Paweł Nalepa chce poprawić swój życiowy rekord. Wybrał Sądecką Dychę NEWAGU na Festiwalu Biegowym

 

Paweł Nalepa chce poprawić swój życiowy rekord. Wybrał Sądecką Dychę NEWAGU na Festiwalu Biegowym


Opublikowane w śr., 10/07/2024 - 14:48

Jak mówi Pawe Nalepa, w Festiwalu Biegowym bierze udział od 2017 roku. W Piwnicznej pojawi się oczywiście również we wrześniu. Paweł Nalepa przekonuje, że jego celem będzie poprawienie własnego rekordu na 10 km. Trasy w Piwnicznej temu sprzyjają.

Festiwal Biegowy już za dwa miesiące. Potrwa od 6 do 8 września. Miasteczko Biegowe w Piwnicznej-Zdroju, znów wypełni się tysiącami osób, znowu będzie tętniło życiem.

Na Festiwal zapisują się kolejni zawodnicy. Póki co, na liście startowej mamy już ponad 2000 opłaconych startów. Prym wiodą Bieg 7 Dolin na 100 km, Górski Koral Maraton oraz Sądecka Dycha po Rekord. Mnóstwo uczniów zapisanych jest również na rywalizację w ramach “Aktywnego Małopolanina”.

Wśród zawodników, którzy pojawią się na starcie jest również Paweł Nalepa. - Biegam na różnych dystansach. W tamtym roku był Koral Maraton. Niekiedy wybieram asfalt, innym razem góry. Zależy od tego na co w danym czasie mam ochotę. W ciągu roku biorę udział w różnych wydarzeniach biegowych - mówi Paweł Nalepa.

W tym roku wystartuje na 10 km. Jak sam przyznaje, jego celem będzie wynik poniżej 42 minut. - Trenuję ostro. Chcę sobie poprawić życiówkę. Trasa prowadzi w dół więc można rozwinąć dobrą prędkość - wyjaśnia.

Jak zawodnik ocenia sam Festiwal Biegowy? - Wydarzenie stoi na wysokim poziomie. Zawsze lubiłem na niego przyjeżdżać zarówno do Krynicy, jak i teraz do Piwnicznej - przekonuje.

Przypominamy, że zapisy na festiwal cały czas trwają. Jeśli Wasze nazwisko nie znajduje się jeszcze na liście startowej, koniecznie to zmieńcie. Wypełnijcie formularz TUTAJ i rozpocznijcie intensywne przygotowania. Wrzesień coraz bliżej! 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce