Pijalnia Główna znów otwarta dla biegaczy!

 

Pijalnia Główna znów otwarta dla biegaczy!


Opublikowane w wt., 26/08/2014 - 12:51

Przeglądając regulaminy i informatory PZU Festiwalu Biegowego na pewno zauważyliście, że swoje podwoje dla biegaczy otworzy na nowo Pijalnia Główna w Krynicy. Niedawno zakończono 14-miesięczne prace modernizacyjne najważniejszej atrakcji uzdrowiska.

Ponieważ budynek jest zabytkowy, podczas remontu zachowano oryginalne jego wnętrze, w tym stanowisko wód mineralnych i ogród zimowy. Nowością jest nowa sala wielofunkcyjna, w której mogą odbywać się największe imprezy – Festiwal Kiepurowski, Forum Ekonomiczne czy właśnie PZU Festiwal Biegowy. W razie potrzeby salę można rozbudować (składane ściany, dostawiane krzesła), nawet do pojemności 1200 osób.

Tyle osób, a być może i więcej, Pijalnia Główna pomieści już w piątek 5 września. O godz. 19:00 odbędzie się tu odprawa uczestników festiwalowego Biegu 7 Dolin, Ultramaratonu 66 km oraz Biegu Górskiego 36 km. Godzinę później odbędzie się tu także – liczymy że z podobną frekwencją – spotkanie ze słynnym rosyjskim alpinistą Denisem Urubko. Zdobywca 21 ośmiotysięczników będzie także gościem honorowym odprawy ultramaratończyków.

W sobotę 6 września o godz. 20:00 w tym samym miejscu w ramach Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze odbędzie sie spotkanie z Aleksandrem Abramowem, organizatorem wypraw wysokogórskich na całym świecie. Zapraszamy!

Pijalnia została udostępniona dla kuracjuszy w 1971 roku Powierzchnia ogólna pomieszczeń wynosi 4540 metrów kwadratowych. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się pijalnia zaprojektowana przez Feliksa Księżarskiego. Wybudowano ją nad "Zdrojem Głównym" w roku 1869 a rozebrano 1969. Koszt modernizacji budynku to blisko 30 milionów złotych.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce