Piotr Jaśtal pierwszy na mecie Biegu Górskiego na 23 km

 

Piotr Jaśtal pierwszy na mecie Biegu Górskiego na 23 km


Opublikowane w ndz., 12/09/2021 - 12:18

Powoli dobiega końca Bieg Górski na 23 kilometry. Zawodnicy co chwilę docierają do mety. Spośród wszystkich biegaczy najlepszy był Piotr Jaśtal, który jako pierwszy przekroczył linię mety. 

Piotr Jaśtal, przyjechał do Piwnicznej na Festiwal Biegowy z województwa świętokrzyskiego.

- Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać ten bieg. Trzeba było bardzo uważać, aby nie zgubić się na trasie. Chwila nieuwagi, ktoś przez przypadek zerwie tasiemkę i można zabłądzić - tłumaczy Piotr Jaśtal, który do listy swych triumfów może od dziś dopisać Bieg Górski na 23 km.

Piotr Jaśtal pierwszy na mecie Biegu Górskiego na 23 km

- Start w tym biegu traktuję jako przygotowanie do mistrzostw Polski, które za dwa tygodnie odbędą się na Kasprowym Wierchu. W Festiwalu Biegowym biorą udział drugi raz. Ostatni raz byłem osiem lat temu w Krynicy. W przyszłym roku, jeśli zdrowie pozwoli i nic nie pokrzyżuje moich planów, to też chciałbym wziąć udział w tej sportowej imprezie – dodaje.

Bieg Górski na 23 kilometry wystartował kwadrans przed godziną dziewiątą. Ta kategoria cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W biegu wzięło udział kilkuset zawodników, wśród nich Zygmunt Berdychowski - pomysłodawca Festiwalu Biegowego. (RG)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce