Patronat Marszałka Sejmu i ponad 100 tys. zł w puli nagród Biegu 7 Dolin 100 km

 

Patronat Marszałka Sejmu i ponad 100 tys. zł w puli nagród Biegu 7 Dolin 100 km


Opublikowane w pon., 30/08/2021 - 20:41

W tym roku Marszałek Sejmu, pani Elżbieta Witek, ponownie zgodziła się objąć honorowym patronatem Bieg 7 Dolin 100 km – Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Marszałek Sejmu ufundowała także dodatkowe nagrody dla najlepszych polskich zawodników, którzy 11 września zdołają pokonać 100-kilometrową trasę górskiego biegu po Beskidzie Sądeckim.

Te zaszczytne nagrody w kategorii „Najlepszy Polak/Polka” są równorzędne, bez względu na zajęte miejsce w klasyfikacji. Dowody uznania ze strony polskiego Sejmu trafią więc do pięciu najlepszych kobiet oraz pięciu najlepszych mężczyzn startujących w biegu - każda osoba otrzyma po 2 000 zł. Warunkiem otrzymania nagrody jest posiadanie polskiego obywatelstwa, niezależnie od deklarowanej narodowości. Tym samym łączna pula nagród Biegu 7 Dolin 100 km w edycji 2021 w Piwnicznej-Zdroju zwiększa się o dodatkowe 20 tysięcy złotych i osiąga ponad 100 tysięcy złotych.

Odprawa przed Biegiem 7 Dolin

Coraz popularniejsza „Setka” to jedna z najważniejszych i najstarszych konkurencji Festiwalu Biegowego. Historia tego biegu rozpoczęła się w 2010 roku, gdy na starcie stanęło 63 zawodników. Naprawdę, dokładnie sześćdziesięciu trzech!

Rekord frekwencji padł już w siedem lat później, w 2017 roku, gdy na metę dobiegły aż 542 osoby. W ubiegłorocznej, naznaczonej pandemią edycji, bieg ukończyło zaś 311 osób. Trasa biegu ma łącznie 3767 metrów przewyższeń. Uczestnicy startują w tym roku o godzinie 2.30 nad ranem z Miasteczka Biegowego na Nakle w Piwnicznej-Zdroju, a na pokonanie trasy mają 17,5 godziny.

Po drodze są trzy przepaki, sześć punktów żywieniowych i cztery punkty pomiaru czasu, plus dodatkowe punkty kontrolne. Uczestnicy po drodze pokonują szereg trudności: podbiegi, zbiegi, wiatrołomy, jak również deszcz i upał, więc do mety docierają tylko najwytrwalsi i najbardziej odporni na kontuzje...

Patronat Marszałka Sejmu i ponad 100 tys. zł w puli nagród Biegu 7 Dolin 100 km

Tegoroczny Bieg 7 Dolin 100 km wystartuje 11 września, lista zgłoszonych już obejmuje ponad 450 osób, a zapisy wciąż trwają. Zapisać się można zarówno online, na stronie festiwalbiegowy.pl jak i na miejscu, w biurze zawodów w Miasteczku Biegowym, gdzie będzie można się jeszcze zgłosić, gdyby tegoroczny limit tysiąca uczestników nie został wcześniej wyczerpany.

Zapraszamy na cały, przebogaty program 12. Festiwalu Biegowego już od 10 do 12 września. Widzimy się w Piwnicznej-Zdroju! (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. Festiwal Biegowy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce