Partnerzy 12. Festiwalu Biegowego

Partnerzy 12. Festiwalu Biegowego


Partner Główny


Piwniczna-Zdrój

Uzdrowisko Piwniczna-Zdrój leży w południowej części województwa małopolskiego, w powiecie nowosądeckim, w strefie przygranicznej polsko-słowackiej, w Beskidzie Sądeckim, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W skład gminy wchodzi miasto Piwniczna-Zdrój oraz wsie Kokuszka, Głębokie, Młodów, Wierchomla (Wielka i Mała), Łomnica-Zdrój, Zubrzyk.

Produkt lokalny – wyróżnik górale nadpopradzcy zwani czarnymi góralami, wody mineralne, szlaki turystyczne piesze i rowerowe, szlaki kurierskie, stacje narciarskie, spływ Popradem.

 


 

 

Rytro

Gmina Rytro jest gościnna i przychylna zarówno dla turystów, wczasowiczów jak i potencjalnych inwestorów. Posiada wspaniałe warunki do długich spacerów i jazdy na rowerze. Rytro łączy walory spokojnej wsi, bazy turystyki górskiej i ekskluzywnego miejsca na urlop z dostępem do krytego basenu w Hotelu „Perła Południa”, parku linowego ABlandia, wyciągu narciarskiego „Ryterski”, spływu Doliną Popradu, rezerwatu przyrody Baniska, Gminnego Parku Ekologicznego oraz ruin zamku z przełomu XIII i XIV wieku.


 

 

Stary Sącz

Wielowiekowa historia zostawiła ślad na miasteczku założonym w XIII wieku przez św. Kingę. Średniowieczny układ rynku, starodawny klasztor Klarysek, sanktuarium św. Kingi, klimatyczne domy na starówce… tutaj można poczuć klimat galicyjskiego miasteczka, bramy w Beskid Sądecki. Miasto jest zatopione w beskidzkiej przyrodzie i nie żyje tylko historią. Oferuje aktywny wypoczynek i atrakcyjne wydarzenia: koncerty, kolorowe jarmarki, plenery malarskie i wydarzenia sportowe.


 

 

Nowy Sącz to centrum Kotliny Sądeckiej. Miasto jest atrakcyjnym punktem na szlaku turystycznych wędrówek. Centrum Nowego Sącza przyciąga bogatą architekturą, miejscami historycznymi i religijnymi, szeroką ofertą kulturalną i wystawienniczą, dobrą sądecką kuchnią i świetnie przygotowaną bazą noclegową. Nowy Sącz jest miastem przyjaznym rowerzystom i ważnym punktem na mapie Velo Dunajec. Każdy znajdzie coś dla siebie!


 

 

NEWAG S.A jest wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów.

NEWAG S.A. ma stabilną i wyjątkowo mocną pozycję na rynku elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz lokomotyw w Polsce. W ostatnich latach grupa kapitałowa NEWAG S.A. zdominowała krajowy rynek produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych, produkcji i modernizacji lokomotyw elektrycznych oraz modernizacji lokomotyw spalinowych.


 

 

 

PPL Koral – to polska, prywatna firma rodzinna i jednocześnie największy producent lodów w Polsce i jeden z największych w Europie. Jest właścicielem marek Koral i Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. Produkuje przeszło 450 różnego rodzaju lodów, włączając w to lody gałkowe dla sektora gastronomicznego. Firma została założona w 1979 roku w Limanowej przez braci Mariana i Józefa Koral. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, wyróżnień oraz medali. Wspiera różnego rodzaju inicjatywy społeczne oraz charytatywne m.in. zakupiła dwie najnowocześniejsze karetki oraz przekazała 800 000 zł dla szpitali w ramach pandemii Covid-19.


 

 

Muszynianka Sp. z o.o. to jedna z największych rozlewni wód w Polsce. Jest przedsiębiorstwem działającym na rynku od 1951 roku. Z małopolskiego ujęcia w Popradzkim Parku Krajobrazowym pozyskuje naturalną wodę mineralną, która zawiera wiele życiodajnych składników odżywczych i minerałów takich jak: magnez, wapń czy żelazo.

Firma posiada  jedną z najnowocześniejszych linii rozlewniczych w Europie i  korzysta z odnawialnych źródeł energii.

Wspiera sport i edukuje. W tym celu w 2014 roku powstał portal www.akademiazdrowiamuszynianki.pl i Poradnik Zdrowiej z Muszynianką.

Muszynianka Sp. z o.o. produkuje wodę mineralną w butelkach PET o pojemności: 0,6l, 1l oraz 1,5 l oraz szklanych o pojemnościach 03l i 07l.


 

DIADORA narodziła się w 1948 roku we Włoszech. Jest czymś więcej niż marką i zdecydowanie więcej niż samym „produktem”. Myślenie o produkcie w wydaniu DIADORY to koncentracja idei, pasji i wizji. To wszystko powoduje, że marka ma duszę.

Oferta DIADORY dzielą się na 3 kolekcje. ACTIVE to wyraz sportowej tożsamości marki. SPORTSWEAR – linia dedykowana młodym pasjonatom miejskim, którzy nie boją się siebie. HERITAGE – charakteryzuje się zarówno znakomitym kunsztem jak i nowoczesnym stylem. Ekskluzywna jakość Made in Italy, zastosowanie specjalnych zabiegów i połączenie technologii i wzornictwa – to fundamenty tej linii produktów DIADORA.


 

 

Power Canvas to polska firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości ubrań sportowych. Ubiera drużyny sportowe szyjąc profesjonalne, w pełni spersonalizowane stroje do biegania, do piłki nożnej i innych sportów. Ponadto projektuje własne kolekcje ubrań sportowych, które wyróżniają się niezwykle barwną kolorystyką. Swoje inspiracje czerpie przede wszystkim z piękna otaczającej nas natury. Marka otwarcie komunikuje swój lokalny patriotyzm, utrzymując całą produkcję w sercu Małopolski - w Krakowie.

Power Canvas jest Partnerem Festiwalu Biegowego w 2021 roku. Z tej okazji odświeżona została wspólna kolekcja odzieży sportowej: Kocham Biegać w Polsce. Projekty z kolekcji nawiązują do pięknych miejsc w Polsce, gdzie biegacze pokonują tysiące kilometrów i wylewają hektolitry potu.

www.powercanvas.pl


 

 

Firma Tryumf jest niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku trofeów sportowych. Ogromne, 25 letnie doświadczenie pozwoliło jej konkurować na arenie międzynarodowej zdobywając zaufanie kolejnych klientów. W ofercie firmy znajdują się: puchary, trofea szklane, medale odlewane, figurki odlewane, trofea plastikowe, drewniane, dyplomy oraz akcesoria. Dzięki wysokiej jakości dostarczanych produktów możemy się pochwalić współpracą z takimi klientami jak: Gazele Biznesu, PZPN Tymbark, Gortat Team, Castorama czy pracuj.pl.

Szczególnie ważnym działem firmy jest produkcja medali odlewanych. Medale są z powodzeniem dostarczane na imprezy sportowe, biegowe oraz triathlonowe. Już w pierwszym roku produkcji zaufało nam ponad 250 klientów. W swoim portfolio mamy tak duże imprezy jak: Bydgoszcz Triathlon, PZU Festiwal Biegowy, Bieg Fiata, PZU Maraton Szczeciński i wiele innych...

Nasze medale cechuje przede wszystkim wysoka jakość, ale również atrakcyjna cena oraz kreatywne wzornictwo. Posiadamy własny dział projektowy, który tworzy indywidualne i satysfakcjonujące dla klienta projekty produktów.

Oprócz projektowania medali uczestniczymy również w imprezach sportowych naszych klientów. A wszystko po to, aby jak najlepiej poznać oczekiwania uczestników wydarzeń i odpowiedzieć na ich potrzeby. Pełne zadowolenie klienta to wyzwanie, które pracownicy Tryumf’u podejmują z pasją każdego dnia.


 

 

Zdrowy Projekt

Naszą misją jest, abyś zawsze mógł JEŚĆ ZDROWO I CZUĆ SIĘ ŚWIETNIE!
Nie ważne ile biegasz, spalone kalorie uzupełnisz dzięki optymalnie zbilansowanym i różnorodnym posiłkom, które zawsze masz pod ręką.
Wytwarzamy dania na tackach lub w kubeczkach gotowe do spożycia na zimno lub po podgrzaniu, w 100% z naturalnych składników.
Produkujemy sałatki, dania obiadowe, przekąski (gluten free i vegan) oraz desery owocowe.
Wyróżnia nas tradycyjny sposób produkcji, brak polepszaczy, barwników i konserwantów.

 


GU ENERGY - amerykański producent produktów żywnościowych dla sportowców, z ponad 25 - letnim doświadczeniem na rynku suplementów diety. Produkty GU tworzone są z głównie z myślą o biegaczach ultra i sportowcach, dla których podstawę stanowi długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny. Rdzeń asortymentu stanowią żele energetyczne. Oprócz nich w ofercie GU znajdują się m.in. napoje izotoniczne z węglowodanami, tabletki nawadniające, suplementy w kapsułkach oraz wafle i gumy energetyczne.

Więcej informacji na https://guenergy.com.

#GuForIt #GuEnergy #GuEnergyLabs


 

 

Niepubliczna Policealna Szkoła Zawodowa Centrum Nauki Biznesu i Administracji w Krakowie istnieje od 2020 roku. Mieścimy się w samym centrum Nowej Huty, w budynku administracyjnym Huty im. T. Sędzimira. Kształcimy u nas przyszłych specjalistów w zakresie: technika masażysty, technika BHP, technika usług kosmetycznych, opiekuna medycznego, technika sterylizacji medycznej, asystentki i higienistki stomatologicznej. Drzwi naszej szkoły stoją otwarte dla każdego, kto posiada średnie wykształcenie.

Jesteśmy szkołą, w której kształci się wielu obcokrajowców. Zapraszamy!


 

 

The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.


 

Interreg Polska-Słowacja - biegu VisegRun with Interreg PL-SK

Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wspiera przedsięwzięcia koncentrujące się wokół trzech tematów: dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, transport oraz edukacja. Budżet Programu wynosi 210 mln euro, w tym środki unijne - 178,6 mln euro.
"Zmodernizowaliśmy miedzy innymi: 117 km dróg, 2000 km transgranicznych szlaków turystycznych oraz 113 obiektów dziedzictwa kulturowego.

 


Incrediwear to marka profesjonalnej odzieży regeneracyjnej zarówno dla osób aktywnych sportowo, jak i pracujących fizycznie i biurowo. Produkty Incrediwear poprawiają krążenie, zmniejszają stany zapalne i obrzęki oraz łagodzą dolegliwości bólowe.
W przeciwieństwie do produktów kompresyjnych, odzież Incrediwear nie wykorzystuje ucisku do skutecznego działania. Technologia Incrediwear wykorzystuje german i węgiel wewnątrz materiału. Te półprzewodniki uwalniają jony ujemne, aktywując wibracje komórkowe, które zwiększają krążenie krwi.


Strefa Regeneracji zapewnia rozwiązania, które przyspieszają naturalne procesy naprawcze po wysiłku. W mobilnej strefie odnowy biologicznej, podczas wydarzeń sportowych, zawodnicy mogą skorzystać z regeneracyjnych kąpieli w zimnej wodzie oraz drenażu limfatycznego. Strefa Regeneracji oferuje również wynajem sprzętu na terenie całego kraju (przez internet) – basenów do kąpieli kontrastowych, urządzeń do kompresji pneumatycznej, systemu do krioterapii Game Ready oraz masażerów Theragun. To wszystko dostępne jest zarówno na użytek indywidualny, jak i klubowy.

Regeneruj się szybciej i skuteczniej! Sprawdź na www.strefaregeneracji.pl

 


Od 2016 roku kreujemy markę odzieżową dedykowaną pasjonatom biegania i fascynatom sportowym. Inspirowani działaniem hormonu adrenaliny, tworzymy AdRunaLine. Jako pasjonaci sportu dążymy do przełamywania kolejnych barier i ograniczeń. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do odzieży biegowej czy akcesoriów, równomiernie rozwijamy lifestylowe linie odzieżowe. Nasza misja to stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce i zadebiutować poza granicami Polski. Mierzymy wysoko i pracujemy wytrwale żeby osiągać nasze #personalbest


Endorfina - dom z energią dla aktywnych i ich rodzin. Na naszych gości czekają pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami, salon na dole z dostępem WiFi, oraz nasze wsparcie w wyborze tras wycieczkowych, biegowych, czy też rowerowych. Przed domem wiata z grillem, oraz parking na posesji. Z przyjemnością gościmy osoby z psami. Oferujemy zniżki na miejscowe atrakcje (pontony, kajaki itp.) Chętnie zabierzemy Was również na wycieczkę po okolicznych lasach w miejsca gdzie nie prowadzą szlaki turystyczne.

 


Bieganie i śmieci zbieranie! Plogging, czyli jak połączyć ekologię ze sportem

Plogging, czyli dbanie o siebie i naturę w tym samym czasie, to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście w trakcie joggingu nie zbierzemy wielkogabarytowych odpadów porzuconych w krzakach, jednak bez problemu zabierzemy dwie puszki po energetykach. Już we wrześniu PLogging Team wyruszy w bieg po śmieci w ramach Festiwalu Biegowego, a Planet Heroes oficjalnie dołącza do grona partnerów wydarzenia!
Plogging to ruch społeczny obecny już w całej Europie. Mieszkańcy wielkich miast zbierają drobne odpady podczas codziennego joggingu po parku czy pobliskim lesie. Wszystko zaczęło się od inicjatywy szwedzkiego aktywisty, Erika Ahlströma, który chciał zrobić porządek ze śmieciami leżącymi na ulicach Sztokholmu i zaczął zbierać je w trakcie joggingu. Swoich znajomych i przyjaciół zachęcał do tego samego, a Erikiem zaczęły się interesować media. Wkrótce moda na plogging rozszerzyła się o kolejne miasta i kraje. Sama nazwa aktywności pochodzi od szwedzkiego słowa „plocka”, oznaczającego podnosić lub zbierać i angielskiego „jogging”.


 

 

 

 

Zadanie pt. "Organizacja biegów rodzinnych podczas XII Festiwalu Biegowego" dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu "Sportowe Wakacje +"

Dysponentem Funduszu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Wartość dofinansowania: 200 000,00 zł

Całkowita wartość zadania: 210 800,00 zł 

Bezpośrednim efektem realizacji zadania jest organizacja w dniach 10-12.09.2021 r. cyklu biegów rodzinnych podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju, dzięki którym zaktywizujemy sportowo całe rodziny - dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów - poprzez wspólne uprawianie sportu. W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania nastawione na upowszechnienie aktywnych postaw sportowych Polaków ze szczególnym naciskiem na udział w imprezach sportowych i przekazywanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz promocję aktywności fizycznej w gronie rodziny, zwłaszcza wśród rodzin wielodzietnych oraz wielopokoleniowych. Podczas realizacji imprezy sportowej i wydarzeń towarzyszących będziemy przemycać wiedzę dot. bogatej historii i kultury Sądecczyzny oraz promować walory turystyczne regionu.


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu  jest jedyną publiczną uczelnią w subregionie sądeckim, która oferuje bezpłatne kształcenie na studiach stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich. Ponadto kształcić się można tutaj odpłatnie na studiach niestacjonarnych oraz podyplomowych i kursach. Ideą Uczelni jest przygotowanie praktyczne do konkretnego zawodu, dlatego stawiamy nie tylko na teorię, ale przede wszystkim na praktykę i ciągle dostosowujemy się do bieżących wymagań rynku pracy.

Strukturę dydaktyczną Uczelni tworzy 6 Instytutów: Ekonomiczny, Języków Obcych, Kultury Fizycznej, Pedagogiczny, Techniczny i Zdrowia, w których studiuje ponad 3000 studentów i pracuje około 400 osób. Uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną, pozwalającą na kształcenie praktycznych umiejętności na wszystkich kierunkach studiów. Gwarantuje także dobre warunki do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu poprzez korzystanie ze wszystkich zasobów Uczelni, w tym z nowoczesnej i świetnie wyposażonej bazy sportowej, a także do uczestnictwa w szeroko rozumianym życiu studenckim. W PWSZ istnieje możliwość rozwijania własnych zainteresowań i twórczych pasji w kołach naukowych, AZS-ie, organizacjach studenckich, wolontariacie studenckim, itp. Nie bez znaczenia jest także przyjazna atmosfera studiowania i dobre relacje między nauczycielami akademickimi a studentami. Warto zauważyć, że wszystkie budynki zostały dostosowane do potrzeb studentów niepełnosprawnych ruchowo. Uczelnia współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym i jest organizatorem lub współorganizatorem wielu cennych inicjatyw w środowisku lokalnym.

Niepowtarzalny klimat i atmosfera Nowego Sącza i Sądecczyzny, bliskość górskich szlaków, atrakcje turystyczne regionu, doskonałe warunki do uprawiania sportów letnich i zimowych to wyjątkowe zalety Sądeckiej PWSZ.OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA w Nowym Sączu
to jeden z największych w Małopolsce, nowocześnie zarządzany zakład produkcji mleczarskiej, cieszący się ponad 100-letnią tradycją. Zgromadzone doświadczenie i wiedzę łączymy z najnowszymi technologiami, koncentrując się na uzyskaniu najwyższej jakości produktu. Jesteśmy Producentem szerokiej gamy cenionych i poszukiwanych przez Konsumentów produktów konwencjonalnych oraz ekologicznych. Nasze wyroby wytwarzane są z najwyższej jakości surowca, objęte gwarancją bezpieczeństwa dzięki stosowanym nowoczesnym systemom zarządzania jakości: HACCP, IFS oraz ISO 14001.


Wyższa Szkoła Biznesu-National Louis University to jedna z najstarszych i najbardziej cenionych uczelni prywatnych w Polsce. Choć główna siedziba WSB-NLU mieści się w Nowym Sączu, od wielu lat kształcimy studentów z całego świata za pomocą innowacyjnej platformy Cloud Academy™. Wyróżnikiem uczelni spośród innych polskich uczelni jest podejście do studenta, które najlepiej podsumowują słowa dr. Dariusza Woźniaka, Rektora WSB-NLU: „Synergia zachodząca między pokoleniem Z a uczelnią jest kwestią niezwykle istotną dla prawidłowego funkcjonowania obydwu stron. Pierwsza uczy się od drugiej, natomiast druga jest efektem dążenia do doskonałości tej pierwszej”.

 


MASPEX

    


 

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych jak również schodów do poddaszy.

Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 190 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 4000 osób, wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do ponad 50 krajów świata.  


TAURON Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z najważniejszych podmiotów gospodarczych i największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Od 2019 roku, Grupa realizuje strategię Zielonego Zwrotu nakierowaną na zwiększenie źródeł niskoemisyjnych w miksie wytwórczym, inwestycje w modernizację sieci dystrybucyjnych oraz rozwój ekologicznych produktów i usług dla klientów.Od 2010 r. akcje TAURONA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.


Partnerzy medialni

 

 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce