepy spożywcze w tym Sieci Chemiczne, Średnie sklepy spożywcze, Małe sklepy spożywcze, Sklepy winno-cukiernicze, Kioski, Stacje Benzynowe); Sprzedaż wartościowa; Okres skumulowany: wrzesień 2016 - sierpień 2017; kategoria słodkie wypiek.

Wiejskie Smaki to stowarzyszenie zrzeszające smakoszy i wielbicieli zdrowych, świetnie wyselekcjonowanych produktów. - Przyświecała nam idea połączenia pasji ludzi, którzy doceniają i chcą konsumować żywność o wysokiej jakości oraz jej producentów, którzy gdzieś w głębi Małopolski wytwarzają metodą tradycyjną, wiejskie produkty, zachowując ich autentyczne walory smakowe, bez żadnych konserwantów".

Motto Wiejskich Smaków to "celebrowanie sielskiego życia, hedonizmu, smakowanie i konsumowanie wiejskich produktów i płodów rolnych". Naturalne produkty z naszych pól i sadów z zastosowaniem metody liofilizacji polegającej na usunięciu z nich wilgoci w jak najmniejszy sposób przetworzone dostarczone są do klienta w postaci chipsa. Jest to wspaniała alternatywa dla dzieci i młodzieży, którzy mogą smakować swoich ulubionych przekąsek w zdrowym wariancie // http://wiejskiesmaki.com


 

Partnerzy medialni

Ekipa KINGRUNNER to grupa przyjaciół, zakręconych na punkcie biegania w terenie. Wspólnie trenują, startują i wydają dwa magazyny i portal dla biegaczy: 

Magazyn "ULTRA. Dalej niż maraton" to pierwsze w Polsce pismo, które skupia społeczność biegaczy ultra. To dwumiesięcznik poświęcony bieganiu blisko natury, w pięknych rejonach Polski i Świata. W ULTRA znajdziecie artykuły o niesamowitych wyczynach bohaterów z naszej bajki, o amatorach kochających pokonywanie niezmierzonych górskich szlaków, o wyczynowym ultrabieganiu, także o zdrowiu, podróżach, poszanowaniu natury, stylu życia oraz wywiady, których bohaterami są gwiazdy polskiego i światowego ultra

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce